מתלבשות להצלחה

איך נתלבש לקריירה מצליחה? נלמד מהסטייל האישי של נשות קריירה שאנחנו מעריצות. הנה 3 נשים מעוררות השראה עם חוש אופנתי מנצח

19/10/2016
לירון אוחנה קבלו עדכונים מלירון
  • RSS

שלוש נשים מצליחות עם סגנון שונה: אמאל קלוני, מאריסה מאיירס ואריאנה הפינגטון (צילום: Getty)

איזו מין אשת קריירה את? כזאת שצריכה לאזן בין משיכה לחוש אופנתי נועז וסקסי למראה רשמי? אולי כזאת שנמשכת לפרטים נשיים אך פועלת בתוך סביבה גברית? ואולי השמרנית - שלא אוהבת צבעוניות עזה, ונמשכת לגזרות קלאסיות, אך בכל זאת רוצה לעשות רושם? בחרנו בשבילכן שלוש נשות קריירה: אחת שמאזנת בין חיי זוהר ללבוש רשמי, אחת שבוחרת בפריטים נשיים בעולם גברי והאחרונה בעלת טעם אופנתי שמרני.  שלושתן מצליחות ומעוררות הערצה, לכל אחת סגנון שונה לחלוטין אך המשותף לכולן: הן מתלבשות באופן שמשאיר חותם. אז בואו ללמוד מאלו שיודעות:

אמאל קלוני:

הרבה לפני שזכתה בתואר "אשתו של", אמאל היתה ועודנה עורכת דין פעילה ומצליחה בתחום זכויות האדם. מי שייצגה את מייסד ויקיליקס על זכותו לפעול במסגרת חופש המידע, אמורה לעורר הערצה מיוחדת בנו - בני העם היהודי בשל המאבק העיקש שלה כנגד הכחשת רצח העם הארמני על ידי הטורקים, ובשל המאבק המשפטי שהיא מנהלת כנגד רצח העם שמבצע דאע"ש בבני העם היזידי. ואם כל זה לא מספיק, אז כן, הגברת בהחלט יודעת איך להתלבש.

מה אפשר ללמוד מהחוש האופנתי של אמאל קלוני?

קלוני שומרת על הפרדה של ממש בין חייה הזוהרים ואירועי שטיח אדום לבין לבוש לעבודה. בעוד שבאירועי שטיח אדום היא נוהגת ללכת על סגנון זוהר, נשי, חשוף ומרשה לעצמה להתפרע במחשופים ובצבעוניות נועזת – בעולם העבודה אמאל שומרת על אלגנטיות מאופקת בחליפות חצאית קלאסיות, בלייזרים פורמליים וכתפיים מודגשות.

אמאל קלוני. מימין במראה יום: לעבודה תבחר קלוני בחליפות שמרניות בגווני אפור עם פסי סיכה וחולצה לבנה עם קו צווארון שמרני. משמאל במראה זוהר: שמלה נשית-פרחונית ועקבים מטאליים (צילום: Getty)

אמאל קלוני. מימין במראה יום: חליפת שאנל מבד טוויד. משמאל במראה זוהר: שמלה של מייסון מרג'יאלה (צילום: Getty)

אמאל קלוני בשמלה שמרנית. מפרידה בין לבוש רשמי לבין סגנון זוהר (צילום: Getty)

 

מאריסה מאיירס:

כן, נכון, היא אולי מנכ"לית יאהו, בעבר בכירה בגוגל ששינתה את עולם האי – קומרס והטמיעה את המונח החשוב: "Product – People - Profit": תחילה פתחו מוצר, אז הביאו משתמשים ורק בסוף צפו לרווח. אך למעשה רובנו מכירים את הגברת מאיירס כמי שבחרה לקצר את חופשת הלידה שלה לשבוע בלבד, מה שהפך אותה ל'אשת הברזל' חסרת הרחמים של עולם ההייטק.

מה אפשר ללמוד מהחוש האופנתי של מאריסה מאיירס?

על גישת "הקריירה לפני משפחה" שלה מפצה מאיירס באופנה נשית שמרככת את התדמית ה'קשה' שלה. היא לובשת הרבה פרחוני וצבעים נשיים ורכים: ורוד, אדום, ירוק פסטלי. ויחד עם תספורת הקארה הבלונדיני והאיפור המתקתק שלה יוצרת לוק נעים, רך וחייכני שמאזן את הכוחניות המאפיינת אותה ובייחוד: מבליטה אותה כאישה 'נשית' בתחום ההיטק הגברי כל כך.

בשמלה פרחונית עם נגיעות ורודות, מאריסה מאיירס סופר נשית בעולם של גברים (צילום: Getty)

ללא בלייזרים, או חולצות מכופתרות. מאיירס מרבה ללבוש שמלות פרחוניות נשיות בעולם של גברים (צילום: Getty)

שמלה פרחונית (ימין) ושמלה ורוד פוקסיה (שמאל) איפור רך ותספורת מתוקה: מי היה מאמין שמדובר באישה החזקה ביותר בעולם ההייטק? (צילום: Getty)

 

אריאנה הפינגטון:

יזמית התקשורת שהחלה את דרכה כפובליציסטית המזוהה עם הצד הרפובליקני של המפה. עם השנים השתנו דעותיה הפוליטיות, ובשנת – 2005 ייסדה יחד עם אנדרו ברייטברט את אתר החדשות והבלוגים הפופולרי "הפינגטון פוסט" שהציג השקפת עולם ליברלית יותר, הפך אותה לאחת הנשים המשפיעות ביותר בעולם (לפי מגזין פורבס) ונקנה על ידי ענקית התקשורת AOL.

מה אפשר ללמוד מהחוש האופנתי של אריאנה הפינגטון?

הפינגטון מכירה היטב את גזרת הגוף שלה (גזרת אגס): ובה החלק תחתון של הגוף (ישבן וירכיים) עגלגל ורחב יותר מהחלק העליון. היא מקפידה להדגיש את החלק הנשי והיפה בגופה – המותניים הצרים, בחליפות ושמלות צרות במותניים. סגנונה הוא שמרני במהותו: לעולם לא תתפסו אותה במחשוף וי, אלא במחשופים עגולים או מחשופי סירה. הפינגטון נשארת בצבעוניות שמרנית של שחור, לבן או ניוד, לעתים נותנת נגיעות קלות של אדום באקססוריז או דיטייל על מנת להבליט את ההופעה.

צבעים שמרניים והדגשה של המותן: מחמיא לגזרת הגוף של הפינגטון (צילום: Getty)

לעולם לא תמצאו אותה במחשוף וי עמוק: שומרת על מחשופים עגולים או מחשופי סירה (צילום: Getty)

אריאנה הפינגטון: מפצה על צבע אפור שמרני בבלייזרים עם דטייל מיוחד בתפר שרוול או בסגירה א- סימטרית (צילום: Getty)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה