נשית על משאית

היא אם חד הורית, בלונדינית, נשית, מטופחת ו... נהגת משאית. היו שלום סטיגמות, לא להתראות דעות קדומות - מיה פסקל מנהריה לא עוצרת באדום

11/10/2017
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

Screen Shot 2017-10-11 at 18.10.46

את מיה פגשתי ממש במקרה במרחב הוירטואלי, שהוא לי בית שני. בשיטוטי באחת הקבוצות שאני חברה בהן צדה את עיני תמונה של אישה בלונדינית צעירה על רקע משאית גדולה, בכל קנה מידה.

׳מממ... הנה מראה לא שגרתי׳  חשבתי לעצמי, והקלקתי על התמונה.

אכן, לא שגרתי בלשון המעטה - התמונה של מיה היא אחת מתוך חמש תמונות של המתמודדים על התואר ״הפנים של סמפריט ישראל״, ומה רבה ההפתעה (לא באמת) שמיה היא האישה היחידה מבין חמשת המתמודדים.
החלטתי להתקשר אליה.

מיה פסקל, אמא חד הורית לאוריה בת 8.5, מנהריה,  חובבת משאיות מושבעת, נוהגת עליהן כבר מימי השירות הצבאי, שלקראתו החליטה בעצת אביה לעשות רשיון ״כדי שיהיה לה שירות מעניין״ ומאז לא יורדת מההגה.

Screen Shot 2017-10-11 at 17.59.21

׳אנשים מדברים איתי ומחמיאים, חלק נותנים לי להבין שזה לא דבר שגרתי, לפעמים מסתכלים עליי כמו איזו גיבורת על, אבל כשאני עם עצמי בתוך השגעון שלי, עם האהבה שלי למשאיות, זה נראה לי הכי טבעי בעולם. כלומר, אני מבינה שיש כאן קטע כלפי חוץ, אבל בשבילי אלה החיים.׳ היא אומרת לי בחן של מי שלא רוצה לסרב למחמאה, אבל אולי לא בטוחה שהיא מגיעה לה.

היא נמנית על ברי המזל המעטים שהעיסוק המקצועי שלהם הוא גם התחביב שלהם, ואצלה התחביב הוא בגדר ״שגעון״ להגדרתה. בביתה אוסף דגמי משאיות עצום, שהיא בונה ומתכננת, והחלום שלה הוא שתהיה לה משאית משלה בגולד אמיתי, מדגם ובעיצוב מאוד ספציפי, שעד היום זכתה לו רק כעוגת יום הולדת.

Screen Shot 2017-10-11 at 17.59.13

זה לא סוד שייצוג נשי הוא נושא חם. אבל לרוב מדברים על נשים בדירקטוריונים, עמדות ניהול בכירות, דרגי פיקוד, כנסת, ממשלה וכדומה, על הנשים במרחב הציבורי הכללי אנחנו פחות שמים את הזרקור, כי במה כבר תתרום חשמלאית או נהגת משאית? אז זהו, שכדי שילדות ונערות תדענה שהן באמת יכולות לעשות כל מה שהן רוצות, ובכך אני מתכוונת ל ה-כ-ל ממש, גם נהיגה על משאית צריכה להיות זמינה להן כמו שאנחנו מנסים לשווק להן מסלול 5 יחידות במדעים או קריירת הייטק. לכן מיה בעיני היא באמת גיבורת על, בבחינת ״you can't be what you can't see".

אז הנה, ילדות יקרות, אם משאיות, כבישים, כלים כבדים ודומיהם הם החלום שלכן - תדעו שזה אפשרי, ואל תתנו לאף אחד לשים אתכן במגירה של הסטיגמות שיש לו בראש.

ואם בא לכם לעזור למיה לקרב עוד קצת את החלום שלה לחצו פה  או בפוסט שכאן למטה ותנו לייק לתמונה של מיה. איך תזהו אותה? זה קל, אמרנו כבר -  היא האישה היחידה שם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה