צעצוע של סיפור

בתיה מלניק ושני אחיה מנהלים את אחת מחנויות הצעצועים הקסומות והוותיקות באור יהודה. בינתיים הם הספיקו לגדל כבר שלושה דורות של חובבי צעצועים והיד עוד נטויה

18/04/2016
שחר קיסינג'ר קבלו עדכונים משחר
  • RSS

בתיה בממלכת הצעצועים (צילום: אוסף פרטי)

אפשר להתווכח על הרבה דברים, אבל על דבר אחד אין עוררין: צעצועים זה כיף. ואם בכל זאת יש לכם ספק, תשאלו את בתיה מלניק איך זה מרגיש להיות מוקפת כל היום בצעצועים ומשחקים. בתגובה, היא תחייך ותשתף אתכם במוטו שלה: ״צעצועים לילדים זו הדרך של האדם להישאר צעיר לנצח״. ביננו, קשה שלא להסכים עמה.

את "צעצועי מלניק" ירשו בתיה ושני אחיה מהוריהם. החנות החלה כעסק לייבוא צעצועים ולאורך השנים הפכה לחנות שוקקת חיים ומוצרים, מהוותיקות והמוכרות ביותר באור יהודה. לצד מדפים עמוסים בצעצועים לכל הגילאים, תוכלו למצוא בה גם אופני ילדים, ספרי לימוד ומכשירי כתיבה, חומרי יצירה, ואפילו את מותג מכוניות הצעצוע הנחשב "Bruder", אותו משווק המקום למגוון רחב של חנויות צעצועים בישראל.

עסקים משפחתיים יכולים להיות עניין מאתגר, והסיפור של בתיה ואחיה מלמד אותנו שאפשר לעשות את זה בצורה יפה. כשהגיעה העת לרשת את העסק מההורים, ערכו בתיה ואחיה את הבחירה ההגיונית: "ערכנו חשיבה משותפת והחלטנו שכל צד יתמקד בתפקיד שבו הוא הכי טוב". וכך, שני אחיה של בתיה לקחו על עצמם את הייבוא וההפצה, ואילו היא עצמה דואגת לניהול השוטף של החנות: פרישת המדפים ואופן סידור הצעצועים, העבודה מול הלקוחות, ניהול העובדים ועוד. וכך, את עיקר זמנה מעבירה בתיה בחנות, מוקפת בסביבה האהובה עליה.

למעשה, אתם מגדלים כבר כמה וכמה דורות של חובבי צעצועים

"נכון. יש לי לקוחות שקנו אצל הוריי, והיום הנכדים שלהם קונים פה. בכלל נהיו לנו קשרים מאד טובים עם הלקוחות, שחלקם אפילו מזמינים אותנו מידי פעם לאירועים המשפחתיים שלהם ולבר מצוות".

 בתיה ומותג המכוניות Bruder, אותו מייבאת החנות באופן בלעדי (צילום: אוסף פרטי)

מה הפן שאת הכי אוהבת בעבודה שלך?

"אין ספק שזו העבודה מול הלקוחות. אני תמיד משתדלת להקשיב ולשרת כל לקוח שמגיע הכי טוב שאני יכולה, מבחינתי זה הדבר הכי חשוב עבור כל בעל עסק. המחמאות והחיבוקים שאנחנו מקבלים מהלקוחות מחזקים אותי וגורמים לי להמשיך בדרך שבה בחרתי. גם צוות העובדים שלי, כמובן, מורכב מאנשים מיוחדים שאנחנו בוחרים באופן אישי – כאלו שיודעים לשרת עם הלב".

 צעצועים לילדים, הדרך להישאר צעירים לנצח (צילום: אוסף פרטי)

יש לך טיפים לנשים שרוצות לצאת לעצמאות ולפתוח עסק או חנות משלהן?

"הטיפ הכי חשוב שלי הוא לחשוב על הדברים היטב לפני שעושים את הצעד הראשון. בחלק מהתחומים התחרות היא קשה, וחשוב להבין את היתרון היחסי שלך, שיאפשר לך לשרוד בסביבה שלך. נסיון הוא גם חשוב – אני למזלי נולדתי לתוך העסק וגדלתי איתו, אבל אם הייתי היום צעירה והייתי צריכה לפתוח עסק, הייתי חושבת היטב לפני. אחרי שיוצאים לדרך – הדבר הכי חשוב הוא לזכור שהלקוחות הם הסיבה לקיום שלך, ולהקפיד להתייחס לכל אחד מהם כפי שהיית רוצה שיתייחסו אלייך – לתת להם את ההרגשה שהם הכי חשובים בעולם. הלקוחות שלך לא פעם יהיו מוכנים לשלם טיפה יותר עבור שירות ברמה הכי גבוהה. אחד הדברים שלמדתי שוב ושוב לאורך השנים הוא שלקוח מסופק הוא לקוח שיחזור אלייך".

צעצועי מלניק, העבודה 16, אור יהודה

  

 .

* התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה