נצרת למתקדמים: טיול של טעמי רמדאן בנצרת

אם אתם רוצים לראות את נצרת מזווית קצת אחרת, חודש הרמדאן מזמין אתכם לעיר של מפגש עם אנשים מרתקים, אוכל טוב ונשנושים מצוינים

02/07/2015
חגית אברון קבלו עדכונים מחגית
  • RSS

נצרת בשקיעה. זמן לשבור את הצום. צילום: ג'אמל כיואן

>> מתוך האתר של חגית אברון 

כדי להפוך את ביקורכם בנצרת, עיר הנעימה ממילא, לפשוט וטעים במיוחד, מומלץ להצטייד מבעוד מועד בכרטיס טעימות נצרת. "יאללה באסטה" הוא כרטיס קולינרי שישמח לבב כל פודי. בעלות סמלית של כמה עשרות שקלים ניתן להסתובב בין כמה נקודות טעימות במיוחד כגון חומוס, כנאפה, קטאיף מופלא, שהינו ממתק המסמל את חודש הרמדאן, קפה מסורתי בשוק ועוד. הכי כדאי לרכוש את הכרטיס באמצעות אתר האינטרנט, לבחון את נקודות העצירה במפה המסומנת באתר וללכת בעקבות ריחות הכנאפה המתוקה.

מעבר לטעימות המוצעות בכרטיס, כדאי מאד לטעום את הפיתות המיוחדות במאפיית אל טאבון, שם אופים בעבודת יד פיתות סדין דקיקות ומושחים אותן ברוטב עגבניות מפולפל, גבינת לבנה סמיכה וזעתר.

בעקבות ריחות המאפה: צילום: ג'אמל כיואן

נוף קסום וחאפלה מסורתית

שקיעת השמש היא הסימן לשבירת צום הרמדאן. יפה לראות את תושבי העיר המוסלמים רוכשים את ממתקי החג בקונדיטוריות המקומיות ואת מיצי התמרהינדי והלימונדה המרווים את הצום, וממהרים לביתם לארוחת שבירת הצום.

אם ברצונכם לחוות חוויה אותנטית בבית מוסלמי מארח, מומלץ בכל לב ופה לתאם ארוחה שכזאת עם פאטינה זועבי, נצר למשפחה מפורסמת, שפותחת את ביתה ואת ליבה לאורחים המבקשים לעצמם חוויה מסוג אחר.

פאטינה תקבל את פניכם בחיוך מבויש קמעה בביתה רחב הידיים והיפה, באחת מסמטאות נצרת. על השולחן הערוך בסלון הבית יצפו לכם מבחר של טעמים ומטעמים טעימים ועשויים לעילא. לפעמים יהיה שם חומוס, סלט רענן, עלי גפן ועלי כרוב חמצמצים, הכל לפי המצאי בשוק או לפי מה שתבקשו.

פאטינה מארחת. חוויה אותנטית בבית מוסלמי

אני ממליצה לקחת את הזמן, לדובב אותה בדבר סיפור חייה הייחודי של אישה שלקחה לעצמה את החירות לפתוח עסק עצמאי בביתה, ועל נצרת של ילדותה. לא תצטערו. עוד בהמשך גם מנות דגל מהמטבח הגלילי, שמשתנות כאמור לפי העונה ומצב הרוח. כך או כך, נכונה לכם חוויה יוצאת דופן ואותנטית של חג בבית פתוח של תושבת המקום, שמקבלת אורחים בשמחה ובפתיחות.

אחרי הארוחה סורו למרפסת הבית הצופה על מכמניה של נצרת, ברקע יסלסל המואזין, ידנדנו פעמוני הכנסיות, ואתם תשתו קפה שחור כמו הלילה שבפתח, מלווה במגדני וממתקי חג. 

תגיד שחגית:

זכרו כי בחגים הנוצריים והמוסלמיים שעות הפתיחה של המקומות משתנות, לכן כדאי לברר אותן מבעוד מועד.

כרטיס טעימות נצרת: יאללה באסטה. לרכישה באמצעות האתר

מאפיית אל טאבון: בכיכר החדשה, רחוב המוסכים, נצרת. טלפון: 04-6560056

פאטינה זועבי: אירוח ביתי אותנטי. בתיאום מראש. טלפון: 052-6626943
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה