עד כמה הנשים בישראל מאושרות? תוצאות השאלון

למעלה מ-17,000 נשים נכנסו לענות של השאלון שלנו שביקש לבדוק מה גורם לנו לאושר, מה עושה לנו טוב והאם אנחנו מסופקות בחיינו? התוצאות, בחלקן מפתיעות, לפניכן

23/04/2015
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

shutterstock_139764052

מירוץ החיים בעולם המודרני לא משאיר לרובנו זמן לעצור ולעשות חושבים. האם אנחנו נמצאות במקום בו חלמנו להיות? האם אנחנו מסופקות ממה שהשגנו או שויתרנו על חלומות בעקבות הקמת המשפחה והצורך בפרנסה קבועה? האם אנחנו באמת מאושרות?

חשיבות האושר שלנו לעתים נדחקת למקום צדדי, אחרי הצרכים הבסיסיים שהכרחיים לקיומנו. בשאלון מיוחד שהצגנו בסלונה ביקשנו מכן לעצור לרגע ולבדוק האם אתן מאושרות במקום בו אתן נמצאות היום ומה הם הדברים שעושים לכן טוב.

ההענות לשאלון היתה מדהימה. קרוב ל-18,000 נשים לקחו לעצמן כמה דקות בשביל לענות על 9 שאלות שבדקו מה גורם לנו לאושר, מה עושה לנו טוב והאם אנחנו מסופקות בחיינו?

האושר שלך מתחיל מבפנים

shutterstock_126656333

התשובות לשאלות הובילו ל-4 תשובות שדירגו אושר ברמות שונות. מצאנו כי אצל 63% מהמשיבות האושר מתחיל מבפנים - ילדים, משפחה, קריירה, חברים טובים ואהבה, הצלחות והישגים שלהן ושל בני משפחתן, יום מוצלח בעבודה, סרט, קפה או קונצרט - כל אלו מספיקים להן על מנת להרגיש מאושרות. הן אופטימיות ומחלקות מהטוב שלהן גם לסביבה. 22% מהמשיבות אוהבות להיות אחראיות לאושר של עצמן ולא סומכות על אחרים שיספקו להן אותו, אלו יודעות למצות רגעי אושר עד תום ולא לקחת אותם כמובנים מאליהם. 3% מסתפקות ברגעים קטנים וחולפים של אושר, אבל 12% מהמשיבות, משמע, יותר מאחת מתוך 10 נשים שענו על השאלון, ויתרו על האושר לטובת מירוץ החיים, ועסוקות בעבודה, אמהות והישרדות, עד שהן שוכחות לעצור לרגע ולבדוק מה עם עצמן.

מה גורם לנו לאושר?

shutterstock_160939997

לא הופתענו לגלות, שגורם האושר המרכזי של רובנו היא המשפחה ובעיקר הילדים. 68% מהעונות מבלות את סופי השבוע שלהן בבית עם המשפחה, 46% העידו כי האושר הוא החיוך של הילדים שלהן, 32% דירגו במקום הראשון את המשפחה שהקימו כמה שעושה להן טוב בחיים ו-48% סבורות שגורם האושר מספר 1 של אנשים היא משפחה אוהבת (ואחריה בדירוג - חברים, הנאות ובילויים, ובריאות טובה).

ומה עם כסף וקריירה?

shutterstock_123256873

למרות שאי אפשר להתקיים בלעדיו, עושה רושם שרובנו יודעות שהרבה כסף לא יגרום לנו בהכרח לאושר. 14% מהנשים העידו שכסף עושה להן טוב בחיים ואחוז זהה העידו שיהיו מאושרות באמת כשיהיה להן פלוס בחשבון הבנק, אבל רק 7% חושבות שכסף הוא הגורם הראשון לאושר של אנשים ו-10% התייחסו לפלוס בחשבון הבנק כרגע קטן של אושר.

הקריירה על פי השאלון שלנו, נדחקת עוד אחרי הכסף כגורם לאושר. רק 3% מהמשיבות חושבות שקריירה היא גורם האושר מספר 1 אצל אנשים ורק 4% לוקחות עבודה הביתה למהלך הסופ"ש. לעומת זאת 15% העידו שפידבק חיובי בעבודה מספק להן רגע קטן של אושר.

מה אנחנו עושות עם הכסף?

shutterstock_158412434

למרות שהרוב לא דירגו את הכסף כגורם משמעותי לאושר, אנחנו נהנות לבזבז אותו על הנאות קטנות בקניון. 12% מהנשים מעידות ששופינג עושה להן טוב, 10% יחוו רגע קטן של אושר כשייכנסו לג'ינס שחלמו לקנות ו-9% טוענות ששמלת פרחים ונעליים חדשות הן האושר עצמו. לא פחות מ-25% מהנשים טענו בזמן מילוי השאלון שמה שישמח אותן ברגע זה יהיה לצאת לסיבוב שופינג, 39% מהמשיבות אוהבות לרכוש בעיקר בגדים ונעליים.

אז האם אנחנו מרוצות?

הנתון המפתיע ביותר בתוצאות השאלון הגיע דווקא מהשאלה "האם את מרוצה מהמקום שאת נמצאת בו בחיים?" על אף שבאופן כללי ניכר מהתשובות לשאר השאלות שרובנו די מאושרות (45% אחוז מהמשיבות העידו שהן מאושרות ברגע מילוי השאלון), לא פחות מ-65% ענו כי הן רוצות להתקדם למקום טוב יותר. כנראה רובנו לא יודעות או לא רוצות להסתפק במה שיש ותמיד שואפות ליותר, מבלי לעצור ולהבין שהאושר יכול להימצא כאן ועכשיו. נקודה למחשבה.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה