קוקו בלוף

"טוב, אז יש לו קוקו . אז מה. אוכל להזדנב מאחוריו שעה שהוא יחתוך את הסלט ולגזור לו אותו", עד מהרה נולי עומר הבינה ששיער היה הבעיה האחרונה של הבחור הזה

12/02/2012
נולי עומר קבלו עדכונים מנולי
  • RSS
» בואי ניגש לעניין, דבי

"מה את עושה בולינטיינס דייי?"

"ממ??? וווט? ווט דו יו מין??", אני מחזירה שאלה לדורית חברה שלי, בעודנו יושבות בחומוסיה באלנבי.

האמת, אני מוחמאת. דורית שיכורה לחלוטין. היא בסרט (קיטש אמריקאי)  וכנראה חושבת שאני ג'וליה רוברטס. אבל היא קוטעת את הרהורי הפסיכודאליים באחת:

"זה יום של רומנטיקה! פרחים, נרות, מתנות, שוקולד", היא נוהמת ומחייכת אלי חיוך מפחיד.

"היום הזה הוא בדיוק ההיפך מרומנטיקה", אני פוצחת בנאום לאוזניה הערלות, "רומנטיקה היא משהו אינטימי שמתהווה ברגעים לא מתוכננים בין שניים. הולנטיינס דיי הזה שנעשה פתאום נחלת עמנו המעורער הוא לא יותר מתעשייה קיטשית שמגלגלת המון כסף, בלי שום קשר לרומנטיקה".

אני מהרהרת ביני לביני אם יש מישהו בחיי שיש איתו פוטנציאל לדייט רומנטי .

"מה זה המבט האורסון וולסי המבעית הזה?" שואלת פתאום דורית בבהלה.

"נזכרתי בדייט האחרון שהיה לי!" אני נובחת. "שידוך! פגישה עיוורת!!!"

אתם יודעים מי היה הראשון שהגה את הקונספט של  פגישה עיוורת? רמז: הוא טיפח לוק  מוקפד של שפם קטן שחור מרובע  ושביל מתוח בפראות הצידה. אחרת, אין הסבר למכניזם האפל המפעיל אנשים מן היישוב סביב התופעה.

במקרה הזה, המשדכים היו תחת השפעת סם הגורם להלוצינציות. לפי שלא הייתה פגישה אחת שהם סידרו לי, בה היה קשר קלוש שבקלושים בין מה שנאמר ובין המציאות שחוויתי. כשציפיתי סקרנית למרצה לפיזיקה שכל הסטודנטיות נופלות לרגליו בשל מראהו הגברי, דעותיו המקוריות וחוש ההומור המבריק שלו - נגלה לפני נהג משאית שמן מוזנח וממורמר ששונא את החיים. המאייר הגבוה נתגלה כאנטיפט לא גבוה אלא מתנשא וכו'.

המעוּור/ת עצמו/ה אף הוא מושפע/ת ממשנתו של הפיורר, לפי שעל הדקה הראשונה היושב/ ת מולו עובר/ת סלקציה : ימינה – יש סיכוי , שמאלה – אין סיכוי.

מה שקורה לאחר מכן הוא נושא מחקרי בשם :"המבוכה לאן".

בהתחשב בעובדה שמדובר בקנוניה מטעם כוחות האופל זה לא מפתיע כי פגישה עיוורת היא בעצם, ב99% מהמקרים, פגישה גרוטסקית עם עצמך.

ואני הנמושה צעוד צעדתי לפגישה שכזו בשבוע שעבר.

חברה חדשה בכת השטן שכנעה: "הוא בדיוק הטיפוס שלך, יצירתי, מעניין".

"יש לו חוש הומור?"

"קורע"

"ואיך הוא נראה?"

"מדהים. יש לו קוקו ארוך"

"קוקו..?!"

"הוא מגניב. את תאהבי את הראש שלו".

טוב, אמרתי לעצמי כשאני מתלבשת בעצלתיים בבית. אז יש לו קוקו . אז מה. אוכל להזדנב מאחוריו שעה שהוא יחתוך את הסלט ולגזור לו אותו.

קוקו! ביג דיל. תתבגרי, יא מניאקית. הלכתי בלי ציפיות.

שקר. עם. תמיד יש ציפיות. מי שיטען אחרת הוא שקרן מתחסד. אם אין ציפיות לא מתקלחים, מתאפרים, מתלבשים ויוצאים לפגישות שכל מהותן לעורר ציפיות. אז נכון שהן במינון נורמאלי - אנחנו בטח לא נתחתן הערב, אבל כן ציפיתי להדלק. קצת. אולי.

הקוקו איחר ברבע שעה ואז נגלה לפני סבּא סבּבּי שנטי. הוא התקרב אלי, לא אמר דבר, רק הנהן וחייך חיוך מסתורי שחשף שיני תירס קטנטנות. הוא ומכנסי השרוואל המביכים בשקיפותם התיישבו. ועדיין - אף מילה. רק מבט , חיוך , והנהון.

" אז מה? .." הפתיע בקול עיזי מאונפף לא מאד ערב לאוזן.

" מה מה?", עניתי

" נפגשים, אה?" הוסיף בחוכמה אינדיאנית

" ... "

"אני אגש ישר לעניין, דבי".

"דבי? אני נולי".

" אה. סליחה… אולי נדלג על כל הקטע  המביך הזה ונלך?"

"לאן?"

"אלי?", הוא ענה.

"מה?????"

"בואי נעשה את זה בלי דיבורים לפני... רק לגעת... לחוש זה את זו".

הטקסט הנ"ל נאמר בקולה של עז קשישה שמרוב סוטול נדמה שדרכה על גלליה.

"תיפתחי לדברים חדשים, נולי. את מאוד קשה".

"????"

"אולי את לא יודעת, אבל סקס תורם לאנרגיה חיובית ביקום"

בהיתי בעיניו הורודות מגראס שהביטו ברכות סלחנית של גורו בתלמידה הרדודה שמסרבת לקבל מתנה מהיקום – אותו. אבל אז, נוכח השתיקה ומבטי המטומטם, הוא כנראה חשב שאני שוקלת את ההצעה ובעצם מתגרה מאד, כי שוב הפציע על פניו חיוכו הצהבהב ושוב הנהן לעצמו בסבבה.

קמתי והלכתי משם מהר. הוא פעה משהו אבל לא ממש שמעתי.

אז לא, אין לי דייט לולנטיינס דיי. שונאת קיטש אני. אבל אם פתאום, במקרה, אכיר מישהו באותו יום ממש, ואם הוא , נגיד, יביא לי פרחים - בטח אהיה מוקסמת לחלוטין.

>> לטורים הקודמים של נולי עומר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך