משפחה על גלגלים

בתוך שעה אחת בלבד עברו הבנות של אפרת ממצב קיטורים למצב חיוכים, המסכים נשכחו בתיקים וכולם התפנו לחוויה משפחתית ספורטיבית, מקרבת ומחממת. וכל מה שנדרש זה גלגיליות

03/02/2016
אפרת גת קבלו עדכונים מאפרת גת
  • RSS

galgiliot1

כילדה החלקתי המון על גלגיליות. טוב, אז לא היה משהו אחר, הטכנולוגיה לא העסיקה אותנו כך שרוב היום היינו בתנועה, ולי זו זכורה כחוויה טובה. אבל האמת שעד לרגע זה חשבתי שהספורט הזה נכחד יחד עם הדינוזאורים.

כשהודעתי לבנות שאנו נוסעות להתנסות בשיעור הוקי גלגיליות - נתקלתי בקיטורים מגוונים בהתאם לגילאים: למה צריך לנסוע כל כך רחוק? אבל קר! באיזה קטע גלגיליות? ומה זה בכלל גלגיליות? ועוד. וכך יצאנו לדרך - חבורה של בנות עם הגבר שלנו כמובן. במהלך הנסיעה מהבית למגרש הצליחו הבנות למצוא עוד קיטורים.

כשהגענו אחה"צ למגרש ולמרות שהיה יום קר למדי, התחילה ההתפעלות: לפנינו התרוצצה חבורה של ילדים נחושים, מלאים בצחוק ומרץ, מחליקים אחד אחרי השני, נופלים וקמים עם חיוך ברגע. ניסינו להבין איך זה קורה.

 

galgiliot4

גלגיליות או לא להיות

המאמן עופר אלקין, שקיבל את פנינו בחיוך, הפתיע כשסיפר שכיום פועלים חוגי הוקי גלגיליות בכחמישים יישובים בארץ. זאת ועוד – יש אף ליגה תחרותית ובה כ- 800 מחליקות ומחליקים בגילאים שונים. למדנו גם שהספורט הזה מתקיים משנת אז צורף לגלגיליות גם מקל העץ ומגלגיליות הפך להוקי גלגיליות.

בנוסף , אחרי שיטוט באתר האינטרנט גיליתי עוד פרטים מעניינים ומעוררי גאווה: למשל שבעבר זכתה הנבחרת שלנו בתחרות בהולנד! וכיום נבחרת ישראל הבוגרים יחד עם עופר אוטוטו בדרך לתחרות בגרמניה (ויש עוד תחרויות בדרך ).

היי, אנחנו עושות את זה!

אז התחלנו- לאט ובטוח עם מגינים ובהדרכה צמודה, תוך כדי שאנחנו שומעים שילדים בגן כבר עושים זאת תוך שיעור אחד או שניים. לאחר מס' דקות הילדות קיבלו ביטחון וכך מצאנו את עצמנו מהר מאוד ללא מעילים (למרות הקור) ומבלי ששמנו לב - שעה שלמה עברה על המגרש - מחליקים, מחייכים וכמעט שלא נופלים!

הגדולות (10,13) תפסו די מהר את הרעיון ובסיום השעה כבר הצליחו להתמסר מעט ביניהן. שיתוף הפעולה והחיוכים שלהן היו שווים את הכל ! לשמחתי גם הקטנה שלי, כמעט בת 6, שפחדה ולא רצתה, צפתה מהספסל ואחרי 10 דקות בחרה להצטרף ולעלות למגרש - המשפט שלה בסיום אמר את הכל: "אמא , את יודעת שלמדתי שאפילו אם מפחדים - מנסים ואז ממש נהנים! היה לי ממש כייף" ולמחרת הלכה בגאווה לגן עם התמונה שלה מחליקה.

galgiliot3

משפחה על גלגלים

ניסינו להבין איך זה יכול להיות שאצלנו בגולן לא שמענו על זה? עופר מסביר שאין עדיין מספיק מדריכים לכל היישובים שרוצים לפתוח חוגים וקבוצות , אבל הוא מבטיח שהם עושים מאמצים ופועלים להכשיר מדריכים חדשים .

לאחר שכל כך נהנינו , ניסינו לשכנע את עופר שחשוב שתהיה יותר חשיפה לספורט הזה, כי מעבר לתנועה הוא מאפשר עבודת צוות, תחרותיות, יצירתיות, משמעת ובעיקר גורם לחיוך והנאה גדולה ו... מוציא את הילדים מהבית ומהמסכים. עופר הסכים מאוד ואמר שהוא מקווה שבנות ובנים רבים שישמעו על ההוקי גלגיליות - יבקשו לנסות ולהצטרף ולקחת חלק בענף המדליק הזה .

לפני שעזבנו, חשבנו לעצמנו שמהצד- הקבוצה נראתה כמו משפחה קטנה שבאה לבלות (רק כמובן שנראו קצת יותר מאורגנים מאיתנו בהחלקה) ואנחנו קיבלנו חשק להיות חלק מהמשפחה הזו!

בארץ , הענף משתייך לאיגוד הגלגיליות (יחד עם ענפי גלגיליות נוספים כגון : הוקי רולר, גלגיליות אמנותי ועוד ) והינו חבר ואף נתמך ע"י התאחדות "אילת" (ארגון הגג של ענפי הספורט שאינם אולימפיים).

galgiliot5

 

 >> לפרטים נוספים ולאתר של התאחדות אילת

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה