''נותרת בן 29 לנצח''

''משאית טריילר פגעה בך בעוצמה בצומת יגור, כשאתה רכוב על האופנוע בדרכך הביתה. נסיעה שגדעה באחת את כל התקוות, החלומות, האהבה הגדולה של ברכה ושלך והותירה אותנו מרוסקים''. דורית, אמו של גיא בן ברוך, מספידה את בנה שלא ישוב

28/12/2017
דורית בן ברוך גינס קבלו עדכונים מדורית
  • RSS

גיא בני אהוב ליבי,

חודש בדיוק עבר מאז הלכת מאיתנו בדרך מהירה וחטופה מבלי שהספקנו להיפרד. חדרך הריק המלא בחפציך ובריח המיוחד שלך ממשיך למלא את הבית ואתה כה חסר. הכל נשאר כפי שהיה כאילו ממתין לבואך.

רק בן 29 וחודש בלבד הלכת מאיתנו, בן ונכד בכור למשפחתנו הקטנה המונה 4 נפשות בלבד הלמודת סבל ומכאוב רבים. בכל פעם שאמרתי לך שאתה כבר "בן 30", אמרת בהתרסה "למה את מזקינה אותי בשנה?" ועכשיו נותרת בן 29 לנצח. עלינו אתמול לקברך הטרי ואת הרישום האחרון שלך רוכב על אופנוע מדגם ימאהה חרטנו על המצבה שלך. כל כך חיכיתי שתפרוש כנפיים ותצא לחייך העצמאיים, לא חזיתי בחלומותי הגרועים ביותר שתצא מהבית רכוב על האופנוע שאהבת ולא תחזור עוד לעולם ואילו האופנוע, נותר שלם כאילו לא קרה דבר.

לפני 10 חודשים הלכה לעולמה סבתך לאה ז"ל שהיתה עולם ומלואו עבורך, התאבלת עליה ימים רבים וישבת עליה שבעה כאילו היית בנה. ההספד המרגש שלך לסבתך האהובה לא הותיר אף עין יבשה.

ב- 29 שנות חייך הקצרות הבאת אל פתחנו אתגרים למן רגע לידתך ממש, גם כשלא היית פיסית איתנו, היית במחשבות כמעט יום יום ושעה שעה. נולדת עם מום שהצריך אשפוזים תכופים וטיפולים הכרוכים בסבל רב כמעט עד גיל ארבע, היית ילד רגיש עם צרכים מיוחדים, מהיר לכעוס אך גם מלא רוך, חמלה, אהבה ורגישות אין קץ, נפש עדינה ושבירה של אומן מיוסר, עקשנות וחוסר רצון להתפשר או לוותר על עקרונותיך או על הדרך שבה בחרת לנתב את חייך.

גיא בן ברוך ומשפחתו צילום אלבום פרטי

כושר ביטוי וניסוח מעוררי השראה לצד לקות למידה מתסכלת שהצרה את צעדיך והכתיבה מציאות לא פשוטה בעולם הישגי כשלנו. בפורטרטים ובציורים שציירת בכשרון נדיר וביד רגישה בילדותך ונעוריך מונצחות דמויות, פרי דמיונך שפניהן מלאות הבעה ועומק לעיתים ניכר בהן כאב וסבל, קשה להאמין כי אלו ציורים שנוצרו בידיו של נער צעיר. היית ילד שונה ומיוחד, שתמיד היה זקוק לתשומת לב מיוחדת, סבלנות והקשבה. העסיקה אותנו לא מעט המחשבה מה יהיה בלכתנו, האם תוכל להתמודד עם אתגרי החיים בהצלחה? ניסינו לצייד אותך בחכות מועילות לחייך הבוגרים.

בשלוש השנים האחרונות למדת בירושלים במחלקה לניו מדיה במוסררה וקיווינו כי כישוריך האומנותיים הנדירים והיצירתיות שבך יובילו אותך בבטחה למקומות הנכונים עבורך. במהלך ארבע השנים האחרונות הכרת את ברכה, היתה ביניכם זוגיות מיוחדת מלאה ברוך וקבלה. הצהרת באוזני כי היא אהבת חייך הגדולה והיא הכילה באהבה ובסבלנות את נפשך הרגישה והסוערת. לאחרונה, אף סיפרת לי בהתרגשות, שממש בקרוב אתה מתכנן להציע לה נישואין.

גיא בן ברוך אלבום פרטי

בשעותיך האחרונות נפגשתם וחיפשתם ביחד דירה שתוכל להכיל את האופנוע שלך ואת הכלב האהוב שלה. שניכם צעירים ומלאי תקווה להמשך חייכם המשותפים. היא סיפרה לנו כי באותה פגישה אחרונה, היית שמח ומלא תקווה וציפיות לעתיד. סגרתם מעגל בישיבה משותפת בבית קפה כמו בפעם הראשונה שבה הכרתם זה את זו.

יום ראשון 26.11 בשעה 20:06 נדם ליבך, משאית טריילר פגעה בך בעוצמה בצומת יגור, כשאתה רכוב על האופנוע בדרכך הביתה. נסיעה שגדעה באחת את כל התקוות, החלומות, האהבה הגדולה של ברכה ושלך, השחירה את מסך חייך הסוער והותירה אותנו מרוסקים. חיינו לעולם לא ישובו להיות כפי שהיו. ליבנו כמו נעקר ממקומו, תחושות כאב שלא ניתן לתאר במילים.

''גיא אופנוע'', צמד מילים שמלווה אותנו בחרדה וחששות בעשור האחרון. תחילה, קטנוע שהיה פתרון זמין וזול לבעיית ניידות כצעד מרדני מול האופציה להשתמש בתחבורה הציבורית. האהבה לרכב הדו גלגלי גאתה והתעצמה עם השנים, דבקת ברצונך להגדיל ולהרחיב את נפחי המנוע של האופנועים עליהם רכבת. פעם אחת הצלחתי למכור בדרכי תחבולה את האופנוע שעליו רכבת אך מאז, דאגת ולהסוות מעינינו את האופנוע הבא שרכשת וחיכית לשעת כושר בעייתית ורגישה במיוחד על מנת להוציא זאת לאור.

גיא בן ברוך וברכה  צילום אלבום פרטי

היו בדרך לא מעט תאונות שדאגת להקטין ולהסתיר מעיני החרדות,  זאת כי ידעת שזו נקודה רגישה, כואבת ומלחיצה במיוחד. האופנוע סיפק לך רשת חברתית מהודקת, מעצימה ומאצואיסטית, תחושת שייכות לחבורות רוכבים שחלקו תחביב והנאות משותפות.

מפגשים חברתיים וטיולים לאורכה ולרוחבה של הארץ היו חלק מתמצית חייך, אהבתך וגאוותך הגדולה גם במחיר הויתור על הזוגיות המיטיבה והאוהבת כל כך שהיתה כה משמעותית ובעולמך. כשהובא התנאי הזה אל פתחך, בחרת באופנוע ללא כחל ושרק. ברכה, שאהבה אותך כל כך, לא רצתה לוותר עליך וטיפחה חלום כי כשיוולד ילדיכם הראשון, תנטוש את האופנוע ותתמסר באופן מלא למשפחה שתקימו יחד.

בימי השבעה, גילינו מפי חבריך האופנוענים כי היית מוקד ידע בתחום, שהצלחת לקבץ סביבך המון אנשים שהתחברו אליך והצלחת לסחוף אותם באהבתך הגדולה והעזה עד מוות לרכב הדו- גלגלי. היית חוליה חשובה בתוך החבורה הזו, מילד מבודד וסגור לעיתים הפכת לסוג של סלב, דמות מוכרת ומוערכת בעולם הרכב הדו- גלגלי בארץ. רחוק כל כך מהדמות השברירית, הרגישה, המיוסרת והעדינה שלך בעינינו שלנו.

גיא בן ברוך צילום אלבום פרטי

האופנוע מבחינתי היה סוג של אקדח טעון. ניסיתי תמיד לדמיין איך התחושה כשמודיעים לאמא כי בנה יחידה נהרג בתאונת אופנוע, כאילו ידעתי בתוך תוכי שזה עלול להגיע אל פתחי. זה לא דומה לדבר שאפשר אפילו לדמיין. הצלצול בדלת, ולאחריו שוטר לבוש מדים שנכנס עם צוות מטפלים ובליווי של מד"א שמודיעים לנו ש"גיא נהרג". מאותה שניה, הכל קורס ומתרסק ברעש אדיר ומהדהד וללא קול, למעט זעקות השבר הנוראיות. הכל מסתחרר ומתערפל ונגמר האוויר כמו גם החשק להמשיך ולחיות.

על המצבה של גיא בני חרטנו את המילים המדוייקות והמצמררות של אברהם חלפי "לדרכים אין עיניים לראות מה עמקו חלומות הולכיהן" ומתחתיהן חרוט בדייקנות הרישום האחרון של האופנוע בחתימת ידך ובציון שנת  2017, מועד פטירתך.

אוהבת ומתגעגעת אין קץ

** הכותבת היא דורית בן ברוך, אמו של גיא שמתמודדת עם האובדן וכתבה את הטקסט במיוחד עבור סלונה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה