משקיעים בחינוך הפיננסי

קרן טאירי, מנהלת תחום הדיגיטל בלאומי, תספר בכנס הבלוגרים על האתגר של כתיבת בלוג לחברה מסחרית: "הבלוג הוא לא רק ללקוחות הבנק"

25/07/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» פגשו אותה בכנס הבלוגרים. טאירי

"אני אימא לשלושה ילדים ולבלוג", כך מציגה את עצמה קרן טאירי, מנהלת תחום הדיגיטל בבנק לאומי בשלש השנים האחרונות, האחראית על לאומי בלוג. הכל התחיל כאשר ב-2009 החליט בנק לאומי – אז באופן חלוצי בענף הבנקאות – לפתוח בלוג. קרן טאירי, עובדת הבנק שעסקה עד אז בתחום שירות הלקוחות, מונתה להיות אחראית על פעילות לאומי במדיה החברתית לרבות ניהול לאומי בלוג. בכנס הבלוגרים של סלונה, ב-30 ביולי, טאירי תספר על הבלוג, שהוא, לדבריה, "פיננסי  במהותו". טאירי מסבירה: "הנושאים הפיננסיים לא תמיד נגישים ונהירים לגולשים ולכן אנחנו שואפים לתווך בין הקוראים והבנק. זאת משימה לא פשוטה להביא מידי שבוע באופן שוטף תכנים עם ערך מוסף לקורא – לא שיווקי אלא תוכני – חשוב לנו לשמור על המטרה שהיא להעשיר את הקורא נטו ולתת לו ערך מוסף.

איזה ערכים קידמתם במסגרת פעילות הבלוג כדי להדגיש שיש כאן כלי שונה עבור הגולשים?

"פעלנו בשלושה מישורים חשובים. הראשון, קידום דיאלוג עם הקוראים במובן הזה שבניגוד למשל, מאתר הבנק, בבלוג הגולשים יכולים להגיב על התוכן. שנית, כפי שכבר הזכרתי, כל התכנים שאנחנו מעלים מכוונים לתת תרומה מהותית לכל גולש ולא רק ללקוחות הבנק וערך אחרון שהיה חשוב לנו לקדם הוא האנשה של הכותבים שהם בעצם העובדים של בנק וזאת מתוך התפיסה שהרוח בזירה הדיגיטלית-חברתית היא העברת מסרים באופן אישי והקורא מוזמן לנהל דיאלוג עם האנשים בלאומי".

האם הבלוג נחשף במדיה המסורתית?

"העלנו פוסטים שקיבלו המון חשיפה ופורסמו בכלי התקשורת – עיתונים או תוכניות טלוויזיה. אחד הטורים המפורסמים שלנו עסק בשאלה האם לקנות או לשכור דירה וכפי הנראה נגענו פה בדילמה אמיתית. הטור הזה קיבל עשרות תגובות וגם סוקר במוספים הכלכליים ובתוכנית 'לילה כלכלי'. במקרה אחר דנו בשאלה האם כדאי לפתוח חשבון משותף עם בן או בת הזוג וגם כאן קיבלנו עשרות תגובות".

איך מחדשים בבלוג מהסוג הזה, לאן הולכים?

"החידוש הוא קודם כל משבוע לשבוע כששואלים איזה תכנים חדשים מעלים, מי יהיו הכותבים הבאים, באיזה עוד תחום פיננסי אפשר להביא מידע עם ערך מוסף. מעבר לזה, תמיד אפשר לחדש גם בחזיתות אחרות. בקרוב אנחנו הולכים להשיק פורום פיננסי, שמתמקד בשוק ההון שבו המומחים שלנו יוכלו לתת תשובות אובייקטיביות לשאלות של גולשים מכל הבנקים ולא רק ללקוחות בנק לאומי".

>> קרן טאירי תשתתף בסשן ההרצאות 7/8 במסגרת כנס הבלוגרים. לתכנית המלאה של הכנס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה