ניק קלוני מתאר את המפגש הראשון בין ג'ורג' לאמל

אביו של השחקן ההוליוודי, ניק קלוני, הפליג למחוזות הנוסטלגיה ותיאר איך בנו הכיר את אמל. "אמרתי לאשתי נינה, 'שימי לב, זו עשויה להיות צרה עבור הגבר הצעיר'''

15/06/2017
יעל כהן מרדכי קבלו עדכונים מיעל
  • בדואר
  • RSS

ג'ורג' קלוני, אחד השחקנים המוכרים והמוצלחים בעולם, היה במשך שנים רבות רווק נחשב ומבוקש בהוליווד. קלוני ניהל במשך שנותיו הנוצצות רומנים מתוקשרים ואף הצהיר כי לעולם לא יתחתן. אך הרווק הנצחי של הוליווד פגש לפני מספר שנים את אמל, עורכת דין ופעילת זכויות אדם בינלאומית ממוצא לבנוני בריטי, שגם נראית לא רע בכלל ונשבה קסמה. קלוני, היום בן 56, נשא את אמל לאישה לפני מספר שנים ולאחרונה בני הזוג אף הפכו להורים גאים לתאומים.

התמונות של השניים מעידות על קשר חברי וטוב. האופן שבו השניים מסתכלים זה על זו, החיוך והצחוק שנוכח ביניהם רומזים על התקשורת החיובית ועל האהבה ששוררת ביניהם. בעבר אנשים שחצו את גיל 50 ולא היו בזוגיות, נראו כמקרה אבוד כמעט. אך בימינו נראה שלעולם לא מאוחר מדי לאהבה צעירה ומסעירה, לפרפרים בבטן, שהופכים לעיתים לעוברים של ממש ולמשפחה.

קלוני אמנם כבר ילד גדול, אך אביו, שהתראיין לאחרונה למגזין "People", ציין כי הרגיש שהמפגש הראשוני בין קלוני לבין אמל היה שונה ועוצמתי. האב אף פנה לאשתו, לאימו של קלוני, ואמר לה "שימי לב, זו עשויה להיות צרה עבור הגבר הצעיר". נראה שהוריו של קלוני היו מוטרדים מהעוצמות של הקשר ושל האופן בו בנם היה נלהב מהאישה המרשימה שפגש. האב, שהתקשה כנראה לשחרר את בנו לחופשי ולהכיר בכך שהוא כבר 'ילד גדול', חשש שבנו יאבד את הראש כשראה עד כמה הוא נרגש מהאהבה החדשה שלו. מסתבר שילדים תמיד נשארים ילדים והורים תמיד נשארים הורים מודאגים. אך גם הוריו של קלוני זכו להכיר את אמל ולפרגן לשניים על הזוגיות המאוחרת והפורה שלהם. כולם זכו במשפחה מורחבת.

אמל וג'ורג' ביחד

רווקות מאוחרת היא נושא שהולך ומקבל יותר ויותר תשומת לב מאחר ששיעור הרווקים עד גיל 30 ואף מעבר ממשיך לעלות. ישנן מגוון סיבות לתופעה. בין היתר, ישנה תחושה שהאפשרויות הן בלתי מוגבלות. הרשתות החברתיות ואתרי ההיכרויות פורשים לפנינו מגוון אינסופי של בני זוג פוטנציאליים. ייתכן כי חלקנו חשים שמשהו טוב יותר, "הדבר האמיתי" או "הנסיך על הסוס הלבן" מחכים ממש מעבר לפינה. והפינה הזו הולכת ומתרחקת. ויכול להיות שהבחור שיצאנו איתו לפני כחודש הוא הנסיך האמיתי שלנו, אך לא ממש שמנו לב לכך בגלל תחושה פנימית שיש משהו אחר שאולי מחכה ממש מאחוריו.

משפחת קלוני

לעיתים הסיבה לרווקות המאוחרת יכולה להיות רגישות גבוהה והחשש לשים את עצמנו במקום שבו עלולים לפגוע בנו. במצב כזה אנחנו מוכנים לוותר, לעיתים באופן לא מודע, על האושר ועל הסיפוק שבאהבה רק כדי להימנע מאפשרות של פגיעה, שייתכן וכלל לא תגיע. לאחרונה הגיע אליי לייעוץ רווק כבן 33 המבקש לעצמו זוגיות. דיברנו הרבה על תודעה ילדית ועל תודעה בוגרת ועל כך שעל מנת למצוא זוגיות טובה ולתפקד בה אנחנו נדרשים לתודעה בוגרת, כזו שיכולה לדחות סיפוקים, להתחשב באחר, להתחייב ועוד.

 בתודעה הילדית, שיש בה גם איכויות נהדרות שעושות לנו טוב, אנחנו רק רוצים עוד ועוד ומתקשים להתחייב. אנחנו במקום של תשוקה גבוהה ורצון לטעום מהכל, לעשות רק מה שמתאים לנו ורק מה שאנחנו רוצים. חלקנו אולי מסרבים להיפרד מהחופש הזה. קלוני, למשל, נהנה ממנו מעל ל 50 שנים. לקח לו זמן לסגל לעצמו תודעה בוגרת בתחום הזוגיות, להתחתן ולהפוך לאב, ובכך, להתחייב.

 ואם נחשוב רגע על הסבתות של ימינו, באמת נראה שרבות מהן כבר לא עסוקות מרבית שעות היום בגלגול קובה במטבח או בשמירה על הנכדים. רבות מהן בפרק א' או ב' או אפילו ג', חיות להן עם בני זוג, מטיילות בעולם, יוצאות לבילויים, נרשמות לקורסים, מתנדבות ועוד. הן עושות הרבה יותר ממה שבנותיהן יכולות לחלום עליו לאור העומס והשחיקה של שגרת חייהן. הזמנים השתנו, תוחלת החיים עלתה ואיכות החיים גם כן. החיים הזוגיים שלנו כבר מזמן לא מסתיימים בגיל 50, תראו את קלוני, אצלו זה רק התחיל שם. אף פעם לא מאוחר.

** הכותבת היא יעל כהן מרדכי, יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה, מרצה, כותבת ומנחת סדנאות, בעלת MA מהאוניברסיטה העברית

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה