נשים לא מצביעות למושחתים

92% מהנשים אומרות שיש השפעה לנושאים של שחיתות ונקיון כפיים בבואן להכריע עבור מי להצביע בבחירות - האם הן יזכרו את זה בקלפי? סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס

19/12/2012
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

ציבור הנשים רואה חשיבות רמה לנקיון כפיים של המתמודדים על המקומות בכנסת. 64% מהן אומרות שהדבר משפיע במידה רבה על החלטתן למי להצביע ועוד 28% אומרות שיש לכך השפעה מסויימת – סה"כ מדובר בכמעט כלל ציבור הנשים שמחשיב את העניין כגורם שיקולי הבחירה שלו.

גם הפעם מוביל נתניהו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה (39%) מול יחימוביץ ולבני המקבלות כל אחת 15%.

מפת הגושים לא משתנה מהותית השבוע עם יתרון של 65-55 לימין אולם ראוי לציין כי המגמה של התחזקות נפתלי בנט ומפלגת הבית היהודי נמשכת בקרב הנשים (כמו גם בכלל הציבור), בעיקר על חשבון הליכוד ביתנו.

בחלוקת המנדטים, שלי יחימוביץ נחלשת במעט וכך גם זהבה גלאון ומנגד ציפי לבני עולה במנדט בהשוואה לשבוע קודם. יאיר לפיד "מתייצב" על קו 11 המנדטים בקרב ציבור הנשים בתקופה שבה מצבו בציבור הכללי אינו מזהיר. יאיר לפיד שקיבל בסקרים קודמים בקרב ציבור הנשים מספרים דו-ספרתיים (16 מנדטים לפני חודש – ב 11 בנובמבר) הולך ומאבד גובה בקרב ציבור זה. שיעור הנשים המתלבטות עומד הפעם על 22%, נמוך בהשוואה לשבוע שעבר אבל עדיין גבוה.

הדוח הנוכחי מתבסס על ממצאי סקר שנערך בתאריכים 16-17 בדצמבר 2012 עבור סלונה על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בהנהלת מנחם לזר.  הסקר נערך על גבי הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. בסקר השתתפו 305 נשים המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%

>> הצטרפו לפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ותוכלו גם אתן לענות על סקרים ולהשפיע!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך