סופשבוע משפחתי בקיבוץ הגושרים: טבע טרי

המלון בקיבוץ הגושרים אידאלי למשפחות כולל ילדים בכל הגילאים וגם סבים וסבתות, והוא מציע שפע פעילויות לכל גיל. אבל אפשר גם סתם לנוח וליהנות מכל הירוק שמסביב

10/07/2013
רונית הבר קבלו עדכונים מרונית
  • RSS

מלון קיבוץ הגושרים

העולם נחלק לאלה שכן ואלה שלא, אלה שבעד ואלה שנגד ובמקרה של השילוש קיץ-חופש-ילדים, יש הורים שכבר באפריל חוטפים פיק ברכיים ממה מצפה להם ויש כאלה שלא יכולים לחכות. אני שייכת למיעוט האחרון. וזה לא קשור לעובדה שילדי כבר גדולים יחסית ואני כבר פטורה מחובת השיעשוע. האמת היא שגם כשהיו קטנים אגרתי בשקט את ימי החופש המגיעים לי כדי שאוכל לבלות עם הילדים זמן ממושך ומשמעותי בקיץ. מעולם לא התייחסתי לזה כאל מטרד (לעומת הרבה דברים אחרים...) אולי זה קשור לכך שתמיד הייתי אמא עובדת שלא נמצאת הרבה בבית ואולי סתם לכך שאני נהנית לבלות איתם. הימים הנינוחים האלה, בבית, בחופשה מקומית או חו"לית כשכולם דבקים בעיקרון היקיצה הטבעית, כשלא ממהרים לשום מקום, תמיד נראו לי ברכה. גם כשהיו קטנים השתדלתי כמה שיותר לא להיגרר למה שמכונה אטרקציות, הפעלות, או מקומות הומי אדם שונים. למזלי, לילדים שלי זה התאים ומה שעשינו ביחד התקבל בשמחה.

כנראה שעשינו משהו נכון, כי גם עכשיו כשהם מתבגרים הם אוהבים לבלות איתנו ולמרות שמשימת התיאום בין מועדי הבחינות, המסיבות, הצופים, שיעורי הנהיגה והתחייבויות אחרות של הדור הצעיר התגלתה כסבוכה למדי, הצלחנו וזה השתלם. בטיימינג קולע ביותר, כשהגדול מסיים בגרויות והקטן מסיים את חובותיו הלימודיים, הזמינו אותנו להצפין לסופשבוע משפחתי בקיבוץ הגושרים.

מלון קיבוץ הגושרים

אחד המקומות היפים בארץ

זו פעם ראשונה שאנחנו במקום היפהפה הזה, אחד היפים בארץ. חברת הקיבוץ החלוצה שהגתה והקימה את המקום כבית הבראה ממש אחרי קום המדינה, בוודאי ראתה בחזונה סוג של שוויץ במזרח התיכון וכיוונה לשם. המציאות התאימה לחזון – בתחילת המאה ה-20 בנה האמיר הבדואי פאור את ארמון החורף שלו בדיוק על גדת הדן, ואחרי מותו בנו מכר את האדמות לישוב היהודי.

השילוב בין הירוק השופע, השבילים בעלי האופי הקיבוצי וחורבות הארמון המפואר, עליו נבנה החלל המרכזי הולידו מלון טבע ייחודי. המקום עבר מאז לא מעט מתיחות פנים, לאגף הקלאסי, שכל מרפסותיו פונות לסבך הירוק, נוספו עם השנים חדרים כפריים משודרגים, בין השבילים ניטעו פסלי אבן יפים של האמן אריה אשכנזי, בן הקיבוץ, ולאחרונה אף הוקם אגף בוטיק מפנק שחדריו עוצבו באלגנטיות יוקרתית ובטוב טעם. בקרוב יתווסף לאגף גם ספא, שיצטרף לבריכות (הפתוחה והמקורה) ולכל הפעילויות הספורטיביות המוצעות שם. עם כל זאת מצליח המקום לשמור על האופי קיבוצי השקט והנעים, כנראה בגלל ש-200 חדריו מפוזרים על פני שטח גדול למדי.

באמת מדובר באחד המקומות היפים בארץ, טובל בירוק מכל הכיוונים, ולעירונים כמונו שלא מטיילים לעיתים קרובות, קסם במיוחד פלג המים הקטנטן המפריד בין בתי הנופש לאלו של הקיבוצניקים. למבקרים לרגע לא נותר אלא להזיל ריר ולהביט בקנאה על החיים הנינוחים על גדת הנחל הפסטורלי. מי שרוצה ליהנות קצת יותר מהאווירה מוזמן לטיול רגלי קטנטן וקסום בעמק הנהר הנעלם, אפיק מוצל של מה שנשאר מנחל קורן, אחד מפלגי הדן, הנמצא ממש בשטח המלון.

המקום אידאלי למשפחות כולל ילדים בכל הגילאים וגם סבים וסבתות. עמק הנהר הנעלם ופינת החי יענו בוודאי על הצרכים של שני הקצוות, המבוגרים והצעירים ביותר. ולילדים הגדולים יותר מומלץ בחום לא לוותר על שייט בקיאקי הגושרים. זו בהחלט יכולה להירשם כגולת הכותרת של הסופ"ש - המסלול האתגרי כולל בדיוק מספיק גליצ'ים ומפלונים בשביל להוציא כמה צווחות מהאמא וצחוקים לגלגניים מהבנים. הכי מקרב לבבות.

במהלך הקיץ מציע המלון מגוון ערבי בידור, סדנאות, הרצאות, פעילויות לילדים וטיולים מודרכים. זה למקרה שאתם חייבים פעילות. אבל אל תשכחו לקחת הכל באיזי ולנוח, בשביל זה באתם, לא?

הגושרים – מלון בטבע, קיבוץ הגושרים, טל. 04-6816000
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה