ציפי לבני מקבלת 4 מנדטים מהנשים

שליש מהנשים הישראליות רוצות לראות את ציפי לבני בממשלה הבאה, אבל רק 2% יצביעו עבורה, ויעניקו לה 4 מנדטים - כך לפי הסקר העדכני ביותר של סלונה ופאנלס פוליטיקס

02/12/2012
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

בבחירות 2009 נישאה ציפי לבני על כתפי ציבור הבוחרות למעמד של ראש המפלגה הגדולה ביותר, מה שלא תורגם על ידיה לכדי כהונת ראש הממשלה.  בבחירות הפעם, לאחר הודעתה על חזרתה לזירה הפוליטית בראשות "התנועה" דומה שפני הדברים שונים, נכון להיום.

14% מהנשים רוצות מאוד שציפי לבני תכהן בממשלה הבאה ועוד 22% די רוצות בכך – בסך הכל כשליש (36%) מהנשים הישראליות תומכות ברעיון.  כאשר מדובר בהצבעה ממש, רק 2% בטוחות נכון להיום שיצביעו עבורה ועוד 9% אומרות שיתכן ויעשו כן. תרגום האחוזים הללו למנדטים תואם למדי לתשובה לשאלה ישירה של הצבעה ממנה עולה כי מפלגתה של לבני זוכה ל-4 מנדטים בלבד בקרב הנשים.

גם בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה נמצאת ציפי לבני מאחור עם 19% אחוזי הסכמה בלבד. לא רק ביחס לבנימין נתניהו (47%) אלא גם בהשוואה ליו"ר העבודה – שלי יחימוביץ (26%). מבחינת חלוקת המנדטים, גוש הימין ממשיך להוביל בקרב ציבור הנשים (64 מול 56 לגוש המרכז שמאל) ובנקודה זו יש לשים לב למפלגתו של נפתלי בנט המקבלת 12 מנדטים בקרב הנשים, יותר מאשר בקרב כלל הציבור (10 מנדטים בסקר מקביל נכון להיום). יתכן שהצלחתה של איילת שקד בבחירות המקדימות בבית היהודי מצליחה למשוך קהל מצביעות למפלגה ששנים רבות התנהלה על טהרת הגברים.

הדוח הנוכחי מתבסס על ממצאי סקר שנערך בתאריך 28 בנובמבר 2012 עבור סלונה על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס.  הסקר נערך על גבי הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. בסקר השתתפו 305 נשים המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך