על טיפול בפצעי בגרות

על פצעי בגרות והטיפול בהם, במיוחד לעור המתבגר הישראלי

26/10/2010
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» צמח הקמומיל מסייע להרגעת עור הפנים בגיל ההתבגרות.

כולנו זוכרים את גיל ההתבגרות. גיל יפה. קסום. פורה. מלמד. וגם טראומתי מהרבה בחינות והיבטים. בגיל ההתבגרות ההורמונים משתוללים, מצב הרוח משתנה, מתאהבים, מתרגזים, מורדים בהורים, ובעיקר מחפשים תשובות. אבל לא רק מצב הרוח משתנה בגיל ההתבגרות, אלא גם העור. בעיקר עור הפנים. וכדי שחווית ההתבגרות תהיה קסומה ומיוחדת, ולא רק קשה, כדאי לדעת כמה דברים חשובים, לפני שמתחילים להתייאש מהחצ'קונים.

אז מה זה בכלל פצעי בגרות?

בגיל ההתבגרות השתוללות ההורמונים והשינויים הגופניים שעוברים על נערות ונערים בדרך מילדות לבגרות מתבטאים פעמים רבות בייצור מוגבר של שומן. העור מייצר שומן יתר שסותם את נקבוביות העור, ואז נוצרים פצעונים או נקודות שחורות על הפנים. "בגיל העשרה העור מאופיינת בשומניות יתר של בלוטות החלב," מסבירה ד"ר זהבה לבר, מומחית לרפואת עור ומין. "אם לא מטפלים בפנים כראוי, השומן מתפתח לפצעים פנימיים וחיצוניים, שיכולים להשאיר סימנים וצלקות על הפנים. ככל שנשמור על הפנים של בני העשרה, כך תופעות הלוואי ימנעו, גם במחשבה על הטווח הרחוק."

מעבר לסימנים על הפנים ולשמירה על אסתטיקה, פצעי בגרות יכולים להפריע מאוד בגיל כל כך רגיש, ולהשפיע על מצב הרוח של המתבגר ועל הדימוי העצמי שלו. קיומם של פצעי בגרות יכולים להפריע ביצירת קשרים בין אישיים, וגם ביחסים הראשוניים עם בני המין השני – נושא מותח ומסקרן בפני עצמו. "אין ספק שפצעי הבגרות פוגעים בצורה חמורה בדימוי העצמי," מסבירה ד"ר לבר. "בעשור האחרון העולם הפך מודע מאוד ליופי חיצוני, להיגנייה ולאסתטיקה. גם אקנה קלה או ביינונית, לאו דווקא קשה במיוחד, משפיעה על הדימוי העצמי של המתבגר ויכולה להזיק לאיכות החיים שלו. אקנה היא שם כולל למחלת עור דלקתית המתאפיינת בפצעונים ובנקודות שחורות על עור הפנים ושכיחה אצל מתבגרים. בסופו של דבר, כולם רוצים להיראות טוב, והדרך להתחיל בכך היא טיפוח נכון כבר מגיל צעיר."

עור הנעורים הישראלי - טיפוח אידיאלי

מתוך הכרות עם עור הנעורים הישראלי, מציעה ד"ר לבר מספר טיפים חשובים לשמירה על הפנים בגיל ההתבגרות. "על מנת לשמור על עור רך ונקי, כדי לרחוץ את הפנים בסבון פנים עדין לפחות פעם ביום. במידה והפצעים חוזרים ומופיעים, אפשר לרכוש תכשירים ללא מרשם רופא שבאופן עקרוני, נוטים ליבש את הפצעים. אני ממליצה לפנות לקוסמטיקאית אחת לתקופה, שתנקה את השחורים מהפנים, וכמובן שתמיד כדאי להתייעץ עם רופא עור בנושא."

חומרים ומרכיבים

מתוך היכרות עם תכונותיו של עור המתבגרים הישראלי, שנאלץ להתמודד עם לחות תמידית חום ויובש, במשך חודשים רבים בשנה, פיתחה סדרת Oil Free של קרליין, מוצרים ייחודיים שנועדו לטפל בעור נעורים עם אקנה. טיפוח יום יומי של עור מתבגר מסייע לייבוש הפצעים, מאזן את שומניות העור, מזרז החלמת פצעונים קיימים, מעניק עור חלק ובלתי מבריק, ואף מונע צלקות עתידיות.הרכיבים הפעילים בסדרה מאפשרים טיפול משולב בכל בעיות העור הצעיר: החומצה הסליצילית מבצעת הסרה של תאי עור מתים ובכך מזרזת את התחדשות תאי עור ומונעת סתימת נקבוביות. החומצה האזאלאית מרגיעה גירויים ודלקות, והיא גם אנטי בקטריאלית, וצמח הקמומיל מרגיע את העור.

תוכנית טיפוח מומלצת

למראה עור חלק, בריא וקורן מומלץ לבצע את שלושת הצעדים הבאים ביום, בוקר וערב:

  1. ניקוי עור הפנים והצוואר בעזרת תרחיץ פנים או תרחיץ גרגירים עדין.
  2. ניקוי הפנים והצוואר במי פנים להשלמת הניקוי וייבוש העור.
  3. טיפוח עור הפנים והצוואר בעזרת תחליב לחות קליל ומזין.
  4. במקרים של הופעת פצעונים, מומלץ לאחר ניקוי הפנים בערב, למרוח נקודתית על הפצעון תמיסה לייבוש פצעונים.

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף

צילום:

http://www.flickr.com/photos/tanaka_juuyoh/2580209884/sizes/l/


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה