משפחה, קריירה ודת בדירה אחת

יש נשים שהשילוב בין חיי משפחה לקריירה עושה להן רק טוב. שיר הספרי, אם לארבעה, היא אחת מהן, שגם משלבת חיי קהילה דתיים על כל האמונות והמחויבויות הכרוכות בהם

07/09/2015
שיר הספרי קבלו עדכונים משיר
  • RSS

שיר הספרי. צילום: בועז רבינוביץ'

אחד הקשיים של אשת קריירה הוא שילוב העבודה עם חיי משפחה. במקרה שלי, לכאורה, הבעיה היתה אמורה להיות גדולה שבעתיים, לא משום שאני אם לארבעה, מתוכם שלישיית בנים בני 16.5 ובת 6.5, אלא שאני דתיה לאומית אורתודוקסית לכל דבר עם כל המחויבויות הכרוכות בכך.

אני קמה מידי בוקר סביב השעה 6 בדירתי שבגבעת שמואל, עיר בעלת אופי דתי לאומי מובהק. אני מכינה את הילדים לבית הספר ומשוחחת איתם על היום הקרב, על הלימודים, על החברים ומשתדלת לפתור בעיות שצצות.

אחר כך רק מתחיל היום הארוך שלי. אני חוצה את מדינת ישראל לאורכה ולרוחבה, מגיעה לפגישות עם ראשי ערים, מנכל"ים, אדריכלים ומהנדסים, וישיבות ארוכות ומייגעות על הקונספט של סרט התדמית שתכננו. חלק נכבד מהעבודה שלי הוא רפרזנטטיבי, לכן אני עולה על "מדי א", כלומר לבוש ייצוגי, עם מיטב המותגים ומצטלמת בכל מיני לוקיישנים בעיר זו או אחרת, משוטטת בשווקים, חוצה פארקים או הולכת לאורך הים על החול הזהוב, מפלרטטת עם הצופים כדי לשווק הכי טוב שאפשר את העיר או השכונה.

כשאני חוזרת הביתה בערב, לצד הכנת ארוחת ערב לכל בני הבית, אני מחליפה חוויות עם בעלי, מנהלת שיחת נפש קטנה עם אחד הבנים המתבגרים שלי ומשכיבה את הקטנה שלי לישון. בערב אני עוברת על מיילים במחשב, משוחחת בטלפון עם אנשי הצוות שעובדים על הסרטון, או עונה לטלפונים מראש עיר או ממנהל אגף כזה או אחר, וכל זה, עמוק עמוק אל תוך הלילה.

כמי שנולדה בחיפה למשפחה דתית לאומית לפני 41 שנה ועבדה בעבר כעורכת דין, אינני שוכחת לרגע מהיכן הגעתי. חיי הקהילה, בית הכנסת וחברותיי לאמונה, כולן דתיות לאומיות חסידות ארץ ישראל השלמה וגם נשות קריירה, מהווים חלק בלתי נפרד מיישותי.

אני יודעת לעשות הפרדה בין אמונותיי המוצקות לבין עבודתי המקצועית, שמטרתה למתג את הלקוח שלי במקום הכי טוב. במקביל, אני מקפידה הקפדה יתרה לא לחרוג מגבולות הלבוש הצנוע והמוקפד. לקוחותי יודעים זאת ומעריכים זאת. אני יודעת, לדוגמא, לשווק ולמתג פרוייקט "יאפי" מובהק שקהל היעד שלו רחוק מלהיות האנשים שאיתם אני מתפללת בבית הכנסת ובמקביל להמשיך ולשמור על דרכי הדתית.

בעלי מוטי מאד תומך בי ומפרגן. לולא הוא, אני בטוחה, לא הייתי מגיעה לאן שהגעתי. הוא מסייע לי רבות בגידול הילדים, בסידורים בבית וכמובן בעצה טובה לכל בעייה שאני נתקלת בה במהלך עבודתי.

אני מאמינה שההרמוניה בבית גם מסייעת לי רבות לתובנות ולפתרונות שאני מעניקה ללקוחותיי ומבחינה זו משפחתי האישית מהווה מיקרוקוסמוס נהדר שאם נגדיל אותו נוכל להבין, לדוגמא, איך צריך למתג בניין מגורים או שכונה חדשה, ואילו דגשים לתת כשממתגים עיר - היכן המקום של החינוך, הפנאי, חיי הקהילה ומה באמת יעביר לצופים שלי את תחושת הרווחה.

בהסתכלות לאחור אין לי שום ספק שהשילוב בין חיי משפחה, אמהות וקריירה,  העניק לי אנרגיות רבות ותרומה גדולה. המשפחה היתה במובנים רבים הכח המניע של הקריירה ולולא ה"שלם" הזה ספק רב אם היית מגיעה להיכן שהגעתי.

* שיר הספרי היא אם לארבעה ובעלת מיזם "שיר הספרי - סרטי תדמית ותוכן שיווקי".

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך