נשים בחזית המאבק

בכנס "נשים בחזית 2015", שייערך ב- 2.12.15, ייערך פאנל ייחודי שיארח על במה אחת נשים שעמדו בחזית מחאות ומאבקים חשובים. יחד הן יבדקו איך ממנפים את המאבקים הציבוריים להישגים בשטח. כל הפרטים על הפאנל, הכנס וההרשמה

08/11/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

משתתפות פאנל "נשים בחזית המאבק" בכנס "נשים בחזית 2015". צילומים: אביב צילום, איתמר רותם, ירון מקלף, יחיאל ינאי, יוטיוב

בלי ששמנו לב, שנת 2015 היתה עמוסה במאבקים שקשורים לזכויות נשים, או במאבקים שהובילו נשים אמיצות ופורצות דרך בבטחה. את תחילת המגמה אפשר היה לראות כבר לקראת הבחירות לכנסת, אז סוגיית הייצוג הנשי בפוליטיקה הישראלית עמדה בראש סדר היום הציבורי ופוליטיקאים רבים חיזרו אחרי מועמדות אטרקטיביות כמו ד"ר יפעת שאשא-ביטון ורחל עזריה.

גם בסקטור העסקי כיכבו בחודשים האחרונים נשים שהרימו את נס המרד ועמדו בראש המאבקים הגדולים לזכויות העובדים;

מיה יניב, יו"ר ועד העובדים בסלקום היא דוגמא טובה למי שהובילה לחתימת הסכם הסטורי שבו התחייבה סלקום לשתף את העובדים ברווחי החברה. לקראת הקיץ, קבוצה לא קטנה של נשים צעירות ובראשן רותם אלישע הוכיחו שגם להן יש מה להגיד  כאשר יזמו מחאה בלתי מתפשרת נגד אפליה בקוד הלבוש ובעד המכנסיים הקצרים בבתי הספר. ברקע, לאורך כל השנה, פעילות חברתיות גייסו תמיכה בעזרת הרשתות החברתיות לטובת קמפיינים הקשורים לפרשיות של הטרדות ותקיפות מיניות, פרסומות סקסיסטיות ועוד.

בכנס "נשים בחזית 2015" של סלונה, שנלחמת על זכויות נשים ולמען שוויון נשים בכל התחומים, ייערך פאנל ייחודי שיארח על במה אחת נשים שעמדו בחזית מחאות ומאבקים חשובים. יחד הן יבדקו איך ממנפים את המאבקים הציבוריים להישגים בשטח.

המשתתפות בפאנל:

רות קוליאן, מקימת מפלגת הנשים החרדיות "ובזכותן", כמחאה על הדרת נשים במפלגות ש״ס ויהדות־התורה, תחשוף איזה מחיר משלמות מי שבוחרות ללכת נגד הזרם המרכזי בקהילה שלהן.

עו"ד רוני אלוני-סדובניק, שמבקשת לחולל מהפכה משפטית בתחום עבירות המין בישראל, כך שבית המשפט יחשיב אותן כפעולות איבה לכל דבר, תספר על אחורי הקלעים של התיק שהסעיר את המדינה ואת צה"ל - החיילת מאי פאטל נגד המפקד סא"ל לירן חג'בי.

גליה וולך, יו"ר נעמת, שלקחה חלק במאבק הדיילות שהתנגדו ללבוש עקבים בטיסות, תבהיר איך מתמודדים מול חברות ותאגידים, שמנסים לכופף את העובדים שלהם.

ד"ר ענאן פלאח, מובילת המאבק לשוויון מגדרי בעדה הדרוזית, תספר איך לא מפסיקים לחלום על שוויון בחברה שוביניסטית.

מאיה בנבנישתי ונעה בן סעדיה, יוזמות עמוד המחאה "אין לי מה ללבוש: מלכוד 42", יסבירו איך מנצלים את כוחם של כמה עשרות אלפי חברים בפייסבוק ומשתמשים בו כדי להעביר מסרים חברתיים למנהלים הכי בכירים בתעשיית האופנה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה