נפרדים מהחופש הגדול: איך חוזרים לשגרה?

אוגוסט משתולל בחוץ ונדמה שכולנו כבר בשקיעה טוטאלית בחופש הגדול. הרשו לנו לגלות לכם שה-1 בספטמבר מתקרב וכדי שלא תיתפסו לא מוכנים, קיבצנו עצות לחזרה מבורכת לשגרה

20/08/2017
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

בחזרה לבית הספר דלתא ואנג'ל

החופש הגדול  יכול להיות מעייף ומאתגר והוא גם עולה לנו לא מעט כסף, אבל זאת גם הזדמנות לצבור חוויות משפחתיות, לבלות עם הילדים בזמן איכות ולשבור קצת את השגרה רק כדי שנוכל להתגעגע אליה, ושוב להתעייף ממנה ולייחל לקצת חופש.

אתם מרגישים עכשיו עמוק עמוק בחופש הגדול, ולכן לא שומעים את צעדיו של ה-1 בספטמבר, שבכל זאת כבר נשמעים לא הרחק מכאן. בימי החופש שגרת היום של הילדים משתנה ללא הפסקה, והמעבר מימי החופשה העליזים לימי בית הספר הנחמדים לא פחות, מצריך הכנה, " החופש הגדול הם חודשיים שהילדים ללא מסגרת ונמצאים בתקופה שהם מבלים יותר זמן עם ההורים ובחיק המשפחה בחופשות ובטיולים, שעות השינה  והרגלי האכילה משתנים, כל אלה מוציאים משגרה, כמו שלנו המבוגרים קשה לחזור לשגרה לאחר חופשה ארוכה גם לילדים. במצב אידיאלי כדאי לבצע תהליך חזרה ללימודים באופן הדרגתי בהתאם לגיל הילדים, כדי לאפשר להם להפנים את הדברים ולדעת לקראת מה הם הולכים, זה תהליך חשוב שמשרה על הילדים רוגע ועוזר להם להפנים את המעבר מחופש לשגרה",  מסבירה רוני זליכוב לסרי מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית.

1. מתי מתחילים לחזור לשגרה?

ככל שהילדים נמצאים בכיתות נמוכות יותר מומלץ להקדים ולהכין אותם לסיום החופשה "ילדים צעירים בגילאי גן וכיתות נמוכות וילדים שעומדים להתחיל מסגרת זקוקים להכנה הדרגתית ומעמיקה יותר מנער בתיכון, שכבר מכיר את המערכת ואת הכיתה והוא כבר עצמאי. יחד עם זאת הכנה היא רלוונטית בכל גיל, בגילאי תיכון אפשר למשל, ליזום ארוחת פרידה משפחתית מהחופש כדי לציין את המעבר". מומלץ להתחיל את התהליך כשבוע וחצי לפחות לפני החזרה ללימודים ולא פחות משלושה ימים, "החזרה לשגרה היא לא רק מנטלית אלא גם פיזיולוגית ולכן צריך להיערך כמה ימים לפחות מראש כדי לתת לגוף אפשרות להסתגל מחדש לשינוי".

2. מסדרים הרגלי שינה

בחופש הגדול הרגלי השינה והיקיצה של הילדים משתנים, ואנחנו לא מדברות רק על המתבגרים שהולכים לישון כשאתם מתעוררים לעבודה. בשבוע שלפני החזרה ללימודים מומלץ לחזור להרגלי השינה בימי שגרה- השכמה בשעה מוקדמת בבוקר והקפדה על כיבוי אורות. חשוב לתת לגוף זמן להסתגל מחדש לשינויים בשעות ההירדמות והיקיצה, זה יעזור לילדיכם להגיע ליום הראשון בלימודים רעננים ומוכנים ללמידה.

בחזרה לבית הספר דלתא ואנג'ל

3. מזמינים חולצות בית ספר

השנה כבר לא תמצאו את עצמכם מחפשים בייאוש חולצות בית ספר ימים ספורים לפני החזרה ללימודים ומגלים שהכל אזל. דלתא מציעה שירות חדש ומצוין, רכישה באתר של חולצות בית הספר כולל סמל בית הספר. תוכלו לבחור חולצות מבין מבחר גדול של גזרות וצבעים (כולל חולצות לא צמודות לבנות!) ולקבלן במשלוח עד הבית או באיסוף עצמי. אגב, ממש עכשיו החולצות נמכרות במבצעי חזרה לבית הספר שחבל לפספס. לינק לאתר

בחזרה לבית הספר דלתא ואנג'ל

4. ימים אחרונים לחופש: מה לשים לך בסנדוויץ'?

סופו של החופש מחזיר לשגרה לא רק את בית הספר, אלא גם את שגרת הכנת הכריכים בבוקר. גם אם אתם נמנים על הסוג ששונא להכין כריכים כל בוקר, לא כדאי לוותר על הכנת הכריך, שחיוני לשמירה על ריכוז ולמידה איכותית בשעות הלימודים. כדי להעניק לילדינו כריך משביע ומזין מומלץ לבחור בלחמים ולחמניות מקמח מלא המעניקים תחושת שובע ליותר זמן. לקראת החזרה ללימודים כדאי להכיר את סדרת "פשוט מלא" של מאפיית אנג'ל הוותיקה, לחמניות ולחם מ-100% קמח מלא בצבע בהיר ובמרקם חלק, ללא גרעינים ודגנים המתאים במיוחד לילדים. ואם אתם שוברים את הראש כל בוקר בשאלת השאלות - מה לשים בסנדוויץ'? חשוב לזכור את הכלל הראשון בדרך לכריך מושלם - גיוון. בזכותו תוכלו לחשוף את הילדים למגוון סוגי מזון וטעמים ולוודא שהם זוכים לקבל את כל אבות המזון. להשראה ומתכונים לכריכי בית ספר שילדים אוהבים,  תוכלו להיכנס לעמוד הפייסבוק של אנג'ל ושם תמצאו רעיונות ומתכונים שאין ילד שיעמוד בפניהם.

כתבת חזרה לבית הספר דלתא ואנג'ל

5. יום אחרון לחופש: מתחילים שנה חדש

ביום האחרון של החופש הגדול מומלץ לבחור בפעילויות קרוב לבית ולהקפיד על שגרת הערב ועל שעת כיבוי אורות. עם ילדים צעירים מומלץ לבחור את תלבושת בית הספר ליום הראשון ערב לפני, ואם בא לכם להשקיע במיוחד, להכין את הסנדוויצ'ים ולשמור במקרר. זהו, תם החופש והגיע הזמן להיפרד יפה, להתחיל שנה חדשה ולחזור לשגרה, פייר התגעגענו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה