פרק ראשון: שומרת הסוד

סלונה מחלקת 30 עותקים של הספר "שומרת הסוד" מאת קייט מורטון, על שחקנית מפורסמת עם עבר טעון שמאיים לפרוץ בחזרה אל חייה

15/06/2014
מועדון הקוראות קבלו עדכונים ממועדון
  • בדואר
  • RSS
»

פרק ראשון מתוך הספר "שומרת הסוד", מאת קייט מורטון, בהוצאת כנרת זמורה ביתן

***

אנגליה הכפרית, בית חווה אי־שם, יום קיץ בתחילת שנות השישים של המאה העשרים. הבית חסר יומרות: חציו בנוי עץ, הצבע הלבן מתקלף קלות בחזית המערבית, וענפי הזלזלת מטפסים על הטיח החשוף. הארובות פולטות עשן, וכל המתבונן מבחוץ מבין מיד שמשהו טעים מתבשל על הכירה שמתחת. משהו מעיד על כך, משהו באופן שבו גן הירק צומח לו כך סתם באחורי הבית, בזוהר הגאה הבוקע מהחלונות הצבעוניים, בקפדנות שבה משובצים רעפי הגג.

גדר חלודה מקיפה את הבית, ושער עץ מפריד בין הגינה המטופחת ובין שטחי האחו שמשני הצדדים והחורשה שמעבר להם. מבעד לעלוות העצים המשורגת מפכה נחל מעל אבנים, מרפרף בין אור שמש לצל כפי שעשה זה מאות שנים; אבל מכאן אי אפשר לשמוע אותו. הוא רחוק מדי. הבית די מנותק, ניצב לו בקצה שביל גישה ארוך ומאובק, חבוי מן העין מצד השביל הכפרי שאת שמו הוא נושא.

פרט למשב רוח אקראי הכול עכשיו דומם, הכול חרישי. צמד חישוקים לבנים, השיגעון האופנתי של השנה שעברה, שעוּנים על קשת הוויסטֶריה. דוב פרווה עם רטייה ומבע של סובלנות נכבדת משגיח על המתרחש מעמדתו שבסל האטבים שבתוך עגלת כביסה ירוקה. מריצה עמוסה סירים ממתינה בסבלנות ליד המחסן.

למרות הדממה, ואולי בגללה, בתמונה כולה רוחשת איזו ציפייה, איזו דריכוּת טעונה, כמו במת תיאטרון רגע לפני שיוצאים השחקנים מאחורי הקלעים. כל האפשרויות עוד פתוחות, והגורל עוד לא נחתם בכוח הנסיבות, ואז —

"לוֹרֶל!" קול קצר רוח של ילדה, במרחק־מה מן הבית. "לוֹ־רל, איפה את?"

ובמחי יד נשבר איזה קסם. אורות הבית מתעמעמים; הווילונות מורמים.

קבוצת תרנגולות צצה מאי־שם, והן מנקרות להן בין אבני השביל שבגינה, עורבני מטיל את צלו על פני הגינה, טרקטור באחו הסמוך מתעורר לחיים. וגבוה מעל כל זה, נערה בת שש־עשרה שכובה על גבה על רצפת בית עץ המותקן על עץ, מצמידה אל חִכּה העליון את סוכריות הלימון הקופצות שהיא מוצצת זה זמן־מה ונאנחת.

***

רוצה לקרוא עוד? סלונה מחלקת 30 עותקים של "שומרת הסוד" לגולשות הראשונות שימלאו את הטופס המצורף. מלאי את פרטייך ואולי זו תהיה את:

על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה