סוד היופי של קלאופטרה

סוד יופיה של המלכה המצרית העתיקה קלאופטרה עובר מפה לאוזן במשך עשרות של דורות. בלי מסיכות פנים, איפור או מייק אפ – קלאופטרה השתמשה באמבט לטיפוח עורה

01/08/2016
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

בעבור רובנו, מקלחת היא בעיקר דרך להתנקות, אך בעבר השתמשו מלכות באמבטיה כאמצעי לטיפול יופי: דרך לטפח את העור, להשיב לו לחות, מינרלים וחיוניות שאיבד. הסוד הכמוס: במקום להתרחץ במים, קלאופטרה נהגה להתפנק באמבטיות ארוכות בחלב.

אמבטיית חלב ודבש ידועה באופן היסטורי כטיפול הטיפוח של המלכות (צילום: Shutterstock)

 

נשמע מוזר? המלכה קלאופטרה הייתה אולי הראשונה לגלות את האיכויות הסודיות שאמבטיית החלב, אך אחריה המשיכו במסורת גם המלכה הבריטית אליזבת' הראשונה, אליזבת' נסיכת בוואריה ואפילו מלכות מודרניות –סלבריטאיות כמו שרליז ת'רון או האלי ברי, שחשפו גם הן שאמבטיות חלב ממושכות הן חלק משגרת הטיפוח שלהן.

 

האלי ברי, שרליז ת'רון וקליאופטרה: סוד הטיפוח העתיק בעולם משמש את כולן (צילום: Shutterstock, Getty)

אגדה או מדע?

אז האם החלב אכן מסיע לטפח את הגוף או שמדובר באגדה אורבאנית? מה יש באמבטיות החלב שמשמר יופי וחיוניות? למעשה האינסטינקטים של קלאופטרה היו מדוייקים. בחלב יש שתי חומצות פעילות אשר יעילותן מוכחת ומצוייות גם היום ברבים ממוצרי הטיפוח והקוסמטיקה המודרניים: חומצה לקטית, וחומצות אלפא הידרוקסיות.

חומצה לקטית המצוייה בחלב, מוסיפה לחות טבעית, ומסייעת להגנה על המעטפת החומצית של העור, וחומצות אלפא הידרוקסיות ממיסות פרוטאינים המכילים תאי עור מתים, ומסיעות להתחדשות העור.

בנוסף, כללו האמבטיות הממושכות של קליאופטרה גם דבש, אשר ידוע בסגולותיו כסופח לחות, יעיל לטיפול באקנה, כחומר מחטא, מכיל אנטי-אוקסידנטים (נוגדי חמצון), המסייעים בעיכוב תהליכי הזדקנות בעור, וכחומר משקם לעור פגום.

אמבט חלב: מרכך את העור, מסלק תאים מתים ומשקם עור פגום (צילום: Shutterstock)

 

פנקי את עצמך באמבטיית חלב

אז למה שלא תפנקי גם את עצמך בכל הטוב הזה, ותצללי לתוך אמבט של חלב ודבש? להבדיל ממוצרי טיפוח המטפלים בעור פנים, שיער או גוף – אמבטיית החלב היא טיפול 10,000 לגוף כולו.

קלאופטרה אמנם נהגה למלא אמבטיה שלמה בחלב אתונות, אך ישנן גרסאות זולת ונגישות יותר לאמבטיות חלב. הנה מתכון לאמבטיית חלב ודבש מודרנית:

 

אמבט חלב ודבש לא רק למלכות אלא גם בשבילך (צילום: Shutterstock)

 

רכיבים

ליטר וחצי חלב טרי

כוס דבש

 

ועכשיו...

חשוב מאוד שהאמבטיה לא תהיה חמה מידי – דבש כידוע מאבד את סגולותיו המיוחדות בחום. לכן האמבטיה לא יכולה לעלות על טמפרטורה של-37 מעלות.

חממי גם את החלב קלות (מאוד) וערבבי אותו עם הדבש לכדי נוזל סמיך אחד ושפכי את הנוזל למים.

 

תוכלי להוסיף לאמבט גם:

שמנים/ עשבי מרפה לריכוך העור: לבנדר, קמומיל, רוזמרין

שיבולת שועל טחונה דק

להעשיר את השהות באמבט בפילינג טבעי של מלח ים ושמנת

 

חשוב לעצום עיניים ולטבול באמבט בגוף מלא. קלאופטרה, כידוע, לקחה את הטיפוח ברצינות – לכן מומלץ על אמבט ממושך של חצי שעה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה