פחדניות

אם הנשים המוצלחות שהן מנהלות בכירות מפחדות מהצל של עצמן, מה יחשבו כל הנשים האחרות שאמורות לראות בהן מודל לחיקוי?

27/12/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» ThinkStock

את חוסר ההצלחה של נשים להגיע לתפקידים ניהול בכירים אנחנו מבכות כבר כמה וכמה עשרות שנים. בכל פעם גם מתפרסמות כתבות בתקשורת שמנסות להסביר למה זה קורה, מי אשם, ואיך אפשר לתקן את המצב? אבל לעיתים רחוקות אנחנו מקבלות הצצה אמיתית אל מאחורי הקלעים של המציאות העצובה הזאת והנה עכשיו קיבלנו הזדמנות.

כלכליסט פרסם לאחרונה מוסף ניהול ובו דרוג של 100 החברות המצטיינות במשק, כשבתוכו רק 6 חברות שמנוהלות על ידי נשים. עורכת המוסף, מיכל פלד-פליישר מגוללת בטור אישי (ראו מסעיף 3 והלאה) את האכזבה שלה ממנהלות בכירות שמעדיפות שלא להתראיין בנושאים מקצועיים ומין הסתם לא להדגיש עד כמה הן מוצלחות בתחום. ואי אפשר שלא לשאול: אם הנשים המוצלחות האלה מפחדות מהצל של עצמן, מה יחשבו כל הנשים האחרות שאמורות לראות בהן מודל לחיקוי?

מזליקו:

בעודי יושבת ומחכה שאראלה ממפעל הפיס תתקשר גם אלי (הסיכויים קלושים אבל הקמפיין משכנע), אני נאלצת לקרוא ידיעות על כל מיני אנשים ברי מזל שלא רק שמרוויחים מיליונים בלוטו אלא שכל המזל הטוב הזה נופל עליהם בטעות. קחו לדוגמא את תושב ניו המפשייר שהתכוון לקנות שני כרטיסי לוטו לשתי הגרלות שונות, אבל המוכרת טעתה ונתנה לו שני כרטיסים לאותה הגרלה תמורת 2 דולר. אחד הכרטיסים הביא לו את הזכייה. שייהנה.

טרנד:

מזל"ט מתקשר לרובנו עם התחום הצבאי אבל השבוע נראה שהוא מככב במדורי הכלכלה דווקא בתור משפר שירותים לעסקים. במעריב הביאו סיפור על הפעלת מזל"ט בתור דרך חדשה לתפוס פורצים ובפורבס הישראלי אפשר ליהנות מסרטון חדש שמראה כיצד חברת משלוחים עושה שימוש במטוס הזעיר כדי להצניח בוריטו ללקוחות רעבים. סתם גימיק או שמישהו עלה פה על מהלך שיווקי גאוני?

צרכנות:

אין ספק שהארנק הווירטואלי שמתבסס על הטלפון הסלולרי הוא עוד מקור להוצאות אבל אפשר אולי להסתכל על חצי הכוס המלאה ולמנף את השימוש בו כדי לבדוק לאן הכסף שלנו הולך. הנה כתבה על 6 אפליקציות ידידותיות שיעשו לכם סדר בחשבון הבנק.

קניות:

מתים לפנק את עצמכם לקראת השנה החדשה במכשיר הדגל החדש של אפל - אייפון 5 ? הנה  10 טיפים שמסבירים איך לקנות אותו בלי לפשוט את הרגל. בגדול, מדובר בעיקר בכתבה אינפורמטיבית טובה שמספרת כמה עולה המכשיר בכל מיני מקומות (בארץ, בחו"ל) ובנוסף, אפשר ללמוד ממנה על פערי המחירים. אותי הצחיק במיוחד הטיפ הראשון שאומר: "תפנימו, זול זה לא יהיה". לדעתי, זה דווקא יהיה זול – כשייצא האייפון 6. צריך רק להתאזר בסבלנות.

ואם הוצאה של כמה אלפי שקלים לא מדאיגה אתכם, אולי כדאי לכם לשקול לרכוש את מסך הטלוויזיה הכי יקר שנמכר כרגע בארץ – LG  משיקה בימים אלה מסך 84 אינץ' ב 84 אלף שקל. נראה לי קצת שרירותי להתאים את המחיר לגודל המסך. מה לגבי איזו הנחה קטנה?

סלולר:

והנה כמה כתבות שהופיעו השבוע במדורי הכלכלה הקשורות לתחום ולא כדאי לפספס:

(*) תקשורת: משלמים יותר מ-40 שקל בחודש לספקית האינטרנט? כנראה שעובדים עליכם. מסוג הכתבות שמוכיחות שתמיד כדאי לדעת מה מציעות החברות המתחרות.

(*) עוקץ: תעלול גבייה חדש – שיחות לחו"ל של שירותי תוכן שונים במחיר שמתחיל מ 99 שקל לדקה. מצאתם חיוב חריג בחשבון הטלפון? עכשיו תוכלו לדעת אם 'נעקצתם'.

(*) משפט: מי שרכש מסלקום מכשיר סלולרי דור 3 וחויב לשלם על חבילת גלישה יפוצה בעקבות הסדר פשרה בתביעה ייצוגית. אגב הסכום הכולל של הפיצוי לכלל הלקוחות עומד על כ 4 מיליון שקל. לא נעים.

עסק קטן:

ה"האפינגטון פוסט" ראיין מספר יזמים מצליחים מקשת רחבה של תחומים ויצר רשימה של טיפים חשובים להצלחתו של עסק קטן. עיקרי הדברים כאן.

עבודה:

אם טרם יצא לכם להתעדכן, השבוע התקבל פסק דין תקדימי בארה"ב לפיו מותר לפטר עובדת מושכת מדי. מעבר לעובדה שמדובר בהחלטה מאוד מפוקפקת ומביכה, עולה השאלה האם לאור הפסיקה מותר עכשיו לפטר גם עובד מושך מידי ובעצם מה הקריטריונים למשיכת יתר???  שלא לדבר על כך שאלו מסוג הכתבות שבהן אפשר ליהנות מהתענוג המפוקפק של קריאת טוקבקים של בבונים שיודעים להקליד.

סופ"ש נעים.




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה