על חוט השערה

יום אחד זה יקרה - הבת שלך תבקש ממך לעזור לה להסיר שיער מיותר מהגוף. איך מגיבים לבקשה ומנחים אותה באופן הכי טוב עבורה ומהן השיטות הקיימות היום בשוק במיוחד עבור נערות

02/09/2014
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

הבת שלך הופכת לאישה איתך (צילום: שאטרסטוק)

הבת שלך מתחילה להתבגר. גופה מתחיל להשתנות - היא צומחת לגובה, החזה מתחיל להתפתח, ומופיעים שיעור, הזעה ולפעמים גם פצעי בגרות. בקרוב היא תהפוך לנערה צעירה. לצד השינויים הפיזיים, מתרחשים גם שינויים חברתיים ומנטאליים – צורך בהשתייכות וקבלה חברתית. ואולי מוקדם משציפית, תגיע ממנה גם הבקשה להסיר את שיער הגוף. "זה מאוד אינדווידואלי, אבל בישראל ילדות מתחילות להתנסות בהסרת שיער בסביבות גיל 12", מספרת עידית קוגל, יועצת קוסמטיקה ויופי ומנחת סדנאות טיפוח לנערות מטעם המותג ויט.

הנטייה הראשונה שלך כאמא היא לדחות את הפעולה. בשביל מה להתחיל עם זה? היא עדיין ילדה, זה בטח יכאב לה מאוד והיא עלולה להיפצע. החששות הגדולים של אימהות מתבססים בחלקם על מיתוסים, כמו למשל ששעווה "מוציאה ורידים ברגליים" (עניין גנטי שאינו קשור לפעולת ההסרה).

אז למה להתחיל עם זה? מכיוון שנערה שמרגישה שונה או דחויה בגלל שהיא שעירה או מכיוון שהיא סופגת הקנטות מילדים אחרים, תסבול יותר מכך מאשר מהסרת השיער (פעולה שממילא תגיע בגיל מאוחר יותר).

ומה תעשו במקרה ההפוך, שבו ילדתכם לא מתעניינת בכלל בנושאי טיפוח, אבל למעשה היא זקוקה לזה? האם ליזום מהלך או לחכות שזה יגיע מצד הילדה? "זה מאוד תלוי ביחסים בין האמא לבת. לתפישתי, אם זה לא מציק לה, עדיף לא להציף את זה", ממליצה קוגל. "היום הבנות מאוד מודעות לנושא והרבה פעמים הילדה מתביישת מאמא, ומחליטה לפנות לאחות גדולה או לבת דודה בבקשה לעזרה. רצוי שהאם תהיה מעורה בפרטים, גם אם לא מעורבת לגמרי, כדי שתדע ללוות את הבת שלה במידה ויהיה צורך, לרכוש עבורה את המוצרים הנכונים ועוד".

הסרת שיער לנערות – כך כדאי להתחיל

תחום הסרת השיער בעולם הטיפוח הוא רחב, ולא תמיד אנחנו יודעות מה תהיה השיטה הטוב ביותר עבור הבנות הצעירות. "אני מציעה להציג בפניהן את האפשרויות הקיימות המתאימות לגילן בתוספת המלצה אישית מנסיונה של האמא. כדאי לדבר בפתיחות ולשקף לילדה את התהליך של כל אחת מהדרכים להסרת שיער, את היתרונות והחסרונות", אומרת קוגל.

הסרת שיער כל השיטות (צילום: שאטרסטוק)

שעווה קרה

לנערות מומלץ להתחיל בשיטות המסורתיות יותר. "אני ממליצה להתחיל עם השיטות היותר פשוטות, כמו רצועות שעווה קרה. הן מאוד ידידותיות ונוחות לשימוש. חשוב שגם האימהות יכירו את החידושים בתחום, שכן גם המוצרים הקלאסיים נמצאים בפיתוח תמידי", מסבירה קוגל.

שעווה חמה

"רוב הנשים שאני פוגשת מכירות בעיקר את השעווה החמה. השעווה החמה מגיעה במיכל שמחממים במיקרוגל. מורחים אותה על העור לאחר החימום ומורטים בעזרת רצועות בד יעודיות. זו שיטה טובה אבל היא עלולה להרתיע נערות צעירות מכיוון שהיא מעט מורכבת בשימוש ראשוני", אומרת קוגל, "לכן חשוב להדריך אותן ולהראות להן את התהליך".

קרמים

אם הילדה צעירה מאוד או לחילופין מפחדת משעווה, ישנו מגוון רחב של קרמים להסרת שיער. הם פשוטים וקלים לשימוש ואין עימם חשש לפציעות או חתכים, בניגוד לשיטת הגילוח. בנוסף, הקרם מסיר את השיער באופן יסודי יותר מגילוח.

הילדה שלך הופכת לנערה מתבגרת. לפעמים את צופה בתהליך מהצד ונדהמת - הרי רק אתמול היא זחלה על השטיח. גם כאן, כמו בינקות, ההשפעה שלך היא החשובה ביותר. גם בעניינים כאלה היא מחפשת את ההדרכה והניסיון שלך, ואת יכולה ללוות אותה בדרכה להפוך לאדם הבוגר שתהיי גאה בו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה