קיאנו ריבס חשף את זוגתו ועולם הבידור נפעם

השחקן קיאנו ריבס חשף את זוגתו כסופת שיער והעולם, שרגיל לראות בנות עשרים לצד כוכבי הקולנוע, נפעם. אבל בפריז אין זה יוצא דופן בכלל

07/11/2019
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

בעולם בו מראה צעיר ורענן שולט, החברה של קיאנו ריבס, אלכסנדרה גרנט, זוהרת למרחקים. הסיבה היא לא גילה המאוחר (יחסית. בואו, היא בת 46). גם לא העובדה שהם מכירים עשר שנים, עבדו יחד ומנהלים מערכת יחסים של שנתיים, שהתגלתה רק עתה. הגברת זוהרת מרחוק, הלכה למעשה, בזכות צבע שיערה הכסוף.
העורכת שלי ב"סלונה" שלחה לי מספר לינקים שכללו צילומים של העלמה, אמנית במקצועה, שנראתה מאוהבת עד מעל הראש בבן הזוג שלה. "כמה צרפתי מצדו," החזרתי לה, וזכיתי לקבל אימוג'י מחייך.

כן, קיאנו ריבס נהג כצרפתי מהמניין במובן המחמיא ביותר של המילה. בצרפת, שיער כסוף, מאפיר או אפילו לבן, הוא סמל סטטוס. זהו סימן בו ניתן להבחין מרחוק, שמאפשר לנושא או לנושאת אותו לבלוט. ובצרפת, שיער בגוונים הללו מסמל מילייה של אינטיליגנציה גבוהה, אקדמיה והשתייכות לתחומים הנושקים בין פילוסופיה לאופנה, ובין סיפרות לאמנות.

קיאנו וזוגתו צילום Taylor Hill/Getty Images

בסקר שנערך בצרפת לפני שלוש שנים התגלה ש-72% מהנשים מוצאות גברים בעלי שיער מאפיר מושכים במיוחד. מדוע? השילוש הקדוש: בשלות, חכמה ואלגנטיות. כל מה שצרפתייה צריכה מהגבר שלה.
והנשים? נכון ששיער צבוע באופן טבעי מצעיר אישה בכעשר שנים, אבל זה כנראה לא מרגש את הצרפתיות המרדניות.

סופי פונטנל ,עיתונאית מגזין Elle , היא החלוצה והנציגה בקרב הנשים שעוררה בצרפת את מהפכת השיער האפור, תחת השם Going Grey" ". פונטנל, שפס שיער אפור החל לחלוש בשיערה כבר בגיל 15, שחררה את נשות צרפת מהחמצן, מצבע השיער ובעיקר מהדיקטטורה של המראה הצעיר. היא אף תעדה את כל שלבי התהליך בספר מצליח בשם "ההתגלות" ואמרה בראיונות: "לא עשיתי את זה כדי להיות טבעית. עשיתי את זה כי היתה לי אינטואיציה, שזה יותר יפה מלהיות צבועה" (תרתי משמע).

קיאנו ריבס צילום Presley Ann/Getty Images for Audi

אחריה מיהרה מעצבת האופנה איזבל מאראן בת ה- 52, שמתהדרת בשערה המאפיר. בעלה, ז'רום דרייפוס, בן 45, נראה בתמונות גאה למדי באישתו השיקית והמצליחה.

הזמרת הצרפתיה Lio גם היא "הלכה על אפור" אחרי שמצאה את צביעת השיער כלחץ מתמשך נגד נשים. בראיונות אמרה שעשתה זאת מבלי לחשוב ולא במטרה להיכנס לאור הזרקורים ככזאת שאינה צובעת את שיערה מסיבות אידאולוגיות.
מסתבר שלא צריך להיות בעלת גיל שנושק לשלישי כדי להתפאר ברעמת שיער כסופה. השחקנית הצרפתיה פום קלמנטיף ("שומרי הגלקסיה", "הנוקמים"), עשתה קריירה שלמה משיערה הלבן. מעבר לים, בהוליווד, ראו והתקנאו. כך הצטרפו להן שרון סטון, גלן קלוז, מריל סטריפ ועוד רבות אחרות לטרנד המשחר והכסוף. חשבו על כך בפעם הבאה בה אתן רואות שורש שערה לבן מבצבץ ומתכוונות לצבוע את שערכן.

הכותבת היא ד"ר מאיה גז, מומחית לתרבות צרפת. מאיה תציג בגאווה את שורשי שערה הלבנים במופע "הומאז' לשאנסון הצרפתי" בעקבות מלכת השאנסון, אדית פיאף. המופע שכולל סיפורים ומוזיקת שאנסון בליווי זמרת ונגן, יעלה על במת ה"טוקהאוס" בצפון מזרח נמל תל אביב, ביום שישי ה13.12.19 בשעה 14:00.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך