עם הפנים קדימה

2016 כבר אצלנו, וזה זמן מצוין לקבל השראה מ-4 נשים מצליחות, חזקות ומוכשרות שכבר יודעות מה הן מבטיחות לעצמן לא רק לשנה החדשה, אלא ל-10 השנים הבאות

13/01/2016
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

עם הפנים קדימה סופר פארם 2016

שנת 2015 חלפה, שנה חדשה התחילה, ושוב חשבונות הנפש מתפרצים. איכשהו, הזמן הזה, ההתחדשות הזו, מעוררת בכולנו את הצורך לסכם סיכומים: מה היה, מה רצינו שיהיה, ומה מכל זה קרה. אז השנה, כדי לעזור לכן לקבל החלטות שאתן באמת יכולות לעמוד בהן (להתקין שלום עולמי, כבר הבנו שזה בעייתי), בדקנו מה הבטיחו לעצמן 4 נשים מעוררות השראה.

עם הפנים קדימה סופר פארם 2016

שלי גפני: לא לפחד להתנסות בדברים חדשים

מגיל 14, המאפרת הראשית של סופר-פארם והדוגמנית שלי גפני, היום בת 44, נשואה + 3 בנים, מרגישה שהיא במרדף: אחרי עבודה, אחרי החיים. "בגיל מאד צעיר התחלתי לדגמן, הדברים פשוט קרו לי. נראה לי שזה באופי שלי, כי גם היום אני לא יודעת לומר לא לעבודה, גם מדגמנת, גם מאפרת, גם נותנת הרצאות. חיה את החיים וזורמת איתם. כבר הבנתי שאמנם אני יכולה לתכנן מה אני רוצה אבל שלגורל ולחיים יש מסלול משלהם. אז אני ממשיכה להיות אופטימית משתדלת להסתכל קדימה ולראות את הטוב. כי כשאת מחליטה מראש, את עלולה לפספס דברים טובים שבאים על הדרך".

ומה את מחליטה ל-10 השנים הבאות?

"להמשיך לזרום, יש המון דברים שמופיעים פתאום צריך לדעת לזהות אותם לא לפחד, להתנסות בדברים חדשים. אם אני מחליטה – זה באותו נתיב שאת מכירה ויודעת, הדברים הכי מעניינים שקורים הם בדברים שאנחנו לא יודעות. ואני לא מתחרטות על שום דבר".

עם הפנים קדימה סופר פארם 2016

ענת הראל: להיות יעילה יותר ופחות להילחץ

לענת הראל, 45, מאמנת כושר ומנחת טלוויזיה, גרושה בזוגיות 8 שנים + בן, יש לדבריה "נטייה להיכנס ללחץ מסיטואציות לא ברורות". אבל היא יודעת, שכשהיא מכוונת ובפוקוס בחיים המקצועיים, הדברים קורים. "אומרים שיש אנשים שרואים בכל הזדמנות בעיה ויש אנשים שרואים בכל קושי הזדמנות. אני חושבת שבכל סיטואציה, קשה או מלחיצה, תמיד יש צד חיובי.

בעבר היתה לי הזדמנות כזו: הזמינו אותי לדבר בתכנית בוקר על כושר ולהדגים תרגילים. כשיצאתי מהאולפן אמרתי לעצמי, שזה  מה שאני רוצה לעשות. הרצון הזה לעשות טלוויזיה יחד עם האמונה שלי שאני יכולה לשנות את החיים לאנשים – משם התגלגל שינוי מאד גדול. לו הייתי מסרבת להצעה להופיע ולא לוקחת ההזדמנות הייתי היום במקום אחר".

ומה את מחליטה ל-10 השנים הבאות?

"אני מאחלת לעצמי בעתיד להיות יותר יעילה בזה. לפעמים אני עושה דברים אבל מרגישה ש"זה קשה" ו"לא ככה רציתי" או ש"רציתי שיקרה יותר מהר". אני עושה דברים שאני מאד אוהבת, אבל כשהם לא קורים כמו שאני רוצה, אני מרגשה נפילה. מבטיחה לעצמי להיות על התדר של החיובי ופחות להילחץ ממצבים".

לפייסבוק של ענת הראל

עם הפנים קדימה סופר פארם 2016

צילום: יונתן בלום

תמי סירקיס: העתיד הוא לבנות את עצמי מחדש

לתמי סירקיס, 50 וקצת, נשואה + 3 בנות בוגרות, כבר היו כמה וכמה החלטות משמעותיות בחייה.

"ההחלטה הכי חשובה ומשמעותית שקיבלתי היתה לפני 16 שנים: לעזוב את תל אביב ולעבור לנווה איתמר ליד נתניה", מספרת סירקיס, עיתונאית מזון ומחברת ספרי בישול בעבר. אחר כך באה החלטה נוספת: לעזוב את העיתונות ולעסוק במתן הרצאות.

את ההחלטה המשמעותית הבאה היא קיבלה לפני כשנה. "זו היתה הבחירה להמציא את עצמי מחדש ולהיכנס לתחום של אימון בריאות, והיא קשורה גם להחלטה הנוכחית שלי: עד סוף השנה אני רוצה להיות מטפלת בשיטות נטורופתיות ותזונת פלאו". העתיד מבחינתי הוא שוב לבנות את עצמי מחדש. להמציא לעצמי מקצוע, להפיק תוכן, נוכחות במדיה חברתית. זו הקמה של עסק שמתייחס לפרידה מחשיבה קלורית ואוכל דל שומן, מתוך הבנה שאוכל דל שומן בהכרח הוא עתיר פחמימות שמזיקות לנו מאד. אני רוצה להאיר את עיני אנשים שלא מבינים שהאוכל שהם אוכלים מזיק להם ושסוכרת היא לא גזרת גורל, ואפשר למנוע אותה.

ומה את מחליטה ל-10 השנים הבאות?

"העתיד מבחינתי הוא שוב לבנות את עצמי מחדש. להמציא לעצמי מקצוע, להפיק תוכן, לבנות נוכחות במדיה החברתית. בתור מי שכתבה 5 שנים מדור עוגות ב"לאשה" אני רוצה להפיץ את הידע וההבנה שאנחנו אנחנו שוגים כשאנחנו אוכלים כל כך הרבה פחמימות, ושאפשר לעשות את השינוי. וכמוהן, גם לחיות בשלום עם עצמי ועם הגוף שלי, ושהעתיד רק ילך יתחדד וישתבח".

 

עם הפנים קדימה סופר פארם 2016

 

נעמה בצלאל: לדעת להרגיע את המירוץ המטורף

נעמה בצלאל, בת 49 נשואה + 3, מעצבת אופנה ובעלת סטודיו ורשת חנויות. "אחת ההחלטות הכי משמעותיות בחיי היתה ללמוד עיצוב אופנה. הייתי עדיין בצבא והגעתי למסקנה שזה מה שאני רוצה לעסוק בו ועשיתי הכל כדי להגשים את ההחלטה הזו. בהמשך קיבלתי החלטות בכל מיני גלגולים מקצועיים: להפוך לעצמאית, לפתוח חנות משל עצמי, לפתוח עוד כמה חנויות שהפכו לרשת.  זה לא שקמתי יום בהיר אחד והחלטתי - זה היה תהליך. ככה הקריירה והעסק שלי התפתחו.

ומה את מחליטה ל-10 השנים הבאות?

"בשנה הבאה אני מחליפה קידומת, ואני בהחלט תוהה וחושבת איך אני רוצה שיראו החיים שלי בעשור הבא, מבחינה מקצועית ואישית. החיים שלי מרוץ מטורף והייתי רוצה להרגיע, כי יש  הרבה רגעים שאני מרגישה שהחיים עוברים לידי ואני לא ממצה אותם. רוצה לאזן את השבוע שלי ולדעת איך למצוא את המקום לכל הדברים שאני רוצה. מרגישה שעייפתי את הגוף שלי ואני צריכה קצת יותר לטפל בו. ובכלל צריכה להגיע לאיזון, לעשות את זה נכון יותר. בטוחה שברגע שאצליח להגיע למשהו שיותר מאוזן זה ישפיע על היצירתית והקולקציות".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה