ערסול במצולות

טיפול במרכז watrdance, פיסת גליל קטנה בצפון תל אביב, שטף ממני את כל המתח, הכאב והלחץ, וגילה לי מחדש את הגמישות הטבעית של הגוף

04/05/2010
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» תנודות המים המשיכו ללוות אותי כל היום

כותבת אורחת: דנית ברוך

אחרי שבועות של סטרס ועבודה מסביב לשעון, ולפני שבת נוספת של עבודה, צלצלתי לאהובה בוצר-צבי לבדוק אם יש מצב לקבוע טיפול. או ליתר דיוק ערסול. כל מה שרציתי זה לטבול במים חמימים, להתערסל בהם בשקט ולהטביע בהם את כל הדאגות, החרדות והמחשבות מדירות השינה.

בשישי בבוקר התייצבתי בפינת החמד של אלון ואהובה בצפון תל אביב. הגעתי עם צוואר תפוס, כתפיים נוקשות, כאב ראש מזוויע וקוצר נשימה... נכונה להתמסר, ובלבד שאהובה תיקח ממני את הלחץ ותסיר את תחושת המשקל מעל הכתפיים.

מיד בכניסה נאנחתי אנחת רווחה. לא פלצני, לא ספא-דה-לה-שמעטה, אלא בריכה פשוטה ונעימה, בנויה חומרים טבעיים, מאחוריה נשקפת גינה קטנה ובה שתי כורסאות עץ עבודת יד וטיפי אינדינאני. מיד הרגשתי בבית ואמרתי לאהובה שאני נשארת לסוף שבוע. היא חייכה כמו אחת ששמעה את זה הרבה פעמים.

טיפול ה-waterdance

נכנסתי למים החמימים וזכיתי ל-45 דקות נפלאות של מתיחות עדינות, ערסולים מעגליים, תנועה רכה וציפה מרגיעה ומשחררת. בעיניים עצומות ראיתי את גדות הירדן, מחוז ילדותי, ויכולתי ממש להריח את המרווה והמנטה. אחר כך הסתבר לי שאלון וייס, שבנה במו ידיו את הבריכה הקסומה הזאת מחומרים ממוחזרים שאסף, גדל בקרית שמונה ובנה לעצמו חתיכת גליל קטנה בצפון תל אביב – כדי שירגיש בבית.

אלון, מבכירי מטפלי המים בארץ, הוא בוגר וינגייט בלימודי הוראת הידרותרפיה וטיפולי הידרותרפיה. למד וואטסו אצל מפתח השיטה- הרולד דאל באיטליה, התמחה בטיפול waterdance ומעביר קורסי waterdance. זוגתו, אהובה, אף היא מטפלת מנוסה ושניהם מטפלים בשיטות ה-"וואטסו" וה-"ווטרדאנס".

waterdance, לדברי אלון, היא שיטת תראפיה תת מימית הממזגת את עולם התנועות של הואטסו, אייקידו ומסאז’ עם תנועות בעלי החיים הימיים. הזרימה האינסופית הנוצרת מתנועות המטפל והמטופל מתפתחת לריקוד במים. מכל אלה צומחת חוויה מדיטטיבית עמוקה, המביאה לרגיעה פיזית ונפשית. ריחוף וחזיונות מהמצולות.

הנפש נרגעת והשרירים משתחררים

בשיטת הטיפול waterdance ההתרחשות האמיתית היא מתחת למים, כשהמטפל משקיע את המטופל מתחת למים לזמן מה, קשוב ליכולות ולמגבלות של נשימתו (למטופל מולבש קליפס לאף, למניעת חדירת מים). המתחים והכאבים שהיו כלואים בגוף משתחררים בפרץ של אנרגיה משחררת.
וואטסו היא שיטת טיפול המשלבת מים חמים ושיאצו. מסאז’ ותרפיה בתנועה בסביבה מימית חמה ונעימה. הגוף צף, נמתח, לחיצות שיאצו מנענעות ומשחררות את הגוף. הנפש נרגעת והשרירים משתחררים, מתח, כאב ולחץ נשטפים במים וגמישות הגוף הטבעית מתגלה מחדש.
העדר כוח משיכה והעדר עומס על הגוף, מתירים לעמוד השדרה ולשרירי הגוף תנועות שבדרך כלל לא ניתנות לביצוע על שולחן או מזרון.

יצאתי מהטיפול כמו אחרי שינה עמוקה, כולל החלומות. ישבתי בחצר, מתחת לעץ והקשבתי  עוד דקות ארוכות לשקט ולציפורים. המחשבות חזרו להטריד, אבל התנודות הרכות של המים המשיכו ללוות אותי במשך כל היום.תגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה