קטנטנים ונהנים: 5 טיפים שיקלו עלייך ועליו

איך תשמרו על התזונה שלהם וגם תצליחו לישון בלילה? כיצד מתארגנים על ארוחה בקלות מחוץ לבית? 5 דרכים להקל על החיים עם הארוחות של הקטנטנים

11/08/2016
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

נותנים לתינוק שלנו את הטוב ביותר שביכולתנו, בטח כשמדובר בתזונה (צילום: שאטרסטוק)

אין חשוב יותר עבורנו, כהורים, מאשר לדעת שאנחנו נותנים לתינוק שלנו את הטוב ביותר שביכולתנו. זה נכון בכל כך הרבה תחומים, אבל בעיקר כאשר מדובר במה שנכנס לגופו הקטן.

תזונת התינוק היא עניין שמעסיק רבות כל הורה, אמא או אבא, גם מכיוון שהיא נוגעת ישירות לבריאותו ולהתפתחותו, אבל גם משום האחריות המוטלת עלינו לתזונה מיטבית עבורו.

בכל שלב משלבי התזונה בשנה הראשונה לחיים: הנקה, האכלה בבקבוק או במעבר לשילוב מוצקים יש רגעים שבהם כל הורה ישמח לטיפים שיקלו עליו לעשות הדרך הזו נכון וקל יותר. אז איך עושים את החיים קצת קלים יותר ברגעים מורכבים? הנה 5 דרכים לשמור על תזונה בריאה ואיכותית ולהקל על עצמכם מעט.

יותר רגעים של כיף, פחות רגעים של עייפות (צילום: שאטרסטוק)

1. לילה לי

לא פעם אמהות מניקות מגיעות לעייפות כה גדולה שרק שינה רצופה תוכל להפיגה. השתדלי לשאוב חלב מדי פעם, כאשר מזדמן לך, ושמרי אותו בהקפאה בשקיות המיועדות לכך. כך, אם תגיעי למצב עייפות קיצונית, תוכלי להעביר ולו ללילה אחד את האחריות לטיפול ולהאכלת התינוק ולחדש את מאגר הכוחות.

2. פעם תורי ופעם תורך

פעמים רבות אמהות חוזרות לעבודה לפני שהתינוק לומד לישון לילות מלאים, מה שפוגם בערנות במהלך יום העבודה ומקשה על התפקוד בעבודה ובבית. אם זה המצב אצלכם חלקו את הלילה לתורנויות והקפידו על 3 שעות שינה רצופות לכל אחד מכם (הידעתם ששינה במחזורים של שעה וחצי הוכחה כיעילה ביותר? כך למשל שעה וחצי שינה עדיפה על שעתיים).

כך למשל, נראה תינוק שלא מתכנן לחזור לישון בקרוב (צילום: שאטרסטוק)

3. שילוב ידיים

לפעמים כל מה שצריך זה כמה רגעים של ידיים פנויות. זה נכון גם אם עדיין לא חזרת לעבודה, ונחוץ גם אם יש לכם ילדים נוספים וגם אם מדובר בילד הראשון. אנחנו אמנם הורים במשרה מלאה, אבל כל ״עובד״ זקוק גם להפסקה במהלך היום. אל תחששו לבקש עזרה – מסבתא וסבא, מחברה טובה או מהדודים. השאירו להם בקבוק עם האוכל של התינוק והרגישו בנוח לפנות את הידיים והראש מהטיפול. תוכלו לצאת או לשבת על הספה בזמן שהם מטפלים בתינוק למשך שעה. ידוע שתינוק שזוכה לטיפול ממספר מטפלים מטפח תחושת ביטחון ואמון בסביבה, כך שהדבר פועל לטובת כל הנוגעים בדבר.

4. במנות קטנות

אם החלטתם להתחיל לשלב הזנה בתחליף חלב לצד ההנקה תגלו ששקיות המנות האישיות טו גו ישרתו אתכם מצוין במקרים אלו. הכי נוח לפתוח שקית למנה מדודה ורק כשצריך במקום לקנות קופסה שלמה. כך לא תצטרכו גם להתעסק עם השאלה לכמה זמן טובה הקופסה שפתחתם – שקית אחת לארוחה אחת, פשוט וקל.

ניתן לשאוב חלב מדי פעם וליהנות מלילה אחד שכולו שינה (צילום: שאטרסטוק)

5. תנאי שטח

יציאה מהבית כרוכה לפעמים בארגונים מסורבלים כדי לוודא שלקחתם מספיק אוכל לתינוק ושהכל ארוז כשורה ולא יתפזר בתיק. במקום להיסחב עם מחלקי מנות או קופסאות גדולות, גם כאן תוכלו להנות מיתרונות השימוש בשקיות טו גו שעושות את כל העניין להרבה יותר פשוט. הן מכילות מנה מדודה, אטומות ושטוחות ונוחות לתפעול גם בתנאי שטח.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה