סקס, ילדים וחופש גדול

עכשיו, בחופש הגדול, הילדים בבית ואתם מותשים במקרה טוב ועצבניים במקרה הרע. אז מה עושים עם הסקס, מוותרים עליו?

15/07/2010
ד"ר איריס בר-און קבלו עדכונים מאיריס
  • בדואר
  • RSS
» הילדים נרדמו? זה הזמן לאמבטיה משותפת ולעיסוי ארוטי

חודשיים בשנה אתם מקדישים לילדים, שוכחים את הזוגיות ולעיתים מדלגים על הסקס, למה זה גורם? להורים עצבניים וחסרי סבלנות לילדים, שמתפללים שהחופש הסתיים. אפשר גם אחרת.

איך עושים את זה?

בונים תכנית, כאשר הקייטנות מסתיימות חשוב לתכנן ולפזר סמכויות בין הילדים, לגייס את סבא וסבתא, אם הם בפנסיה, ולדאוג לעבור חוויות משותפות למרות החום הגדול. כדאי לצ’פר את הילדים כספית תמורת ארגון הבית, העיסקה אישית שלהם. אין בזה פסול, מאחר ואנו חיים בעולם של חומר וממילא אתם נותנים להם כסף לצורכיהם, אז למה שלא ירוויחו את זה תמורת מעשיהם?

מספר רעיונות להתשת הילדים:

  1. הגעתם הביתה אחה"צ עייפים ושפוכים? מקלחת צוננת משפרת את האנרגיה. ארזו את הילדים פלוס מגבות וארוחת ערב קלילה, וקדימה לחוף הים – שם מוציאים אנרגיה ומגיעים הביתה מעולפים ומיד מקלחות ולמיטה. זה בדיוק הזמן שאת ובעלך תעשו אמבטיה משותפת לאור נרות עם משקה צונן ועיסוי ארוטי זה לזו.
  2. לונה פארק, פארק מים, או מקומות בהם משחקים ומוציאים אנרגיה.
  3. זמן איכות – מפצלים את הילדים בין ההורים, כבור שעתיים נפגשים מחליפים רשמים ועושים תחרות עם הילדים מי מתקלח ומסדר את החדר ראשון – זוכה בפרס. כשהילדים במיטות, אספו את עצמכם וצאו לערב רומנטי על חוף הים עם שמיכה, יין, גבינה מלוחה ומשהו מתוק. תגעו, תתלטפו ותיזכרו בימים של פעם.

איך תצליחו להירגע ולהתמסר גם לזוגיות?

מה דעתכם לקום מוקדם בבוקר, לפני שהצאצאים האנרגטיים מתעוררים, לנצל את זיקפת הבוקר שלו ואת שטף ההורמונים שלה, אפילו לפני הקפה? אחרי שחרור אנרגטי כזה, שום ילד לא יוכל להרגיז אתכם.

במהלך תקופת החופש, השתדלו לצאת לאיזה סוף שבוע לבד, כדי לשמור על השפיות.

בזמן החופש הגדול, רצוי לדאוג לזמן איכות עם כל ילד בנפרד וגם ביחד, אך לא לשכוח את זמן הזוגיות. אם נוסעים לחופשה – קחו אתכם המון המון רוגע ושלווה, כי ילדים זוכרים איך היה בילדותם גם כשהם בוגרים, וזוכרים את העצבים, הכעס והמילים הלא יפות.

דאגו למשימות ותלו אותן בכל יום במקום גלוי, כך שכל ילד ידע מה תפקידו. בתמורה, צ’פרו אותם במתנה או דמי כיס.

פזרו את הילדים למסיבת פיג’מות אצל החברים ודאגו לערב רומנטי מלא תשוקה ורעיונות. פעם קראו לזה "טנא-מכה", כשהעולם לא היה כה חומרי, נשים עזרו זו לזו ולא הכל היה "כסף" או "ניצול". הייתה אחווה, הבנה וחברות בין השכנים.

זכרו: "הזוגיות חשובה יותר מן הילדים" הורים רגועים מייצרים ילדים מוצלחים. החופש הוא זמני, תיהנו מילדיכם.

פינת הייעוץ

יעקב ורינה יצאו עם שלושת ילדיהם לטיול בצפון. במהלך הנסיעה פרצה מריבה קולנית בין בני הזוג בנוכחות הילדים, על כך שהילדים רועשים במכונית והכל בגלל חינוך לקוי שלה, היא לא משתלטת וכך הילדים נראים. בקיצור, האב פגע מאוד באימהות של האם. מאחור, הילדים השתתקו והצעיר החל לבכות בהיסטריה שיפסיקו כי הוא מפחד. מאחר וחילוקי הדעות על חינוך הילדים יצאו בצעקות בחופש, יעקב ורינה הבינו שהם זקוקים להכוונה. יעקב טען – נוקשות והשמת גבולות. רינה טענה – בחום ואהבה, לשים גבולות. הזוג הבוגר, ההורים המחנכים, הצליחו להתגבר על היצר מי צודק, אך הילד הצעיר לא שכח.

הייעוץ שלי:

  1. תמיכה ברורה זה בזו מול הילדים, גם כשלא צודקים.
  2. שיחה עם הילדים ברמה בוגרת על מה גורם לחוסר המשמעת שלהם, לשתף אותם שאתם נמצאים בתהליך ייעוץ ושגם להם יהיו משימות, כל זה על מנת שהבית יישמר ויהיה נעים לכולם – מאוד חשוב לשתף את הילדים לא לפחד.
  3. שפת המריבות – אם מישהו מקלל צריך לשלם קנס של 100 ₪ בקופה מרכזית, והכסף יילך לילדים חסרי בית.
  4. מגע - חשוב לחבק וללטף, במיוחד אם אתם זוג קולני, רצוי שהילדים יראו איזון במערכת הזוגית שלכם – יקטין את החרדות.
  5. להתנצל אם נפלטה לכם מילה או צעקה שאינה במקומה.

לשנות הרגלים וחשיבה במערכת זוגית זו משימה מאוד קשה, אך אפשרית. זכרו: אבירים על סוסים ופיות עם קול דקיק זה רק באגדות!

צילום: Nick J Webb, פליקר
מתוך הבלוג מדברים אהבה עם ד"ר איריס בר-און
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה