נתניהו חשוד בעבירות של שוחד והפרת אמונים

בבקשת הטלת צו איסור פרסום על המו"מ המתנהל עם ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, ארי הרו, חשפה המשטרה את העבירות שבהן חשוד נתניהו בפרשת המתנות ובפרשת נתניהו-מוזס

04/08/2017
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • בדואר
  • RSS

אתמול (יום ה') נפלה פצצה בעולם הניוז ודווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשת המתנות ובפרשת נתניהו-מוזס, המכונות פרשות 1000 ו-2000. המשטרה חשפה את העבירות עם הגשת בקשת צו איסור פרסום לבית משפט השלום בראש לציון, על המגעים המתנהלים עם ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, בעניין הפיכתו לעד מדינה.

לאחר תקופה ארוכה של ספקולציות, בית המשפט נעתר לבקשה. לפי הודעת המשטרה, "הצו חל על כל פרט מהליך המשא ומתן המתנהל עם ארי הרו ובא כוחו ותוכן הדברים שנמסרו במהלך המשא ומתן". תוקף הצו עד 17 בספטמבר. כצפוי, מטעמו של נתניהו דחו את הדברים וב"וואלה NEWS" צוטטו מקוריו שאמרו כי "אנו דוחים על הסף את הטענות המופרכות שמושמעות נגד ראש הממשלה. מסע הציד להחלפת השלטון נמצא בעיצומו, אבל הוא נידון לכישלון, מסיבה פשוטה: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

בנימין ושרה נתניהו (צילום: Jason Reed - Pool/Getty Images)

בימים האחרונים נדמה שהטבעת החלה להתהדק סביב נתניהו, בעקבות הרו והמידע שהוא מתכוון למסור על פרשת הצוללות לקראת חתימתו על הסכם עד המדינה (דווח כי מסר לחוקרי המשטרה עדות בראשי פרקים, שמטרתה להציג את המידע שהוא יכול לספק כעד מדינה). העדות שלו נועדה לקדם את המגעים בינו לבין המשטרה והפרקליטות והיא מהווה תנאי בסיסי לחתימה על ההסכם.

הצו מגיע יומיים לאחר הצו שהוטל על דבר החקירה של עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור. על פי הצו אין לפרסם "כל פרט מפרטי החקירה הנוגעת, קשורה או עולה מעדותו של עד המדינה בפרשה, מיקי גנור, או מההליכים שקדמו לחתימת הסכם עד המדינה". הצו כולל גם פעולות חקירה הנגזרות מעדותו של גנור עד כה, מעדויות שהוא עתיד למסור בהמשך וכן מעדויותיהם של נחקרים נוספים.

לא רק נתניהו האב מככב בכותרות בימים אלה. בנו יאיר, לפי פוסט שהעלתה שכנתו, לא אסף את צרכיה של הכלבה קאיה מהגינה והפנה אצבע משולשת לעברה כשהתבקש לעשות זאת. הרשת הסתערה על האייטם ולא עבר זמן רב ונתניהו הבן פרסם פוסט בו קטל בנים אחרים של ראשי ממשלה קודמים. תגובתם של האחים, אריאל ושאול אולמרט, לא איחרה לבוא והפכה מיד ויראלית. את כל השתלשלות האירועים ניתן לקרוא כאן, בפוסט "ראש בראש: אריאל אולמרט עונה ליאיר נתניהו".

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה