עד מתי? על שני מקרי האונס שארעו השבוע

חשדות לשני מקרי אונס מזעזעים שארעו השבוע מצטרפים למספרים העגומים של נפגעות עבירה מינית. שלומית הברון על המקרים האיומים, המספרים הבלתי נתפסים ותגובות הטוקבקיסטים שמוסיפות חטא על פשע

20/07/2015
שלומית הברון קבלו עדכונים משלומית הברון
  • RSS

שני מקרי אונס ארעו השבוע. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

השבוע אושרו לפרסום חשדות לשני מקרי אונס נוספים. זה כנראה משהו עם הקיץ. או החורף. זה תמיד קורה הרי באביב. ובסתיו.

המקרה הראשון הוא חשד לאונס קבוצתי מזעזע של צעירה שבילתה במועדון ומצאה עצמה מותקפת על ידי שבעה גברים. שבעה! לפי מה שפורסם בעיתון הם ניסו לשכנע אותה לבוא איתם. כשהיא סירבה, הם החליטו שלא צריך שהיא תרצה או תסכים. אפשר גם בכוח. הם בכל זאת שבעה. ואריתראים. אל תדאגו, מיד נגיע גם לפן הזה.

לפי מה שפורסם היא הצליחה לברוח (איך? איזה כוחות נפש יש לאישה הזו... מעריצה אותה) והלכה לישראלי שהיא מכירה כדי לספר לו מה קרה. בטוב ליבו, הוא אנס אותה גם. צדיק.

מי יותר אשם?

הטוקבקיסטים התקשו להתמודד עם הסיפור ולהחליט מי יותר אשם - אישה שהסתובבה בלילה וביקשה להיאנס? או אריתראים שהורסים לנו את המדינה? השוביניזם והגזענות התערבבו והוויכוחים בטוקבקים הרקיעו שחקים.

"מה יש לה לחפש בארבע בבוקר לבד בסנוקר?" אמר טוקבקיסט מספר 5 שמעולם לא הסתובב בלילה לבד ותמיד לבד צווארון גולף ושמר על עצמו ולכן לא נאנס... זו הקלאסיקה בהתגלמותה. האם לעולם תהיה אישה אשמה באונס של עצמה? גם כשיש לה "נסיבות מקלות" בעיני הציבור הבור – כלומר, היא נאנסה אונס אכזרי על ידי שבעה! גברים ועוד זרים...? גם במקרה הזה היא אשמה?! התשובה היא – כן. וזה נורא. אף אישה איננה אשמה באונס של עצמה, האשמים הם תמיד התוקפים. מותר לי להסתובב בארבע בבוקר איפה שאני רוצה, בוודאי שמותר לי לבלות איפה שאני רוצה ולאף אחד אסור לאנוס אותי. אם אפשר ללמד כלב לשבת בשקט כשעובר חתול אפשר לחנך גם גבר לשמור על הידיים שלו ולהיות בן אדם.

טוקבק לידיעה על האונס בראשל''צ. צילום מסך

ואליו הצטרף עדן, טוקבקיסט מספר 9 שיודע שהנאנסת אינה אמינה. איך הוא יודע? יש לו חיישן אמינות באיבר המין, כנראה.

טוקבק לידיעה על האונס בראשל''צ. צילום מסך

טוקבקיסט מספר 11 הוא בעל כוחות נסתרים כי הוא יודע מה הצביעה הנאנסת בקלפי. היא הרי שמאלנית ולכן מגיע לה להאנס. כי אם את תומכת בפליטים את מותרת לשבעה מהם לאונס קבוצתי מזעזע.

טוקבק לידיעה על האונס בראשל''צ. צילום מסך

והטוקבק האחרון שהצלחתי לקרוא לפני שעלתה לי ארוחת הבוקר היה:

טוקבק לידיעה על האונס בראשל''צ. צילום מסך

כן כן, בטח. "בצלם" כתבו את הטוקבק הזה. א-הא. ברור.

גזענות ושוביניזם אחים תאומים הם. מי שלא רואה באישה בן אדם לא רואה בשחור בן אדם לא רואה במזרחית בת אדם, לא רואה בנכה בן אדם, לא רואה בשמאלנית בת אדם וכו'.

האנסים האלה, לא משנה צבע עורם ומוצאם, הארץ בה נולדו והמקום בו גדלו, הם פושעים שצריכים להרקב בכלא כל חייהם. יחד איתם צריך לשבת מי שמכונה בכתבות "הישראלי" שאליו הגיעה אישה שנאנסה על ידי שבעה גברים ועוד אחד. אמנם צבע עורו לבן יותר, אבל הוא פושע כמותם בדיוק. אם לא יותר, כי אליו היא באה כדי שיושיט עזרה. חלאה.

הסיפור של הפליטים בישראל הוא סיפור מורכב, בו המדינה מותירה אותם להתמודד לבד בדרום ת"א עם כל ההשלכות הקשות והמורכבות של החיים כאן. אבל האונס הקבוצתי המזעזע הזה לא קשור להיותם פליטים או עובדים זרים, אלא להיותם גברים. אותה אישה יכלה להאנס גם על ידי שבעה ישראלים. תפרידו. תוקיעו את הטוקבקיסטים. אל תשבו בצד. תמכו בקורבן, אל תאשימו אותה.

מה קורה בצה"ל?

מקרה אונס נוסף שפורסם השבוע ארע בצה"ל. לא כתבו "בן טובים" - אני כותבת. מלח הארץ מחיל האוויר. אנס. "המשטרה הצבאית החוקרת בוחנת בשבועות האחרונים חשד לפיו חייל אנס חיילת המשרתת עמו בבסיס חיל האוויר בעובדה..." כתבו ב"הארץ". "לפני כמה שבועות התלוננה החיילת בפני מפקדיה על כך שנאנסה בעת שירותה הצבאי בבסיס. לטענת קצין בחיל האוויר, מפקדי החיילת הפנו אותה בעקבות התלונה למרכז מהו"ת - מרכז התמיכה לנפגעי תקיפה מינית בצה"ל, בהתאם לנהלים במקרה של חשד להטרדה מינית". כפיים! לא טייחו!

הבה נזכיר שבצה"ל יש הרבה מקרי אונס. הבה נזכיר גם שבמערכת הבריאות יש הרבה מקרי אונס. רגע, הבה נזכיר שבבתי ספר יש הרבה מקרי אונס, ובמשטרה ובמהלך דייטים ו... סטופ! סטופ! סטופ!

יש אונס בכל מקום. זוכרים את האונס הקבוצתי מלפני כמה שורות? ובכן, לפני כמה חודשים כמה "מלח הארץ" ביצעו אונס קבוצתי של חייל בחיל אוויר. לא שחורים, לא אריתראים, לא עובדים זרים ולא פליטים. אנחנו. הבנים שלנו. נזכיר - זה היה באפריל, בחצרים, בילוי כזה אחרי המשמרת בבסיס. בואו לראות אותנו באונס קבוצתי ולהנות גם.

נשים את זה רגע במספרים: בשנת 2014 הוגשו 667 תלונות על אלימות מינית בצה"ל. לשמחתי, זו עלייה משנת 2013. אני שמחה, כי זה אומר שבצה"ל יש דיווח, בניגוד לחברה הישראלית שבה המשרד לבטחון הפנים אמר שבשנת 2014 רק 2% מנפגעות ונפגעי האלימות המינית דווחו.

גם אצל בני 13

ולקינוח נער בן 13. 13! ניסה לבצע מעשה מגונה במנקה בקניון. יודעים למה? כי הוא לא מחונך והיא מוחלשת.

 .

* שלומית הברון היא ממייסדות עמותת "אחת מתוך אחת" ומחנכת למיניות בריאה - "מידע אמין על מין"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה