סרוגות

בוגרי מחלקת עיצוב טקסטיל בשנקר פותחים תערוכה בנמל יפו, ואחת מהם, נועה וייל, מציגה קולקציית שמלות סרוגות, אלסטיות, בהשראת אוסף קריסטלים משפחתי

14/06/2012
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS
» צילום: יאן חזן

הייתן לובשות צמר בקיץ? גם אם הוא גרוס דק דק? גולשת סלונה נועה וייל היא סטודנטית לעיצוב טקסטיל בשנקר, עם התמחות בסריגה, מציגה בתערוכה מסקרנת של שנקר "Going Fabric", הנפתחת היום בנמל יפו (האנגר) 1. בעבודתה flexible crystal,  קולקציית שמלות סרוגות, אלסטיות, בהשראת אוסף קריסטלים משפחתי. השמלות נסרגו במכונה תעשייתית תוך שימוש בחוטי משי טהור ולייקרה. "הצבעים והדימויים הגיאומטרים מעולם הקריסטל קיבלו ביטוי נפח", מספרת וייל, "השמלות נסרגו בטכניקה של סריגה במכונה תעשייתית, כאשר חלק מהשמלות נסרגו מהמכונה בגזרה מדוייקת (חוץ משני תפרי צד).

"במהלך הלימודים במגמת טקסטיל למדתי בהתמחות סריגה. בפרוייקט אוסף הקריסטלים המשפחתי משך את תשומת ליבי- הצורות, ברק וצבעים. בתהליך העבודה, רציתי להבליט את הצורות הגיאומטריות לכן בחרתי לסרוג עם חוט גומי שבתכונתו מתכווץ ומשפיע על החוט הנוסף שאיתו נסרג. התעסקתי עם ניגודיות בין הקריסטלים הסטטיים לבין הסריגים האלסטיים, לכן בחרתי גם בשילוב חומרים - סינטטי לעומת טבעי, משי טהור לעומת גומי תעשייתי. הקריסטלים והחומר הובילו אותי בכל השלבים בעשייה".

מה נראה עוד בתערוכה?

לאחר 4 שנים, בוגרי המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ייזמו תערוכה בה יציגו את פרוייקט הגמר עליו עבדו במשך השנה, לראשונה התערוכה תפתח לקהל הרחב ויוכל להיחשף לעבודות המעניינות. במגמת טקסטיל ישנם 3 התמחויות - סריגה, אריגה והדפסה. התערוכה תפתח לקהל החל ממחר ב10 בבוקר עד 20:00 בערב, פתיחה חגיגית תערך מחר בשעה 18:00. התערוכה עד יום שבת הבא בערב.

דוגמניות: נעה וייל ודנה מיכלסון. צילומים: יאן חזן ויגאל פרדו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה