נסיעה של שעתיים באוטו ואתם בנופש בחו"ל

בית ההבראה, זוכרים שהיו כאלו? עם חדרים פשוטים, אוכל של קיבוץ ותחושת חיסכון? תעשו סוויץ' של 180 מעלות – מהמקום הזה קורצו חלומות על חופשות פאר, בלי הטרחה של דרכון, אריזות וג'ט לג, ולכל המשפחה

20/07/2017
לירון הלברייך קבלו עדכונים מLiron
  • RSS

סטאי כינרת

בכל פעם שאני נאלצת לצאת החוצה אל העולם, הרחק מחיקו הקריר של המזגן, אל המציאות הקודחת והלחה של גוש דן, יש חלק קטן במוחי, בנבכי הזיכרון, שעורג לחופשה ההיא בתאילנד. אני נזכרת באתר הנופש על חופיו השקטים, החדר הגדול והממוזג עם החלונות הגדולים, ותחושת השלווה ההיא, שמבטלת את הצדדים השליליים של החום והלחות ומחליפה אותם בבריכות, ים, מסאז'ים מפנקים ונוף משתרע מכל עבר.

השבוע היתה לי הזדמנות לשחזר את התחושה הזאת בלי לנסוע אלפי קילומטרים, בלי לסבול מג'ט לג ומקניות מיותרות בדיוטי או בבנקוק. ומי אני שאסרב ל-24 שעות של מים, אוכל טוב ופינוקים? רק שעתיים של נסיעה ממרכז תל אביב, והופ – אני על חוף שקט, שמאחוריו וילות רחבות ידיים ונופיהם של הררי הגולן, ובתוכן צפונה הבטחה של חופש.

הבעיה היחידה – עומס החום האכזרי שצבע את "השמש" של טבריה באדום בכל התחזיות הטלוויזיוניות, והפחיד לבנבנה שכמותי, שלא מעוניינת להתבשל במזג האוויר של יולי.

כדי להגיע למלון סטאי שעל שפת חוף צאלון, צריך להקיף את הכינרת מצידה המזרחי, בשבילים המתפתלים שעוברים את הדגניות ואת מושבת כינרת. הדבר הראשון שרואים כשמגיעים לשם הם עשרות עצים צעירים שתולים, שצופנים הבטחה של צל במרחבי השמש האינסופית. אחר כך העין מבחינה בווילות הנמוכות, שלא ממש מסתירות את הכחול השקט של הכינרת.

אחרי שהות מינימלית בחום של שעת צהרים, במעבר המהיר מהמכונית אל הלובי הממוזג, אספתי את מפתחות החדר והוסעתי אחר כבוד בקלנועית לווילה שלי (חייבת אחת כזאת גם בבית, ולעזאזל הפאסון). המלון כולל, בשלב זה, 110 וילות וחדרים, מתוכן 88 שכוללות או בריכה אישית הצופה לכינרת, או 2 מרפסות מרווחות, שבאחת מהן האט-טאב הצופה אל הרי גולן, ועוד 22 חדרים יפים ומרווחים שלא כוללים מקור מים אישי (מלבד מקלחת נאה ומזמינה). אני קיבלתי את הווילה המרווחת, צמודת הבריכה, שצופה לכינרת המבויישת והמיובשת (אם כי עדיין נאה בהחלט).

בארכיון החופשות המנטלי שלי (זה שכולל את זכרונות הערגה לתאילנד), טבריה והכינרת היו המקום הזה שנוסעים אליו לבקר את דודה לאה, או ללילה עם החברה, באוהל על החוף, והכי – בית ההבראה. זוכרים שהיו כאלו? בית הבראה אייטיזי כזה, עם חדרים פשוטים ומיטות יחיד, עם חדר משחקים ורחבת דשא, עם אוכל של קיבוץ ותחושת חיסכון. אבל המקום אליו הסיעה אותי הקלנועית היה כזה ממנו קורצו חלומות על חופשות פאר.

סטאי כנרת

המיטה שחלשה על החדר הענק הזמינה השתרעות מיידית וחגיגית, ואחרי דגימה של פירות העונה, עשיתי סיור במעוני החדש. חדר הרחצה, שקירותיו זכוכית , משקיף על המיטה ועל ואחריה על הבריכה שבחוץ, וכולל אמבטיה ומקלחת שמהווים תמריץ חזק מאד לנקיון אקססיבי. החדר, שמעוצב באופן נעים, נקי ומזמין, כולל גם סלון וטלוויזיה אבל כל זה התגמד כשיצאתי אל הדק הצמוד לחדר, ופגשתי בבריכה שלי ל-24 השעות הבאות. דק עם כסאות נוח וכסאות ישיבה, ומתחתיו פיסת מים מלבבת. למותר לציין שאני והבריכה נהיינו חברות ממש טובות, ומיד אחרי ארוחת צהריים קלה בלאונג' של המלון, התחלנו להכיר אחת את השניה לעומק.

סטאי כנרת

מלבד מקבצי הווילות (מאחורי כל חדר כמו זה ששהיתי בו יש חדר דה-לקס מרווח, שמחובר בדלת כפולה לחדר עם הבריכה, מה שמצויין לחופשה משפחתית או מרובת משתתפים), שבנויות כדופלקסים (שני חדרים עם בריכה ואופציה לחדרים אחוריים צמודים זה לזה בקומת הקרקע, ושני חדרים עם מרפסות והאט טאב מעליהם) למלון 4 מבנים מרכזיים, זה לצד: הלובי והלאונג', ספא מפנק (שם מלי, תושבת הגולן, עיסתה את רקמותי עמוקות) הכולל בריכת זרמים מקורה, וחדר אוכל רחב ידיים. כולם משקיפים דרך קירות זכוכית אל נוף הכנרת. בצמוד לחדר האוכל שוכנת בריכה גדולה ועמוקה יותר, לאלו שאין להם בריכה צמודה (או שפשוט רוצים ליהנות גם מבריכה גדולה) וגם בריכת ילדים חמודה.

אני חייבת להודות שמלבד הגיחה לספא ולארוחות ערב ובוקר עשירות להשחית, לא ראיתי סיבה לזוז מהחדר, ונהניתי מזמן איכות עם המים בבריכה, בחדר הרחצה ועם המזגן והמיטה המפנקת. וגם עם ספר טוב. הטלוויזיה נשארה זנוחה, את זה יש לי גם בבית. ומזג האוויר? הוא לא הצליח להפריע.

****************************

*הכותבת היתה אורחת של מלון סטאי כנרת. לפרטים נוספים והזמנות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה