סיוון אלמוז-פאלביץ': בזכות החמלה

סיוון אלמוז-פאלביץ' ננטשה בתור תינוקת והיום היא מכהנת כמנכ"לית עמותת ''חיבוק ראשון'', שנותנת חום ואהבה לתינוקות נטושים או חולים

04/05/2014
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

סיוון אלמוז פאלביץ'. צילום: הדס רוסו

פרויקט יום העצמאות בסלונה: בהשראת טקס הדלקת המשואות בהר הרצל שיהיה השנה בסימן "זמן נשים", בחרנו את הנבחרות שלנו שראויות להכרה, בזכות העשייה שלהן למען נשים וצדק חברתי.

למה בחרנו בה?

סיוון אלמוז-פאלביץ' נולדה בדרום קוריאה וננטשה על ידי הוריה לאחר הלידה. היא גדלה בבתי יתומים עד שאומצה כשהייתה בת שלוש, בידי זוג ישראלים. "בתי הצעירה שאלה אותי פעם איך ההורים שלך יכלו לנטוש אותך ואת כזו מתוקה?", היא מספרת. "עניתי לה שאני מניחה שלא היה להם בית ולא ניתן לגדל תינוק ללא בית. זהו מענה שמספק ילדה בת 11, אבל לא נותן לי מענה לשאלת הנטישה שלי, וכאן נכנסת לתמונה העבודה בעמותה, שבה אני מוצאת נחמה לתינוקת הנטושה שבי". אלמוז-פאלביץ', עובדת סוציאלית במקצועה, מכהנת בשלוש השנים האחרונות כמנכ"לית עמותת "חיבוק ראשון", שהוקמה לפני כעשר שנים על ידי מיכל קוריאט (שראויה למשואה בפני עצמה), במטרה להעניק חום ואהבה לתינוקות שלא מקבלים מספיק או בכלל.

מה תרומתה למען שוויון ו/או צדק בחברה?

העמותה מטפלת בתינוקות שננטשו לאחר הלידה או תינוקות חולים ששוהים בבית חולים, והוריהם צריכים עזרה בטיפולם. מדובר בסיפורים קשים כמו תינוקות שאוכלים בעזרת זונדה ותינוקות עם תסמונת גמילה מסמים שזקוקים להרבה מגע כדי להקל על תסמיני וכאבי הגמילה.

במה היא בולטת בתחום עיסוקה?

אלמוז-פאלביץ' מנהלת עמותה עם 500 מתנדבות מסורות שמתחייבות לשמונה שעות שבועיות, ולדבריה לא מדובר בחיבוק נחמד לתינוקות חמודים כמו שהרבה אנשים נוטים לחשוב, אלא בטיפול איטנסיבי מבחינה נפשית ופיזית בתינוקות חולים ופגועים.

עמותת "חיבוק ראשון" היא יחודית בעולם ופועלת (בניגוד לעמותות אחרות) ללא עזרה ממשלתית, ללא תומכים קבועים ועם מינימום עובדות - שתי עובדות סוציאליות, מתאמת פרויקטים ומזכירה. אלמוז-פאלביץ' משמשת כאמור כמנכ"לית, רפרנטית באחד מבתי החולים ואחראית על שיווק, פרסום וגיוס תרומות.

מה היינו מצפות לראות ממנה בעתיד?

להמשיך בפעילות המבורכת ואולי אף להתפתח לתחומים נוספים בהקשר של ילדים כי היא עושה זאת בהצלחה רבה, ובאמת מגיעה מהמקום של לתת ולא מחפשת את הג'וב הבא שלה. נראה שאלמוז-פאלביץ' מצאה את היעוד שלה בחיים, ולנו רק נותר לקוות שיהיו לה מספיק תרומות (המיועדות למפגשי הדרכה, החזרי חניות בבתי חולים למתנדבות וקניית ביגוד ומשחקים לתינוקות נטושים) להמשיך בפעילות.

תגובתה של סיוון אלמוז-פאלביץ'

"אנו כיום נמצאים בשנת העשור לפעילותנו הרציפה. העמותה מעניקה טיפול לתינוקות, וכל העשייה שלנו סביב מתן שרות זה עוסקת בנשים הן בתחום הנתינה והן בתחום העצמה כפרט וכקבוצה. זוהי זכות גדולה להציגה באתר שלכן".

צילום: הדס רוסו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך