נעמה ושחר: משפחה מודרנית

תשע שנות זוגיות, ילד משותף, ילדה מנישואים קודמים , אהבה ענקית - ומאות צילומים של כל אלה באינסטגרם. נעמה אביאור ושחר סרברניק לא מוכנים להכנע לשיגרה

02/08/2012
מיכל גרוסברג קבלו עדכונים ממיכל גרוסברג
  • RSS

נעמה אביאור (35) ושחר סרברניק (40) הם הזוג היחיד בפרוייקט שלנו שיש להם ילדים - וההוכחה הניצחת כי צאצאים לא מוכרחים להרוג את הרומנטיקה. כאשר השניים הכירו, אף אחד עדיין לא התעסק במי נמצא עם מי באיזו מערכת יחסים ומי שינה את סטטוס הזוגיות שלו איפה, בתקופה שעוד כולם עוד התלהבו ממייספייס ואנשים עדיין הכירו זה את זו בעולם האמתי, בהיעדר זירת דייטינג זמינה כל-כך בדמות הפייסבוק.

"הכרנו לפני 9 שנים, שחר נכנס לכתה שלי במכללה בפעם הראשונה כדי ללמד אותנו אפטר אפקטס (תוכנת עריכה), העיניים שלנו נפגשו וזה פשוט קרה", אומרת נעמה. כיום נעמה עובדת כמעצבת במשרד פרסום בעוד שחר הוא איש שיווק וטכנולוגיות אינטרנט, שפועל כיום בעיקר בזירת האינסטגרם, עם המיזם החברתי שהקים עם נעמה וחברים נוספים, IGPower, ומביאים הנחות ודילים משמעותיים לגולשי האינסטגרם הישראלים. מעבר לעבודה העסקית המשותפת שלהם, הפעילות הזוגית, שלא לומר המשפחתית שלהם, באינסטגרם מאד בולטת. לנעמה ושחר בן משותף, עומר בן ה-5 ושירה בת ה-10 מנישואיו הקודמים של שחר, שבתמונותיהם באינסטגרם הפך לכוכבים של ממש ומשוויצים בהם בכל הזדמנות.

"אנחנו פעילים בעיקר באינסטגרם, ושם אנחנו אוהבים להעביר מסרים ולהקדיש תמונות אוהבות אחד לשני", מסכימים הזוג, “מעבר לאהבה שיש בינינו, אנחנו מבינים שזוגיות זה משהו שצריך כל הזמן לשמר ולעבוד עליו, ולא לקחת אחד את השניה כמובן מאליו, בעיקר אחרי 9 שנים”.

איך מתחזקים זוגיות אחרי 9 שנים, ועוד במרחב כל-כך חברתי?

"למזלנו, אנו חולקים המון נושאי עניין משותפים כשחלק גדול מזה, מתבטא באהבה שלנו לצילום ולאינטרנט והפרגון ההדדי. התמונות והתגובות אחד לשניה, מצליחות לרגש כל פעם מחדש", אומר שחר.

ומה עם עומר ושירה, הם לא מתעייפים לפעמים מההורים החרוצים שמתעדים?

"עומר רוב הזמן משתף פעולה, הוא אפילו מבקש לפעמים לצלם בעצמו. גם שירה מצלמת ומצטלמת מגיל מאוד צעיר ומרגישה בנוח מול המצלמה ואוהבת את זה”, אומר שחר.

יש הרבה הורים שמרגישים דווקא לא בנוח לחשוף ככה את הילדים שלהם ברשתות החברתיות, מחשש לפגיעה בפרטיות, ואצלכם זה נראה ההפך בדיוק.

"אנחנו מרגישים בנוח לצלם את הילדים, כמו שכתוב בביו שלי באינסטגרם: 'התמונות האלה, הן בעצם חיי'”, אומרת נעמה, "אני פועלת ממקום של רגש, וכך גם מצלמת וזה פשוט מרגיש לי נכון".

"אני לא שם גבולות בצילום, מבחינתי זו הדרך הנכונה לשקף את החיים, יש מי שכותב ויש מי שמצלם, והאמת היא שזה לא שונה מאיך שההורים שלנו צילמו אותנו והראו את התמונות לחברים", אומר שחר.

החשיפה לא עשויה להלחיץ?

"כמו בחיים אנחנו בוחרים מה לשתף, לפעמים את הטוב ולפעמים את הקושי, אין לנו חשש מהשיתוף או ממה יגידו, החששות האמתיים שלנו קשורים לחיים האמתיים שלנו ולא נעוצים ברשת חברתית".

אגב קושי, מה קורה כשרבים? מאד קל לחשוף את מה שטוב, אבל איך שומרים לעצמכם כשיש חילוקי דעות?

"אנחנו בוחרים לא לשתף את העולם במריבות או בחילוקי הדעות שלנו. מה הטעם?” הם מסכמים את הנושא בנחרצות.

איטס קומפליקייטד: השאלון

מה הכי רחוק שתהיו מוכנים לחשוף ברשתות חברתיות אחד על השניה במסגרת הזוגיות שלכם?
"כמו לכל זוג, יש לנו את הקשיים שלנו, אנחנו יודעים לפתור אותם מהר ולהמשיך הלאה. משתדלים תמיד לדבוק בחיובי ולכן אנחנו תמיד נשתדל לחשוף את הצדדים הטובים. לא נכניס את הרשת למיטה, לדרך בה אנחנו מחנכים את הילדים. בכלל, רשת חברתית היא רק ראי של מה שבוחרים להראות".

מה דעתכם על בני זוג שמסרבים בכל תוקף לשנות את הריליישנשיפ סטטוס שלהם?
נעמה: "לדעתי זה אומר משהו, בדרך כלל. אני סקרנית לדעת מה".

מה היתה המחווה הכי יפה שבן/בת הזוג שלכם פרסם/כתב עליך ברשתות החברתיות?
נעמה: "אוי, יש כל כך הרבה מחוות ששחר הקדיש לי וכתב לי וצילם אותי. אין לזה סוף וזה תמיד מרגש ומעלה לי חיוך, כאילו זו הפעם הראשונה”.
שחר: “מה שנעמה אמרה".

איפה הכי רומנטי בעיניכם? פייסבוק, טוויטר או אינסטגרם?
"מבחינתנו באינסטגרם. תמונה שווה אלף מלים... ככה אומרים".

מה דעתכם על אנשים שלא מצליחים להתאפק, ומחטטים לבני הזוג שלהם במיילים והודעות פרטיות שלהם?
"אין לנו הרבה מה לומר על זה, אבל אנחנו בהחלט ממליצים לכבד את הפרטיות אחד של השני".

הייתם ממליצים על הכרויות באינטרנט? למה?
"בגדול, מה לנו ולזה, אבל חשבנו על זה קצת ובעצם מה זה שונה מהחיים האמתיים? זה רק עוד זירה אחת, אולי קלה יותר, אולי נוחה יותר, ואולי גם לא".

אחרי פרידה, מה הדרך הכי טובה בעיניכם להתמודד עם נוכחות ברשתות חברתיות זה עם זו וזה על זו?
"לא רוצים לדעת אפילו".

נסחו ב-140 תווים את מה שאתם מרגישים אחד כלפי השניה

שחר: "נעמה היא הכוח שלי כל בוקר מחדש, המבט שלה מצליח להמיס אותי גם אחרי כל כך הרבה שנים ומעבר לכל היא החברה הכי טובה שיש”.
נעמה: "שחר הוא החבר הכי טוב שלי, הוא המשענת שלי, אני אוהבת שאף פעם לא משעמם אתו, אני כל הזמן לומדת ממנו דברים חדשים, הוא מפרגן ותומך,
מקשיב ומקבל גם את הרעיונות הכי משוגעים שלי והכי חשוב, אוהב עד אין קץ ודואג להראות לי את זה כל יום מחדש".

(שימו לב איך היא עימדה את זה כמו שני ציוצים, מ.ג)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה