פייסבוק מקדמת נשים וענקיות המזון מתנגחות

מי השחקנית שעברה מהוליווד להייטק? מי האישה שמרוויחה הכי הרבה בעולם? מה קרה מאחורי הקלעים של הקרב בין ענקיות המזון ומה עשתה פייסבוק כדי לקדם נשים? כלכלה בקטנה

17/08/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

פייסבוק מציב את הנשים בקדמת הבמה. תמונה: שאטרסטוק 

האבקות: קרב לוהט בין ענקיות המזון

החודש האחרון היה רווי קרבות עבור כמה מהמנהלות הבכירות במשק הישראלי: זה התחיל עם החזית שפתחה ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליבר, נגד רשת שופרסל. הקמעונאית רצתה לעלות מחירים, שופרסל התעקשה להשאר אטרקטיבית לטובת הלקוחות ומן הסתם, לטובת הרווחיות שלה.

איך זה ייגמר? מוקדם להגיד, אבל גבריאל נחשבת בענף השיווק למנהלת אמביציוזית, עניינית ומקצועית, וצריך לתת לה קרדיט על כך שהיא האישה היחידה בענף שמכהנת כמנכ"לית.  האיומים, הטעויות והפגישה הסודית - עוד על אחורי הקלעים של הקרב הלוהט בין ענקיות המזון.

עוד מנהלת בכירה שעמדה בימים האחרונים בעין הסערה היא אורית פרקש- הכהן, יו"ר רשות החשמל, שהודחה לאחר שהתיקון לחוק רשות החשמל, שאושר פה-אחד בממשלה, הסמיך את שר האנרגיה לבחור את ראש הרשות החדשה שתחליף אותה בסוף השנה.

אז מצד אחד, בלי קשר למגדר, ההדחה של פרקש-הכהן מדאיגה כי היא נותנת כח עודף לפוליטיקאים על פני הרגולטורים. מצד שני, מקורות מסוימים טוענים שפעילותה כיו"ר הרשות שנויה במחלוקת, והיא בכלל החרישה בנושא מתווה הגז רק כי פזלה לתפקיד הממונה על הגבלים. המציאות, מסתבר, אכן מורכבת בפרשות מהסוג הזה.

אפלייה מתקנת בפייסבוק: נשים לפני כולם

כשמגיע, אז מגיע. פייסבוק שינתה אייקון קטן בעמודים שלה ועשתה בעצם צעד ענק לקראת נשים באשר הן. אז אם לא שמתם לב - באייקון בקשות לחברים במקום שהאישה תהיה ממוקמת מאחורי הגבר, היא עכשיו נמצאת לפניו. קייטלין וינר, מנהלת העיצוב בחברה, אחראית לעדכון האייקונים באתר. כל הכבוד לה!  

אשת החודש: בעלת השכר הגבוה בעולם

התאכזבנו לגלות שמנכ"לית הוט החדשה, טל גרנות-גולדשטיין, תשתכר רק 60% משכר המנכ"ל שהיא מחליפה ושוב התעוררו אצלנו כעסים ותהיות בנושא פערי השכר העצומים בין גברים לנשים.

נראה שהכתובת הנכונה לפנות אליה במצבים כאלה היא  סמנכ"לית אפל, אנג'לה ארנדטס, האישה בעלת השכר הגבוה בעולם, שמרוויחה אפילו יותר מהמנכ"ל, טים קוק. ברזומה שלה תפקידים שבהם הובילה צעדים פורצי דרך כמנכ"לית ברברי, למשל, והיום אחרי שנה שהיא  בתחום הקמעונאות של אפל, והטמעה של מורשת ניהולית חדשנית, כבר מדברים עליה כמנכ"לית אפל העתידית. מחזיקים אצבעות.

השחקנית ג'סיקה אלבה. צילום: שאטרסטוק

יזמית החודש: השחקנית שעברה מהוליווד להייטק

בכל מה שקשור לסטארט אפים, במיוחד נשיים, אנחנו רגילים לכל מיני סיפורי סינדרלה של 'התחלתי מאפס ואחרי סבב גיוס ההון הראשון שלי נגעתי בשמיים'. אז זהו, שלא תמיד צריך לצמוח מלמטה; הסטארט אפ של כוכבת הקולנוע ג'סיקה אלבה גייס לאחרונה, על פי ההערכות, 1.7 מיליארד דולר. בלי עין הרע.

שחקי אותה בקהאם: הכדורגלניות משוות תנאים

שחקי אותה בקהאם - הגרסה הישראלית העצבנית: מסתבר שכדורגלניות נבחרת ישראל סבלו מאפליה במשך זמן רב. בין היתר, למשל, הן לא קיבלו החזר הוצאות על אבדן ימי עבודה כמו הגברים בליגה ולא זכו לביטוח ראוי בשלל תחומים.

לפני כמה חודשים החליטה נציגות הכדורגלנים להגיש עתירה לבית הדין לעבודה בדרישה להשוואת תנאים. השבוע, אחרי שההתאחדות לכדורגל הבינה שהשחקניות לא מתכוונות לוותר עד שהן יבקיעו שער ניצחון, הם חתמו עם נציגיהן על שורה של הבנות שמשפרות משמעותית את מצבן. הכדורגלניות ביטלו את העתירה והנשים הוכיחו שאם נאבקים, מקדמים עניינים.

 אפליקציית החודש: ג'וב קרוב

מי לא רוצה לעבוד קרוב לבית? נראה שכולם אבל כשכשצריך להתחיל לארגן פעילויות אחרי שעות הלימודים, כל עניין הנסיעות הופך לקריטי. בשבועות האחרונים אפשר ליהנות מאפליקציה חדשה, הנקראת ג'וב קרוב (Job Karov), שמאפשרת לאתר משרות בהתאם לחיתוכים שונים, כולל כאלה שמותאמים למוסדות הלימודים וגני הילדים, כמו גם זמני הנסיעה על פי קילומטר.

עכשיו רק נשאר להשחיז את קורות החיים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה