עד השולחן שלי: איך מחלקים את הריהוט בפרידה?

כולנו אופטימיים מטבענו ואף אחד לא חושב על זה, אבל גירושים או פרידה הם חלק בלתי נפרד מהמציאות שלנו. אם ראיתם את הסרט "מלחמת רוז ברוז", אתם ודאי יודעים מה לא לעשות כשמחלקים את הריהוט. אז איך עושים את זה נכון ובלי לריב?

31/07/2016
שחר קיסינג'ר קבלו עדכונים משחר
  • RSS

"לעצור את המלחמות עוד בהתחלה" (צילום: שאטרסטוק)

בסרט הקולנוע "מלחמת רוז ברוז", אוליבר רוז (בכיכובו של מייקל דאגלס) מתאהב בברברה (קתלין טרנר המדהימה), והשניים עוברים לבית מרשים ומלא ברהיטי אספנות מפוארים ויוקרתיים. כשהיחסים בין השניים עולים על שרטון, דורשת ברברה שאוליבר יעניק לה גט ואף את הבית בשלמותו ועל כל תכולתו. כמובן שאוליבר רותח מזעם ומסרב לעזוב את הבית, ואילו ברברה, שנקשרה מאד לרהיטים אותם בחרה בעצמה, לא מסכימה לוותר לו והשניים נכנסים למאבק אימים האחד בשני, שמתחיל בהצקות והעלבות, ומגיע עד כדי אלימות פיזית של ממש.

האירוניה היא שתוך כדי מלחמת העולם שהשניים מקיימים, הזוג המסוכסך פשוט הורס את כל מה שהוא בנה – תרתי משמע. כל הרהיטים היוקרתיים שהיוו את סיבת הסכסוך הראשית, מושלכים האחד על השנייה במהלך המאבק האלים והמבזה, שמסתיים במותו הפתטי והמיותר של הזוג.

אין ספק שזהו מקרה קיצוני באופן מובהק, שבא להדגים עד כמה רחוק אנשים מוכנים לקחת את סכסוך הגירושים שלהם, אולם המסר שצריך להשתמע ממנו הוא שבסופו של דבר, מדובר ברהיטים בלבד, רכוש חומרי שבל לנו להפוך למרכז עולמנו. "אנשים נוטים לשכוח שרהיט הוא פשוט פריט חומרי בלבד, ואין סיבה להיקשר אליו רגשית ובטח שלא לפתוח במלחמת עולם בגללו", מסבירה נילי בוסני , מומחית בתחום ריהוט ואבזור הבית מהמרכז הישראלי לריהוט.

ככה זה נראה בהתחלה (צילום: שאטרסטוק) 

"החלטתם להיפרד או להתגרש? זה אולי מרגיש כמו סוף העולם - ואין ספק שאתם פגועים, אבל בסופו של דבר, עליכם לחשוב על איך אתם יוצאים מהקשר הזה טובים יותר, בשביל עצמכם וכמובן שבשביל הילדים", מציינת נילי.

קל להגיד, יותר קשה ליישם בשטח.

"נכון, אבל אנשים שוכחים שרהיטים הם משהו מתחלף, מתכלה ומתיישן ואחרי כמה שנים, הם יכולים להפוך לפחות אופנתיים. לפעמים אפילו לא עד כדי כך אכפת לנו מהרהיט – העיקר שבן הזוג השני לא יקבל אותו. אנשים הורסים משפחות בגלל הדברים האלה, וחבל. אני שומעת על מקרים הזויים שבהם אנשים רבים ולא מדברים במשך שנים בגלל שידה. זה אבסורד".

בימים יפים יותר (צילום: שאטרסטוק) 

אז מה את מציעה לעשות?

"צריך לעצור את המריבות המיותרות הללו כבר בתחילת הדרך, ולחשוב בראש פתוח. לצאת מהקופסא ולא להיכנס לעקשנות יתר. מה שאני מציעה זה שכל אחד מבני הזוג יבחר לעצמו את הבית החדש שבכוונתו לעבור אליו, ורק אחר כך יתאים לו את הרהיטים הרצויים. מה שנקרא: לא לתפור את החולצה לפי הכפתורים. הרי לפעמים את רוצה לקחת רהיט מסוים, אבל הוא לא בהכרח מתאים לך למקום החדש מבחינת הממדים שלו למשל. לפעמים את אפילו לא צריכה את זה בכלל, והריב הוא על כלום, על סנטימנטים מיותרים ועל נקמנות או על איזה רצון לעשות דווקא. ושוב אני אגיד, אין דבר יותר קשה מפרידה, אבל כבר החלטתם להיפרד? אל תריבו על רהיטים. תבחרו כל אחד מה רלוונטי ומתאים לדירה שלו, ובהתאם לכך תייצרו את החלוקה".

ומה עושים במקרה שיש ילדים?

"אדרבא, אם יש לכם ילדים – ההצעה שלי היא לחלק את הרהיטים של חדר הילדים, כך שחצי מהרהיטים ישבו אצל האבא והחצי השני אצל האמא. בצורה הזאת, הילד ירגיש שיש לו שני חדרים, שהחפצים שלו הם גם פה וגם פה, וזה כבר יגרום לו להרגיש שייך וקשור יותר לבתים החדשים של ההורים. בשורה התחתונה, החלטתם להיפרד? נסו לעשות את זה כמה שיותר נקי".

לבחור את הריהוט בהתאם לבית החדש. אחרת זה מה שקורה בסוף (צילום: שאטרסטוק) 

הגעתם להסכמה והחלטתם מי לוקח מה? לנילי יש ארבעה טיפים שיעזרו לכם בשלב השני, של קנית ההשלמות לדירה.

1. מידות, מידות, מידות: חשוב לקחת את כל המידות של החדר שאותו מבקשים לרהט – אורך, רוחב וגם גובה מבוקש. אם יש חלון למשל, שימו לב מה הגובה שלו, כדי שלא תקנו רהיט שיסתיר אותו. בחנויות רהיטים שמתפרסות על עשרות מטרים מרובעים, יש תחושה שהסלונים שמוצגים בהן קטנים ממה שהם, וזה עלול לתעתע. לכן חייבים מידות ברורות.

 2. גוונים ונהנים: אם מחפשים רהיט בגוון מסוים, נסו להביא אתכם את הגוון. למשל, אם יש לי סלון שאני רוצה להתאים לכיסא של פינת האוכל, אז מומלץ להביא כרית אחת מהסלון. ממש להביא אותה פיזית, כדי שבחירת הגוון תהיה מדויקת.

3. 10% מראש: כשמזמינים רהיטים, תבקשו לשלם 10% בלבד מערך המוצר, ורק אחרי שהוא יגיע תשלמו את כל השאר. כך אתם מונעים מצב שבו אתם לא מקבלים את הסחורה או שאתם מקבלים אותה באיחור. ברגע שאדם משלם את כל הסכום מראש, הוא גמר את הקנייה מבחינת המכירה והוא תלוי במקום ובגחמות שלו. הלקוח צריך להביא את החנות למצב שהיא רודפת אחריו.

4. להתחיל מהספות: כשאתם באים לרהט סלון, תתחילו מהספות והמזנון. את השולחן קונים אחרון.

אם אתם רוצים טיפים נוספים, או שיש לכם התלבטות לגבי בחירה נכונה של ריהוט בהתאם לצרכים שלכם, אתם יכולים לפנות לנילי, היא תשמח לסייע לכם: 03-9512969
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה