הקמפיין הוויראלי לעידוד שוויון מגדרי

קמפיין חדש של ערוץ הילדים, ''רוצה שווה יכולה'' המחנך לשוויון מגדרי, הפך ויראלי ברשת והזכיר לכולנו עד כמה חשוב שנפעל למען מטרה נעלה זו. כוכבים ומובילי דעה מכל התחומים הצטלמו עם מדבקות ותנועת אצבעות שאומרת הכל. כעת נותר ליישם זאת במציאות

28/12/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • בדואר
  • RSS

בימים האחרונים, בטח שמתן לב לתמונות של מובילי דעה, סלבריטאים ודמויות מפתח מתחומים שונים, עושים תנועת שוויון וממלאים את כל הרשתות החברתיות. לכולם מטרה אחת ברורה: לעודד שוויון מגדרי. מי שעומד מאחורי הקמפיין המגה מצליח, שהפך ויראלי תוך שניות, הוא ערוץ הילדים, שמבין עד כמה זה חשוב להפיץ מסרים באופן שיכולים באמת לחלחל לתודעה, לעורר באזז ארצי ואולי גם ליצור שינוי אמיתי.

המצולמים והמצולמות עמדו מול העדשה, עם מדבקות הקמפיין על חולצתם ועשו את אותה תנועת ידיים, אשר ממחישה את המטרה הנעלה - שווין בין נשים לגברים. ברור שלהצטלם זה יותר קל מלשנות את המציאות בפועל אבל ככה מעלים למודעות נושא חברתי חשוב - בעזרת תזכורת מהדהדת שכולנו אחראים לשינוי ולא אדם זה או אחר. רק ביחד, בכוחות משותפים, באמת נצליח להזיז הרים ולראות תוצאות בשטח.

באתר "וואלה" אף דיווח איך רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, הצטרפה לקמפיין #רוצהשווהיכולה והיא נפגשה עם שמונה ילדות, כדי לספר להן על התמודדותה עם נושא השוויון המגדרי. "אימא שלי שעלתה לישראל לבדה, בחרה להקים כאן מושב ולהיות חקלאית. החיים שלה לא היו פשוטים, אבל היא גידלה אותי להאמין שאין דבר שהיא לא יכולה לעשות", סיפרה ריבלין. "יש לי אחות חזקה ואמיצה כמוה, גם בזכותה הבנתי שאין דבר שאנחנו לא יכולות להשיג לעצמנו, בעצמנו".

"ההתגייסות העצומה לקמפיין שלנו רק חיזקה את מה שהיה ברור לנו", מספרת לנו הילי חורב קסוטו, שהשיקה את הקמפיין. "כשהחלטנו לצאת לדרך עם קמפיין העצמה לבנות לפני שנה וחצי, נושא השוויון המגדרי חייב להיות חלק מההתפתחות הערכית של הילדים שלנו , אין דרך אחרת לנצח את הפערים. השקנו את הקמפיין לפני יומיים ואנחנו זוכים לאהדה ולתמיכה חסרת תקדים ממאות אלפי אנשים, ארגונים, גופים ממשלתיים, גופים ציבוריים וארגוני נשים. מבחינתי זאת רק ההתחלה, יש לנו עוד כברת דרך, אנחנו נמשיך להעביר את המסר בשלל דרכים יצירתיות ומנגישות".

ריבלין

גם אנחנו לקחנו חלק בקמפיין החשוב הזה ואימי עירון, מנכ"לית סלונה, הצטלמה לצד אושיות רבות כגון ח"כ מרב מיכאלי, ריטה, תמר איש שלום, גילה גמליאל, ליהיא לפיד, עינת פישביין, אמילי מואטי, אורנה בנאי, שירי מימון, טל ברמן,  אגם רודברג, אביעד קיסוס, יעל גולדמן, מור סילבר, יאנה יוסף,  בלוגרית הביוטי, אשלי וקסמן בקשי ועוד רבים וטובים. בעידן בו סלבריטאים מעוררים השראה והזדהות בקרב צעירים, המהלך של ערוץ הילדים, לגייס טאלנטים בתחומים שונים, היא עכשווית ונכונה.

מאז שאתר סלונה קם, אנחנו פועלות באופן יומיומי למען שוויון מגדרי. מבחינתנו, אנחנו מנהלות קמפיין למען מטרה זו על בסיס יומי. ברור לנו שהדרך עוד ארוכה ומייסרת אבל עם השנים אנחנו עדות לשינוי חברתי עמוק ולהישגים רבים. פמיניזם כבר מזמן אינו מושג שאמור לעניין רק נשים ונחמד לראות גם גברים בקמפיין זה. נותר לאחל שבשנת 2017 נזכה לראות שיחסי הכוחות ממשיך להתאזן לטובתנו.

אז כן, אנחנו רוצות, שוות ולגמרי יכולות!

 אימי עירון בקמפיין

תמר איש שלום

ליהיא לפיד

קמפיין שווה יכולה

אמילי מואטי

 גילה גמליאל

אביעד קיסוס

צילום: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה