5 טיפים לסידור הניירת

איפה נמצאת הניירת הפיננסית שלכם? האם גם אתם לא פותחים בכלל את המעטפות מחברות הביטוח? סדר במקרה זה יכול להיות שווה הרבה כסף

02/07/2013
אתר דיסקונט קבלו עדכונים מאתר דיסקונט
  • RSS
» סדר שווה כסף (צילום: Thinstock)

בכל בית יש את הפינה בה מונחת הניירת ומחכה ליום שיהיה זמן ויתפנו לסדר אותה. כולם מכירים את הדו"חות שמגיעים מדי תקופה ובהם עדכון על הפנסיה והביטוחים, רק שמעטים האנשים שבאמת קוראים אותם ומתייחסים אליהם. אולם התייחסות קצרה לעניינים טכנים אלו יכולה לחסוך בהמשך הרבה כסף.

עושים סדר בניירת:

1. קראו את הדו"חות

הגיע הזמן לפתוח את המעטפות של קרנות הפנסיה וחברות הביטוח. הדיווח מגיע בדואר אחת לרבעון כשהפוליסה פעילה, וכאשר היא לא פעילה מגיע דיווח שנתי במרץ-אפריל. בדקו בדו"חות פנסיה שהמעסיק מפריש לאפיקים הפנסיוניים כפי שסוכם ואין טעות כלשהי. בדקו את דמי הניהול, השוו את יתרת הפתיחה של הדו"ח הקודם ליתרת הסגירה של הדו"ח הנוכחי ואם יש הפרשים, בדקו ממה הם נובעים. ולבסוף, בדקו את המוטבים ועדכנו במידה ונולדו ילדים נוספים.

2. מעקב על תקופת שירות

כדאי להכניס ליומן במחשב או בטלפון תזכורות על תום תקופת השירות או ההתחייבות. כחודש לפני תום מועד שנת הביטוח לדירה רצוי לעשות סקר שוק ולברר מחירים של חברות מתחרות.

3. דווחו על מעבר דירה

מומלץ לעדכן את כל החברות על מעבר דירה, על-מנת להמשיך לקבל דיווח שוטף על מצבכם. שמרו במחשב את כל הפרטים של החברות כדי לחסוך זמן לפעם הבאה.

4. עברו לניירת ממוחשבת

כיום כמעט כל החברות מאפשרות לקבל חשבונות במייל. כך שומרים על איכות הסביבה, המידע נגיש במחשב, ניתן לשמור אותו בתיקיות מסודרות ולחסוך מקום במדף. כמו-כן, כשעוברים דירה חוסכים את זמן ההתעסקות בנושאי דיווח על מעבר דירה.

5. שמירת מסמכים

תקופת ההתיישנות היא שבע שנים ממועד האירוע. כדאי לשמור עותק חשבונות והוכחות תשלום במשך שבע שנים מיום הרכישה או התשלום, לפי המאוחר.

_______________________________________

להורדת טבלת הוצאות והכנסות למילוי עצמי.

להורדת ספרון הטיפים המלא של דיסוקנט PDF

קראו גם טיפים בנוגע לכלכלת משפחה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה