נשים מאוכזבות מציפי לבני

35% מהנשים בישראל שינו את דעתן לרעה על ציפי לבני בעקבות התהפוכות הפוליטיות האחרונות, ורק 8% התרשמו לטובה מהמהלך; גם מצבו של עמיר פרץ לא מזהיר בקרב נשים. סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס

11/12/2012
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

צירופו של עמיר פרץ לצד ציפי לבני ב"תנועה", לא עושה רושם גדול מדי על הנשים בישראל. למעשה, על פי סקר קולות הנשים של סלונה ו"פאלנס פוליטיקס", החיבור מעורר בקרב הנשים רגשות של הערכה שלילית כלפי שני האישים הללו במידה שווה כמעט  (35% מהן שינו דעתן לרעה על לבני לעומת 40% שעשו כן לגבי עמיר פרץ).

מבחינת הנשים אין הבדל בשאלה מי ראוי יותר להיות ראש ממשלה. שתי הנשים הרואות עצמן כמועמדות לתפקיד, יחימוביץ (22%) ולבני (23%) משתרכות הרחק מאחרי בנימין נתניהו (42%) בשאלה זו.

גם במפת המנדטים נראה שצרופו של עמיר פרץ לרשימת לבני לא מקדם אותה במעלה סולם המנדטים והיא נשארת עם מספר לא גבוה של 6 מנדטים בלבד. גם אם הליכוד הוא הסיעה הגדולה ביותר לפי הצבעת הנשים (37 מנדטים) הרי שיש לציין את הדחיפה הגדולה יותר שמעניקות הנשים לשלי יחימוביץ (21 מנדטים לעבודה בראשותה) מצד אחד של המפה הפוליטית ולנפתלי בנט (13! מנדטים לבית היהודי בראשותו) מהצד האחר. יאיר לפיד שקיבל בסקרים קודמים בקרב ציבור הנשים מספרים דו-ספרתיים (16 מנדטים לפני חודש – ב 11 בנובמבר) הולך ומאבד גובה בקרב ציבור זה.

יחד עם זאת ראוי לציין כי השעור הגבוה של המתלבטות בקרב הנשים (29%), מלמד כי עדיין מוקדם לדעת כיצד הן יצביעו בסופו של דבר בבחירות ההולכות וקרבות.

הדוח הנוכחי מתבסס על ממצאי סקר שנערך בתאריך 9 בדצמבר 2012 עבור סלונה על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בהנהלת מנחם לזר.  הסקר נערך על גבי הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. בסקר השתתפו 323 נשים המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%

>> הצטרפו לפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ותוכלו גם אתן לענות על סקרים ולהשפיע!

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך