עד עור הבוקר: מה קורה לעור שלך בלילה?

למה חשוב לטפח את עור הפנים במיוחד בלילה ואיך עושים את זה ביעילות? כל התשובות בדרך לשנת יופי

14/01/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

מה קורה לעור בלילה? (צילום: שאטרסטוק)

רבות דובר על חשיבותה של שנת לילה איכותית עבור תפקודי הגוף השונים שלנו. כשאנחנו קמות אחרי שינה ארוכה ורציפה אנחנו חדות יותר, שמחות יותר ונראות טוב הרבה יותר. כשאנחנו לא ישנות מספיק, העייפות תבוא לידי ביטוי גם בתחושה הכללית וגם במראה של עור עמום, עייף וחסר לחות. לא לחינם נולד הביטוי "שנת יופי" .

מחקרים שנעשו אודות הרגלי השינה של נשים בעולם מראים נתונים מדאיגים עבור הישראליות במיוחד. בעוד היפניות מוכנות לעשות כל מה שצריך על מנת לישון יותר, הקוריאניות מבינות את חשיבות השינה, הספרדיות מאמינות ששינה היא בעלת חשיבות גבוהה יותר לאורח חיים בריא מאשר תזונה וספורט והצרפתיות מודעות לחשיבות של שנת הלילה עבור שמירה על עור פנים יפה, בישראל רוב הנשים אינן מכבדות את זמן השינה שלהן ולא מודעות מספיק לחשיבותה. מיותר לציין, שבעידן המודרני רק מעטות מאיתנו מצליחות לעמוד בהמלצה העומדת על כ-8 שעות שינה בלילה.

כשאת ישנה העור שלך עובד בשבילך

בשעות שהשרירים רפויים והגוף צובר אנרגיה, דווקא העור שלנו, שבמשך היום סופג לא מעט נזקים מהסביבה, נכנס לפעולה ומתחיל בפעולות שיקום. אנחנו יכולות לעזור לו לעשות את העבודה באמצעות שימוש בקרמים ייעודיים לשעות הלילה שהשפעתם ניכרת גם לטווח ארוך וגם על מראה העור בבוקר.

"מוצר לילה – לא יכול להוסיף לנו שעות שינה (לצערנו) ושימוש בו לא יבטיח שתהיי פחות עייפה" אומרת איריס אגיב, מנהלת ההדרכה של לנקום "אך הוא ישפר את מראה העור ויעניק לך הרגשה טובה יותר. קרם לילה חיוני למראה העור שלנו כשאנו מתעוררות. כולנו רוצות לפגוש במראה עור קורן יותר, מתוח יותר, חלק יותר וזוהר יותר".

למה צריך קרם ייעודי ללילה?

במשך היום העור שלנו עסוק בלהגן על עצמו מנזקי הסביבה והקרמים המיועדים לשימוש ביום מסייעים לו בכך על ידי רכיבים דוגמת מסנני קרינה ונוגדי חמצון. הלילה הוא זמן קריטי להתחדשות ושיקום.

תהליכים הורמונליים ופיזיולוגיים המתרחשים בלילה מובילים לחיזוק מנגנוני ריפוי והגנה טבעית של העור ולהתחדשות אינטנסיבית של תאים, כאשר שיא ההתחדשות מתרחש סביב חצות. לכן אם נשתמש במוצרים המכילים מרכיבים שמסייעים בהתחדשות, אנחנו בעצם נסייע לתהליך המתקיים בכל מקרה ונעצים את תוצאותיו.

לאחר 3-4 שעות, העור הופך לחדיר יותר ומושפע בקלות ממה שנמרח עליו, ולכן יש להשתמש במוצרים המכילים מרכיבים פעילים המסייעים בזירוז התהליכים אותם אנו מבקשים להשיג באמצעות השימוש בתכשיר הלילה (החדרת לחות, החלקת קמטים, מיצוק, טיפול בפיגמנטציה וכו').

מה מכיל קרם לילה?

מה מכיל קרם לילה? (צילום: שאטרסטוק)

אם בעבר הקרמים הייעודיים ללילה היו כבדים ושומניים, המחקרים של השנים האחרונות הובילו את החברות לייצר קרמים עדינים וממוקדים שמסייעים בשיקום ובהאטת קצב ההזדקנות הטבעי של העור.

בשעות הערב ישנה ירידה דרסטית בלחות העור ולכן קמטים בולטים הרבה יותר בשעות אלה. בטיפוח בלילה יש להשתמש בתכשירים המגבירים ייצור של חומצה היאלורונית, המעודדת הגברת לחות ומילוי של העור. גם תהליך ההזנה של העור חשוב בלילה – כל היום העור נתון להשפעות שונות – סטרס, עייפות, חוסר לחות, ובלילה זה הזמן האידיאלי לנטרל השפעות אלה לכן קרם לילה טוב יכיל רכיבים כגון ויטמינים, רטינול, חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות, תמציות צמחים ושמנים ארומטיים.

איך משתמשים בקרם לילה?

יש להתאים את קרם הלילה לסוג העור שלך ומצבו (שמן/יבש/מגורה/עם אקנה וכו').

את קרם הלילה יש להניח לאחר ניקוי יסודי של הפנים. יש להשתמש בכמות קטנה ולא להעמיס. הניחי נקודות קטנות של קרם על המצח, האף, הלחיים והסנטר, ובטפיחות קלות עם כריות אצבעות פזרי אותו על הפנים. מומלץ למרוח מהקרם גם על הצוואר ואזור הT -, אבל להימנע ממריחה באזור העיניים, באזור זה העור דק ועדין במיוחד ומומלץ להשתמש בקרם עיניים ייעודי. חשוב להקפיד שמרקם הקרם יהיה קל ונעים ושיספג בעור בקלות. אנחנו רוצים להזין את העור אבל גם לאפשר לו לנשום ולא לסתום את הנקבוביות.

את הקרם מומלץ לשמור במקום מוצל ויבש. לא בחדר האמבטיה הרווי בלחות.

למידע נוסף על קרם הלילה החדש של לנקום לחצי כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה