הפורנוגרפיה וניסיון ההתאבדות שהקפיצו את ציפי לבני

ציפי לבני הזדעזעה מסיפור הצעירה שסרטון אינטימי שלה הופץ ברשת וזה נגמר בניסיון התאבדות ואשפוז במחלקה פסיכיאטרית, והיא מבטיחה לדאוג לחקיקה שתתן הגנה לנשים ולפרטיותן

15/01/2013
ציפי לבני קבלו עדכונים מציפי
  • RSS

כמו רבים אחרים גם אני הזדעזעתי לשמוע את סיפורה של י׳, אישה צעירה ואופטימית שעולמה חרב עליה במחי מכת מקלדת אחת. כל חטאה היה שנתנה אמון בבן זוגה באחד הרגעים האנטימיים ביותר ביניהם.

לפני כמה ימים היא גילתה שהוא החליט להפיץ סרטון של הרגע הזה באינטרנט. אלפים צפו, אלפים חייכו חיוך לעגני ואלפים העבירו הלאה. חייה של י׳ השחירו בן רגע וביאושה היא ניסתה לשלוח יד בנפשה ואושפזה במחלקה פסיכיאטרית, עקבתי בכאב אחר חברתה כ', שמתראיינת ומספרת סיפור אישי על אישה תמימה שחיפשה אהבה ועל ההתמוטטות ההדרגתית, הבדידות והיאוש, שהביאו אותה בסופו של דבר לניסיון התאבדות.

מעבר ללב שנשבר על מצוקתה הכל כך מיותרת של האישה הצעירה הזאת, אני לא מצליחה להבין היכן מצא בן הבליעל הזה את הרשעות והאטימות לעשות מעשה בזוי כל כך? ולעודד את חבריו לשתף ולצפות מבלי לראות - כן, לראות - את האישה שנתנה בו אמון. ולא מדובר באיזה נער פוחז אלא בגבר בשנות הארבעים לחייו ואב לבת!

איך הוא וכל אותם המשתפים השותפים לפשע לא עשו את החיבור בין האישה שעל המסך, שאל מול עיניהם ממש חווה אונס של פרטיותה, לבין הבנות שלהם, הנשים שלהם חברותיהם לעבודה או לספסל הלימודים.

נהוג לקרוא לעולם הדיגיטלי אוטוסטרדת המידע. כמו אוטוסטרדה אמיתית היא מאפשרת לנו להגיע לכל מקום שנרצה ומנגישה לנו את העולם. למרבה הצער, כמו בעולם האמיתי, כך גם בעולם הוירטואלי יש נהגים חסרי אחריות וחסרי מעצורים שכהרף עין הופכים לרוצחים.

כזהו הגבר הזה. רוצח של נפש תמימה שאלוהים רק יודע אם אי פעם יגלידו הצלקות שלה. וכאילו להוסיף חטא על פשע, כמו בכביש, במקום לקחת אחריות ולהביע חרטה, הוא, ככל הנראה, ברח לחו״ל. פגע וברח.

אליכן הנשים הצעירות, האימהות לבנות וכל מי שלבה נשבר נוכח המקרה הזה - אני רוצה לומר בקול צלול: לאף אחד אין זכות לעולל לכן דברים כאלה, לאף אחד ולא משנה מה, לא בעולם האמיתי ולא במרחב האינטרנטי. אני מקווה שהמשטרה תחקור ושהפושע ייענש בחומרה. ואם יתברר שהחקיקה הקיימת אינה מספקת, אני מתחייבת שמיד עם כינוסה של הכנסת הבאה אדאג לשנות אותה באופן שתתן הגנה לנשים ולפרטיותן.תגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה