צייר לי להיט

אנגרי בירדס הן כל כך 2011. הלהיט התורן הוא Draw Something – מציירים מילה ומנחשים את זו שציירו החברים. יותר ויראלי משפעת, יותר ממכר מקפאין

03/04/2012
לירון יעקובי מרקוס קבלו עדכונים מלירון
  • RSS

השבועות האחרונים אי אפשר לגלוש באינטרנט בלי שכולם סביבכם יציירו משהו. האשמה הבלעדית לכך היא Draw Something, האפליקציה שהיא יותר ויראלית משפעת ויותר ממכרת מקפאין.

ה-Draw Something (או כמו שהיא מכונה בעברית, "קשקשהו") היא פרי פיתוח של חברת OMGPOP, חברה קטנה ולא במיוחד מצליחה (עד עכשיו) שניסתה את כוחה בפיתוח אפליקציות. השמועות מדברות על קופת מזומנים מתרוקנת, ועל מוצר אחד שהיווה סיכוי אחרון - והצליח בענק.

בתוך שישה שבועות הורידו את המשחק 35 מיליון משתמשים. בשבוע שעבר נרכשה החברה על ידי ענקית המשחקים זינגה (זו שאחראית על החווה, הפוקר ומשחק המלים בפייסבוק) בכ-210 מיליון דולר.

המשחק פשוט: בוחרים מול מי לשחק, חברים מפייסבוק או אנשים שאתם לא מכירים, מקבלים רשימה של שלוש מילים (למשל - כבשה, אייפד, ביטלס), בוחרים אחת ומציירים. החבר שמולו משחקים אמור לנחש את המילה שמייצג הציור (הנה למשל גלריה שמציגה ציורים של המילה "מדונה", כפי שצוירו על ידי משתמשי האפליקציה), כשמספר האותיות המרכיבות את המלה ידוע, והאותיות עצמן מעורבבות עם כמה מיותרות שנועדו להקשות.

מהלך הציור והניחוש מוקלטים - ומוצגים לצד השני הצופה בכל השלבים.

טווס. ואל תתייאשו אם אתם לא מציירים ככה. איור: [email protected]

Drawsome!

ניחשתם? שני הצדדים מקבלים מטבעות זהב בהתאם לדרגת הקושי של המילה (ככל שהמושג מופשט יותר כך עולה הניקוד), וממשיכים למילה הבאה.

במטבעות שצברתם תוכלו להשתמש כדי להחליף מילים, לצמצם אפשרויות בניחוש, להעשיר את ערכת הצבעים וכו'. אם אין לכם מספיק מטבעות זהב, כסף אמיתי יעשה את העבודה ויאפשר לכם להשיג את מבוקשכם.

אקססוריז

אם חשבתם שאצבעותיכם השמנמנות הן תירוץ להתחמק מהטרנד - טעיתם. האפליקציה היא שעתם היפה של עטי הסטיילוס, אלה שחשבתם שנפטרתם מהם לתמיד כשהפאלם פיילוט האחרון שלכם החזיר את נשמתו לבורא. הכי חינניים הם אלה של Hard Candy (הצד השני שלהם משמש כעט) ושל Alupen.
HardCandy Stylus

צ'יטים

באופן כללי צ'יטים הם לא ממש ספורטיביים, אבל בכל זאת יש שניים שיצילו את כבודכם במצבים קשים:

1. קיבלתם מילים ממש קשות? כיבוי האפליקציה (כיבוי ממש, דרך דאבל טאפ על כפתור הבית וטאפ על סימן המינוס של האפליקציה בבר התחתון) וכניסה מחודשת אליה תציג לכם מלים חדשות במשחק מול אותו יריב.

2. לא מצליחים לנחש מה חברכם המאותגר גרפית ניסה לצייר? כיבוי האפליקציה וכניסה מחודשת אליה תציג אותיות אחרות בכל הדלקה, כאשר אלה שחוזרות על עצמן הן אלה שמרכיבות את המלה.

אם נואשתם (ומדובר במקרה חירום, למשל משחק מול הבוס כשציורו נראה יותר כמו תאונה) אתם רשאים להשתמש - כמוצא אחרון בלבד - בזה. תתבקשו לתאר מה אורכה של המלה שאותה אתם מנסים לנחש, ומהן האותיות המוצעות על ידי האפליקציה - ותקבלו רשימת מלים אפשריות, מתוכן סביר שתצליחו לנחש למה התכוון יריבכם.

הטריק הנפוץ והעלוב מכולם הוא "ציור" אותיות המילה במקום דימוי מתאים - במקום לצייר חתול למשל, אפשר בקלות לצייר את האותיות CAT. נמוך, לא כיף ועילה סופר מוצדקת לסיום המשחק מול אותו משתמש.

איפה מורידים?

אם יש לכם אייפון / אייפד: גירסה חינמית כאן, גירסה נטולת פרסומות בתשלום (0.99$) כאן.

אם יש לכם אנדרואיד: גירסה חינמית כאן, גירסה נטולת פרסומות בתשלום (ישאר לכם עודף מארבעה שקלים) כאן.

לבלוג של לירון יעקובי מרקוס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה