עקרונות שנשים מצליחות יודעות

כדי להגיע להישגים, להרוויח ולממש את היעדים שלך את צריכה לפעול בדרך מסוימת. מהם העקרונות שהובילו נשים מצליחות מתחומים שונים לגמרי ואיך תוכלי ללמוד מהם ולממש את העקרונות בחייך הפרטיים?

26/04/2015
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

המצליחנית: מריסה מאייר, מנכ"לית יאהו

marissa_sec

מי היא: עוד לא בת 40, מריסה מאייר היא כבר מנכ"לית יאהו ואחת הנשים העשירות בעולם, עם הון שמוערך בכ-500 מיליון דולר.

עיקרון ההצלחה: לזהות את החולשות שלך.
בספר "מריסה מאייר והמאבק להצלת יאהו" המקדיש מספר פרקים לקריירה המרתקת של מאייר זיהו כמה מעקרונות ההצלחה שלה ומתארים כיצד היא התחילה בגוגל ככותבת תוכנה. מאייר הייתה אחת מ-25 העובדים הראשונים של גוגל והתפקיד שלה היה ליצור את מערכת הפרסום של מנוע החיפוש שברבות הימים הפך למוביל בעולם כולו. מאייר נתקלה בקשיים רבים לאורך חודשים ארוכים. לבסוף, הוחלט בגוגל לגייס מתכנת מומחה אחר שהצליח לעשות את מה שמאייר לא הצליחה ובזמן קצר יחסית. מאייר התעשתה מיידית והבינה שהיא צריכה למצוא דרך אחרת להצליח בגוגל ובמקום להתמקד בתכנות, היא עברה לתקשורת שיווקית וניהול מוצר. בתחומים אלה היא הצטיינה ובזכות ההצלחה הפכה לדמות משפיעה ומובילה בחברה כולה.

איך תוכלי לממש את זה בעצמך: אם את אוהבת את מקום העבודה שלך אך מרגישה שאת לא מצליחה להתקדם בו, זהי את החולשות שלך ונסי ליזום השתתפות בתחומים אחרים בהם החברה עוסקת. כך תוכלי, למשל, להתנסות בתחומים כמו יחסי ציבור ושיווק ואולי תגלי כשרונות חדשים בעצמך ותוכלי לפרוץ לתחום חדש שיניב לך גם הכנסה נאה וגם סיפוק מקצועי.

*

המצליחנית: שריל סנדברג, מנהלת התפעול של פייסבוק

sheryl_sec

מי היא: שריל סנדברג, 45, מנהלת התפעול של פייסבוק ולשעבר סגנית נשיא גוגל. הונה מוערך במעל מיליארד דולר.

עיקרון ההצלחה:  להיפטר ממיתוסים.
בספרה "לפרוץ קדימה: נשים, קריירה והרצון להנהיג" מציעה סנדברג אינספור עצות לנשים בנוגע להצלחה בשוק העבודה, תוך מתן דוגמאות מהקריירה העניפה שלה שהחלה במגזר הציבורי (בבנק העולמי) ועד השוק הפרטי. סנדברג קוראת לנשים לנטוש מיידית את האמונה ש"נשים יכולות לעשות הכל בעת ובעונה אחת". ראשית, מהטעם הפשוט שלא כולנו באמת יכולות לעשות זאת ובעיקר מפני שמדובר במיתוס שהתוצאה שלו היא לקבע את הנשים ולגרום להן להיות מאוכזבות כשהן לא עומדות במשימה הבלתי אפשרית.

איך תוכלי לממש את זה בעצמך: התבוננות אמיצה בחייך תאפשר לך לראות מה את יכולה לעשות, גם אם תוך מאמץ ניכר ועל מה את מוכנה להרשות לעצמך לוותר או להתפשר. שחררי את עצמך מהלחץ להיות סופר וומן שמסוגלת גם לנהל קריירה מצליחה, גם להיות אמא פעילה שנוכחת פיזית ולשעות רבות בחיי הילדים וגם לנהל חיי נישואין וחיי חברה ענפים. החליטי עם עצמך במה את משקיעה את מרבית מאמצייך ואיך את מוצאת פתרונות ישימים לתחומים האחרים בחייך.

*

המצליחנית: אופרה וינפרי, אשת תקשורת

oprah_sec

המצליחנית: אופרה וינפרי, אשת תקשורת מנחת התכנית היומית המצליחה בארה"ב ובעלת חברת תקשורת שמוערכת ב-3 מיליארד דולר.

עיקרון ההצלחה: לדעת מה החוזקות שלך ולהאמין באינטואציה שלך.
בספרה "קללת איל המדיה" כותבת אווה סיב על ווינפרי שהיא תמיד הכירה ביכולותיה וגם כשהעזה לפרוץ דרך עשתה זאת בקפידה ולא מעבר ליכולותיה המוכחות. ווינפרי היא מאמינה גדולה באותנטיות ובאינטואיציה, תכונות שלא לומדים בבתי ספר לעסקים אבל בבית הספר של החיים של אופרה ווינפרי הם זיכו אותה בציונים גבוהים שמשמעותם הצלחה אדירה ומוכחת.

איך תוכלי לממש את זה בעצמך: כל אחת מאיתנו יודעת במה היא טובה ומי שלא בטוחה, זה הזמן להיעזר בייעוץ מקצועי. ידע הוא הכוח האמיתי שלנו. אם יש לך אינטואיציה גבוהה, אל תפחדי להשתמש בה, הקשיבי לה, היא תראה לך את הדרך הנכון. והכי חשוב לזכור שהשילוב האידיאלי להצלחה נוצר ממיקס של ידע מוכח ואינטואיציה אותנטית.

*

המצליחנית: מדונה

maddonna_sec

מדונה

המצליחנית: מדונה. זמרת, שחקנית, סופרת, מנטורית, אייקון ומה לא.

עיקרון ההצלחה: התמדה.
בשנת 1978 הגיעה מדונה לניו יורק ועבדה בכל מה שרק הייתה יכולה בכדי לפרוץ דרך לעולם הבא. היא שילמה מחיר אישי יקר, למשל כשהצטלמה בעירום, אך המטרה שעמדה לנגד עיניה קידשה את האמצעים. מדונה לא ויתרה וב-1984 יצא האלבום שלה "כמו בתולה" והשאר היסטוריה. עם השנים ידעה מדונה תקופות קשות בקריירה אך לא הפסיקה לרגע ליצור ולהמציא את עצמה מחדש וההצלחה לא איחרה לחזור ולפנק אותה.

איך תוכלי לממש את זה בעצמך: התמדה היא אחד הדברים הקשים ביותר שיש. תחשבו על כך: להתייאש זה יותר קל מלהילחם. אבל אם את נחושה בדעתך להצליח, בכל תחום בחיים, התמידי בדרכך. הישארי קשובה לעצמך לאורך כל הדרך, התבונני בהצלחות שלך ובכשלונות שלך ותלמדי מהם, אך אל תרימי ידיים. תחושת הסיפוק שתשיגי כתוצאה מהתמדה היא עילאית והתוצאות לא יאחרו לבוא.

*

המצליחנית: אנג'לה ארנדטס, סגנית נשיא אפל 

angela_sec

המצליחנית: אנג'לה ארנדטס, בת 55, סגנית נשיא אפל ולשעבר מנכ"לית מותג האופנה היוקרתי "ברברי" שחתומה על הצעדת המותג אל העולם הדיגיטלי ובעיקר – הכפלת שווי החברה.

עיקרון ההצלחה: לשמור על האותנטיות שלך וליהנות ממנה.
בראיון נדיר שהעניקה ארנדטס היא אמרה למראיינת המופתעת: "מה שאת רואה, הוא זה מה שאני" והסבירה ששיטת הניהול שלה מתבססת על עיקרון זה. "אני מצפה לקבל את אותו היחס שאני נותנת, הן לעובדים והן לדרג הניהולי". אולי לכן נתפסת ארנדטס כאישה שמילה שלה היא מילה, לטוב ולרע. עובדיה לאורך השנים העידו שהאותנטיות שלה גרמה להם להאמין בה ולסמוך עליה. בנוסף, לארנדטס יש עיקרון נוסף להצלחה – להנות מהעבודה. "אנרגיה חיובית מביאה תוצאות טובות", אמרה בעבר.

איך תוכלי לממש את זה בעצמך: היי אמיצה מספיק בשביל להיות כנה עם עצמך ובהתאמה עם האנשים שאיתם את עובדת ועם האנשים שאיתם את מחלקת את חייך. אותנטיות גורמת לקרבה בין אנשים, אין כמו האמת לחבר בין אנשים, כי בסופו של יום, כולנו בני אדם עם רגשות. ולגבי ההנאה, מדובר בעיקרון שיותר ממומלץ לאמץ לחיים בכלל. החיים קצרים, המלאכה מרובה, אבל מה שנעשה עם חיוך ובהנאה הופך את הדרך למעלה לאפשרית יותר.

צילומים: אימג'בנק/GettyImages
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה