צאו לה מהשדיים

כשהרחוב הציבורי הוא הטרדה מינית בלתי פוסקת לכל אשה באשר היא, נשים עם חזה גדול סובלות מכך במיוחד, וקרן פלס נמצאת על המוקד של הרכילותונים והטוקבקיסטים, כן, גם נשים

03/09/2012
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS
» קרן פלס, יח"צ

איך זה שאשה מרשה לעצמה לגחך, להלעיג ולהמציא מטאפורות על חזה גדול של אשה מפורסמת? עובדה, דוחה, אבל עובדה. ועל גברים בכלל אין מה לדבר. הם מרשים לעצמם להחפיץ, להטריד מינית ולדמיין שזה הופך אותם לסטטוס שנון. אבל ממה כל זה מתחיל? לפני כמה ימים פורסמה ידיעה של אתר Xnet השייך לידיעות אחרונות המסקרת את יציאת הזוג קרן פלס ונעם טור לבילוי, זאת לאחר שלאחרונה ילדה הזמרת בת. בכותרת נכתב: "קרן פלס חוגגת בגדול". בכותרת המשנה: "לפני כמה ימים הגיעה פלס עם בן זוגה נועם טור למופע בעיר. אנחנו לא שמנו לב לשום דבר יוצא דופן בתמונות. ואתם?". בתמונות צפו בעצמכם, כפל המשמעות הגס והפשוט שבכותרת יופיע מאליו, ואותה התממות בכותרת משנה תביך גם אתכם. כן, חבורת אינפנטילים, האשה ילדה החודש, ייתכן שהיא מיניקה, ואחת מתכונות גופה (הנהדר בעיני) הוא חזה גדול, איזה אייטם. זה כמובן הביא למבול טוקבקים סקסיסטיים, מטרידים ובהמיים, הנה מדגם: "היה לי חזה כמו שלה ושנאתי אותו", כתבה טוקבקיסטית בשם אודליה, "הרגשתי כמו פרה חולבת עם הדדיים האלה..אנשים אף פעם לא הצליחו להסתכל לי בעיניים(גם נשים).. תמיד חלמתי על גוף מעודן ויפה כמו של רקדנית. בנוסף גם סבלתי מכאבי גב. בסוף עשיתי מעשה והקטנתי לקאפ B. אין מאושרת ממני". וטוקבקיסט אחר הגיב לה: "מה שעשית זה פשע נגד האנושות". "חזייה זה לא מילה גסה", גילה לקוראים הגולש ליאור, "פניה נאות וחיוכה מקסים אבל אשה אינה פרה וחזייה טובה יכולה לעשות פלאות לגוף". בשאר התגובות חזרו דימויים נחותים כגון "פומלות", "עטינים", "רפת" ועוד.

גם בפייסבוק, איפה שאנשים מתחזים לעתים לבעלי נימוס ותרבות בשל העובדה שהם מזוהים, הגיבו גולשים בבדיחות מאותה ביוב פרימטיבית שבנפשם: "מה אני אגיד לך נועם אתה גאון ולא בגלל שקרן פלס זמרת....מאיפה לעזאזל היא הביאה אותם ???" ועל הסטטוס הזה עשו לייק כמה וכמה נשים, חלקן ברשימת חבריי, ואחת מהן הגיבה: "איזה כובד".

כשהרחוב הציבורי הוא הטרדה מינית בלתי פוסקת לכל אשה באשר היא, נשים עם חזה גדול סובלות מכך במיוחד. והמטרידים אינם תמיד רק מה שמכנים "ערסים" (אין קשר למוצא). חברתי הטובה עוסקת במקצוע חופשי, אשה משכילה, מצליחה וחדת לשון, ומידת החזייה שלה זוכה להערות מבודחות בלתי פוסקות מעמיתיה, גם נשים, גם היא מרגישה שתמיד מביטים בה ישר לשם, ולא עוזרות כל החליפות שהיא עוטה. והכי מקוממים הם אלו שעושים/ות הנחות לגברים בנימוקים פסיכולוגיסטיים של אובססיה פרוידיאנית שלהם עם השד וכמיהה לאמא. השאלה היא, כפי ששאלה חברתי ליאת תימור, איך הם היו מרגישים אם בתרבות שלנו היה מנהג לשפוט ולהעניק ציונים לגודל ה"חבילה" שמבעד בד המפשעה. כמו אותו ידיד שלי שכינה את החזה של פלס ברשת חברתית לאחרונה "פיצ'ר". כן, פיצ'ר, שפה של גיקים לאביזר שימושיו טכנולוגי, מצחיק נורא.

אבל יותר בוערת השאלה מה מוצאות הנשים בהצטרפות לאותם גברים? האם זה רצון נואש להתחבב בעיני הגברים המחפיצים כמו במשפט "אני לא פמיניסטית?" להרוויח קרדיט כזורמת עם החבר'ה, ובדרך להפוך לאויבת הסולידריות הנשית? לדעתי הן הרוויחו רק את שחיקת כבודן העצמי והצטרפות להטרדה הכעורה הזו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה