נשים יותר מתלבטות מגברים

אחוז ההצבעה של נשים גבוה, אך 22% מתוכן לא החליטו עדיין למי להצביע, לעומת 15% בכלל הציבור. האם הן יהיו אלה שיכריעו את הבחירות? סקר סלונה ופאנלס פוליטיקס

02/01/2013
מנחם לזר קבלו עדכונים ממנחם
  • RSS

פחות מחודש לבחירות, 74% מהנשים בטוחות שילכו להצביע ועוד 18% אומרות "כנראה שכן". אולם כאשר הן מתבקשות לנקוב בשם המפלגה שלה יתנו את קולן, 22% עדיין אינן יודעות – אחוז גבוה בהשוואה ל-15% בכלל הציבור. מיהן המתלבטות? בשבועות שנותרו נמשיך במעקב אחרי הנשים המתלבטות. נבחן את השינויים, אם יהיו כאלה, בשיעורן וננסה להעריך מי הן ולאיזו מן המפלגות הן בכל זאת נוטות להצביע.

התנודות במפת המנדטים, על פי ציבור הנשים, ממשיכות גם בסקר הנוכחי. הליכוד ביתנו שאיבד לאחרונה מנדטים בקרב כלל הציבור עושה זאת גם בקרב הנשים (32 מנדטים) וההתחזקות של העבודה (20) לפיד (11) ולבני (10) מביאות למרוץ צמוד של 61 מנדטים לימין מול 59 למרכז שמאל. נפתלי בנט שומר על המספר המרשים של 15 מנדטים גם בסקר הנוכחי.

ניסינו הפעם לעשות סימולציה של בחירות בפתק נפרד לראשות הממשלה. גם כך בנימין נתניהו מוביל עם 27% מהנשים שהיו בוחרות בו לתפקיד. 16% היו נותנות קולן לציפי לבני, שלי יחימוביץ ונפתלי בנט מקבלים 10% כל אחד.

הדוח הנוכחי מתבסס על ממצאי סקר שנערך בתאריך 30 בדצמבר 2012 עבור סלונה על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בהנהלת מנחם לזר.  הסקר נערך על גבי הפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט.  בסקר השתתפו 317 נשים המהוות מדגם מייצג של הנשים באוכלוסיה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה –5.6%

>> הצטרפו לפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ותוכלו גם אתן לענות על סקרים ולהשפיע!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך