סדנאות סינרג'י – לעשות שינוי משמעותי

מנחה הסדנאות פיטר גריפית מגיע לישראל. בפוסט לסלונה הוא מספר על הסרטן בו חלה, כיצד נולדו סדנאות סינרג'י, איזה שינוי חוללו בחייו ומזמין אתכן להשתתף וללמוד להתגבר על מכשולים

05/02/2014
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

פיטר גריפית סדנאות סינרג'י

שמי פיטר גריפית ואני רוצה לשתף אתכן בסיפור שלי, איך היגעתי לעבודה של סינרג'י, וגם למה לישראל.

תנו לי לקחת אתכן בחזרה לשנות ה-70 - אני מבטיח שלא נשאר שם הרבה זמן. כשהייתי בן 20, בשנות ה-70 המאוחרות, עבדתי בבר יין בלונדון. היו לי לקוחות קבועים שלא הפסיקו לדבר איתי על סדנאות - "עבודה מעצבת". למרות שלא חיפשתי ולא חשבתי שאני זקוק למשהו באותו זמן, הדברים נשמעו מסקרנים, דיברו על פריצות דרך ואיך לראות את הדברים אחרת. אז מצאתי את עצמי נרשם .

ובכן, הסדנה לא דמתה לשום דבר שאי פעם ראיתי או חוויתי. זה היה אחד הדיונים הפרובוקטיביים והשערורייתיים ביותר בקרב מבוגרים שהיו לי אי פעם. התחלתי להוביל את העבודה הזאת במקומות שונים וידעתי מייד שזו המשימה שלי לכל חיים.

לו יכולנו – מה היינו עושים?

 

כמה שנים מאוחר יותר בניו יורק, פגשתי את החברה הכי טובה שלי והאדם שהשפיע עליי יותר מכל אחד: רובין לין. אישה גבוהה, מנהיגה, חריפה ומפחידה, יפה, שחורה ובלתי ניתנת לעצירה. לוחמת למען טרנספורמציה אישית ואנושית. הפכנו לחברים קרובים כל כך, שהיה שכיח לראות אותנו יחד בכל מקום. גם כשלא עבדנו .

באותה שנה, בחג ההודיה, כשחלקנו בקבוק היין, השאלה נשאלה: אם היינו יכולים לעשות כל דבר בעולם ושום דבר לא היה עוצר אותנו, לא ילדים, לא כסף, לא זמן - שום דבר! מה היינו עושים?

לשנינו היתה בדיוק אותה התשובה - לקחת את העבודה הזאת למקום כלשהו בעולם שבו עדיין לא בוצעה.

באותו הזמן, בדרום אפריקה בדיוק הסתיים משטר האפרטהייד. לכן, דרום אפריקה הפכה להיות הבחירה והמיקוד הטבעיים שלנו. תוך חודשים היינו על מטוס ליוהנסבורג, ובאפריל של אותה שנה עברתי לשם באופן קבוע. כמה חודשים מאוחר יותר, רובין הצטרפה אליי עם שני הילדים שלה ( 9 ו 15). עד חודש יולי הפעלנו את הסדנה הראשונה שלנו. אחרי ההצלחה של הסדנה הראשונה התחלנו לעבוד בישובים עם אוכלוסייה מגוונת.

ההשפעה שלנו שלנו בקהילות ובסביבת קייפטאון הייתה כל כך דרמטית ורבה עוצמה, שאושרנו במהירות רבה על ידי ועדת האמת בדרום אפריקה. זה היה סיפוק לתת כלים לטרנספורמציה בחלק זה של העולם.

מחלה אגרסיבית

שנים מאוחר יותר, כשהייתי בשנות ה-40 לחיי, ולאחר שהכרתי את בן זוגי, בעלי אנג'ל, נסעתי רבות ברחבי העולם והעברתי סדנאות פרטיות וציבוריות. כולל עבור ממשלות כמו ממשלת קנדה. הייתי מרוצה ואימנתי מעל 40,000 אנשים, אבל אחרי כמה שנים של ריצה הרגשתי עייף והחלטתי לפרוש מאימון לכמה שנים.

לפני ארבע שנים שני רובין ואני אובחנו עם סרטן. רובין עם סרטן לבלב, אני עם סרטן ערמונית אגרסיבי. האבחון התרחש באותו השבוע. כיום, אני אסיר תודה ובר מזל כי הסרטן במצב של הפוגה מאז שעברתי ניתוח. לצערי רובין לא היה כל כך ברת מזל. בעודי מתאושש ממחלתי, רובין גססה. שלושה חודשים לאחר אבחונה, רובין  הפסידה בקרב והלכה לעולמה. לומר שזה היה הרסני יהיה בלשון המעטה .

לטקס ההלוויה של רובין בניו יורק הגיעו יותר מאלפיים אנשים. אני דיברתי על החותם שהשאירה אחריה ואני זוכר שהסתכלתי בים של אנשים שבחייהם היא  נגעה והשפיעה - כולל שלי - וחשבתי, האם יהיו הרבה אנשים בהלוויה שלי, והאם נגעתי מספיק בחיי אנשים?

הרגשתי שלא,  עוד לא בשלב זה בחיי.

עשייה משמעותית למען אחרים

 

אז אחרי כל מה שקרה, בלי להתכוון, הבנתי שהמשמעות והמטרה של חיי היא שבכל יום אלמד ואנחה לעשייה משמעותית ולהנהגה למען אחרים. כך נולדה קבוצת סינרג'י, באמצעותה אנחנו מאמנים אנשים, ארגונים ובני נוער.

התשובה הארוכה לשאלה למה אני עושה את העבודה הזאת, היא הסיפור של החיים שלי לעיל. התשובה הקצרה היא, שעבודה זו תמיד הייתה הביטוי העצמי שלי, התשוקה שלי ושמעולם לא מצאתי שום דבר אחר שממריץ אותי ברמה רוחנית ופילוסופית. הבונוס הנוסף שלנו הוא הפקת תוצאות אמיתיות, מעשיות. הבוגרים שלנו משנים את עולמם!

ברמה אישית יותר, העבודה הזאת נתנה לי את היכולת להביא ילדים לעולם. אני גאה לומר שאנג'ל ואני הורים ל-3 בנות הכי מקסימות בעולם. הבת הבכורה שלנו בת 5 ואחיותיה הן תאומות בנות שנתיים, הן נולדו לנו באמצעות פונדקאות, בעבור כך יצרנו תקדים משפטי  במדינת קונטיקט, ארצות הברית .

כל זה לא היה אפשרי ללא הכלים והשיטה של סינרגי. שום דבר מזה ...

סדנאות סינרג'י

מגיע לישראל

ועכשיו, למה ישראל? כי יש לנו בוגרים שהושפעו כל כך מעבודה זו, שהם רוצים להביא אותה אל העם והמדינה שהם אוהבים יותר מכל דבר.הבוגרים שלנו מחויבים, מונעים, ומחוברים, והם שכנעו אותי להגיע לישראל ולחולל כאן את השינוי.

הביקור הראשו שלי, לפני שבוע, היה שינוי בחיים בשבילי. התקבלתי בחום, חיבה, פתיחות להזדמנות. גם מצאתי נשמות תאומות רבות. אני מרגיש שזה הזמן הנכון והמקום הנכון להרפתקה הבאה בחיים שלי, באופן אישי, ומודה על ההזדמנות שאנחנו מקבלים לעשות שינוי בחיי רבים כל כך.

אני מאוד מקווה שנהניתן לקרוא את הפוסט שלי. באמת מקווה שתצטרפו אלינו בחודש מרץ כדי להיות לחלק מהדיון המתמשך יוצא דופן  שאנו מתחילים!

שלכן,

פיטר

סדנת סינרג'י הבאה בישראל  תתקיים ב תחודש מאי- לפרטים לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך