פותחים שולחן

פינת אוכל אינטגרלית היא תוספת ששום מטבח לא שלם בלעדיה. למה פינת אוכל אינטגרלית חשובה למטבח שלכם ואיך לשלב אותה בעיצוב המטבח? 6 טיפים שיסגרו לכם את הפינה

27/04/2017
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

אי עבודה ופינת אוכל אינטגרלית בעיצוב א-סימטרי מפתיע (צילום: מטבחי זיו)

פינת אוכל שעוצבה נכון היא אחד המוקדים החשובים וליבו הפועם של הבית. היא שואבת אליה את בני הבית לארוחות משותפות, לקפה זריז של בוקר, להכנת שיעורים או עבודה על הלפטופ. אבל כולנו מכירים את פינות האוכל המפוארות שאף אחד לא מתקרב אליהן ביומיום ומשמשות אותנו רק בחגים. בשאר הזמן הן עומדות גלמודות כשאנחנו משתמשים בדלפקים במטבח, או אפילו בשולחן בסלון. אז איך מוודאים שפינת האוכל שלנו תהיה שימושית כל השנה, ותמלא את תפקידה כמרכז הבית?

אחת התשובות הטרנדיות והמעשיות היא פינת האוכל האינטגרלית– פינת אוכל המעוצבת ומתוכננת כהמשך של המטבח. פינת אוכל אינטגרלית שעוצבה באופן חכם משלבת בין נוחות, חיסכון במקום, ויופי עיצובי. אז רגע לפני שאתם נגשים לעיצוב פינות האוכל החדשה שלכם, לי מילוא, מעצבת הבית של מטבחי זיו נותנת 6 עצות של זהב לשילוב פינת אוכל במטבח:

1. הבחירה המודרנית:

פינת אוכל אינטגרלית היא פינת אוכל המתוכננת ומעוצבת כיחידה נוספת והמשכית של המטבח, עם נקודת השקה ממשית בין מטבח לפינת האוכל. היא מתאימה למטבחים שפתוחים אל הסלון, כאשר פינת האוכל האינטגרלית מקשרת בין החללים מבחינה פרקטית ועיצובית.

לעומת פינת האוכל האינטגרלית, קיימת פינת אוכל שניצבת עצמאית בחלל וסביבה 4-6 כסאות. פינות אוכל עצמאיות שכאלו נחשבות ל'מסורתיות' יותר, אך גם הן עושות קאמבק ומתאימות למטבח במראה כפרי ומסיבי.

פינות אוכל עצמאיות עושות קאמבק בגרסאת שולחן אבירים ומתאימות למראה כפרי מאסיבי (עיצוב: מטבחי זיו)

2. הכירו את הצרכים שלכם:

האופן בו תתכננו את פינת האוכל יכתיב במידה רבה את ההתנהלות בתוכה. חשבו על הרגלי האכילה היומיומיים שלכם, כמה נפשות בבית, מהו סדר היום של כל אחד מבני הבית ומה אופי הארוחות המשותפות במטבח, וצרו במידה שהחלל מאפשר, פינה שמותאמת לצרכים שלכם. קחו בחשבון שדלפק למשל, מתאים יותר לארוחה חפוזה ויש לו אופי פחות משפחתי בגלל הישיבה אחד לצד השני. כך שאם אתם אוכלים ארוחות משפחתיות מדי ערב – כדאי לבחור בשולחן.

3. הכירו את החלל שלכם:

אם ביתכם גדול ומרווח האפשרויות העומדות בפניכם לתכנון החלל מגוונות ופינת האוכל יכולה להתפרש בנחת אפילו מסביב לאי כולו, או מצדדיו בוריאציות שונות. אבל דווקא בחללים קטנים יבואו לידי ביטוי היתרונות הבולטים של פינת האוכל האינטגרלית. בחלל קומפקטי פינת אוכל אינטגרלית היא פתרון חסכוני ביותר במקום ואף יכול להפוך לציר מרכזי סביבו סובבת ההתנהלות היומיומית של הבית.

 

דלפק המטבח:פתרון חסכוני במקום ואף יכול להפוך לציר מרכזי סביבו סובבת ההתנהלות היומיומית של הבית (עיצוב: מטבחי זיו)

4. הגובה כן קובע:

לפינות אוכל אינטגרליות שלושה גבהים עיקריים שמתאימים לאורח חיים שונה:

• בית עם ילדים – מומלץ גובה של שולחן אוכל סטנדרטי (75 ס"מ), עם כיסאות בגובה רגיל. הישיבה בפינה כזאת נוחה יותר לארוחות משפחתיות, מתאימה לגובה כיסא אוכל של פעוטות ולישיבה יציבה של ילדים קטנים. מצד שני צריך לקחת בחשבון שכאשר משלבים פינה כזו בהמשך לאי או למשטח העבודה של המטבח יווצרו הפרשי גובה, מעין מדרגה, מכיוון שהאי ומשטחי העבודה גבוהים יותר (בד"כ בין 90 ס"מ - 1.10מ').

• מטבח עם מעט משטחי עבודה – מומלץ לבחור בפינת אוכל בגובה המקובל של משטחי העבודה במטבח (90 ס"מ), בשילוב כיסאות בר. היתרון הוא שהמשטח הוא דו שימושי: כשאיננו משמש לאכילה יכול לשמש כמשטח עבודה נוסף.

• למראה אלגנטי ולדירות צעירים- פינת אוכל אינטגרלית מוגבהת (גובה 1.10מ') תתבטא בדלפק שגבוה ממשטחי העבודה, ומזכיר באופיו מעין בר. אפשר ליצור קומפוזיציות שונות בשילוב דלפק כזה, למשל הצמדה חזיתית למשטח העבודה כך שתיווצר מעין חציצה ביניהם, או כדלפק במראה מרחף מעל האי.

דלפק במראה מרחף: לעיצוב אלגנטי (עיצוב: מטבחי זיו)

5. עיצוב זה שם המשחק

את פינת האוכל נעצב כחלק בלתי נפרד מהסגנון הכולל של המטבח מבחינת חומריות וצבעוניות. אפשר לשחק עם החומרים, ליצור המשכיות מושלמת למטבח ולמשטחי העבודה או דווקא לשבור אותה ולשחק עם חומר מנוגד שיבליט את האיזור. החומרים הטרנדים כיום הם בעלי מראה טבעי כמו שיש ואבן קיסר, או לחלופין עץ בגימורים בעלי 'אופי' שמבליטים את הטקסטורה הטבעית של העץ ומעצימים אותה. כשהמטבח פתוח אל הסלון חשוב להתייחס אל החלל כמכלול וליצור הרמוניה ואיזון בין כל חלקיו.

עיצוב פינת האוכל האינטגרלית: אפשר לשחק עם חומר מנוגד שיבליט את האיזור (עיצוב: מטבחי זיו)

6. נקודה לישיבה:

אחרי שבחרתם, מדדתם, חישבתם ותכננתם פינת אוכל שמותאמת בדיוק עבורכם, נשאר לתת לה את הטאץ' הסופי - הכסאות. חשבו על הכסאות כמו על התבלין שנותן טעם ייחודי לתבשיל כולו. וגם כאן האפשרויות רבות - האם לבחור בעיצוב קלאסי ומאופק או להעז בצבע או בסגנון מנוגד. אל תשכחו להיות פרקטיים להתאים את הכסאות לגובה הדלפק או השולחן (ציינו את הגבהים המדויקים בפני המוכר בשעת הקנייה), לבחור כסא נוח ומזמין לישיבה, קל לניקוי ולתחזוקה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה