מראות האיפור בשבוע האופנה הישראלי

ורד ספיבק בילתה מאחורי הקלעים בשבוע האופנה ואספה את מראות האיפור הכי מיוחדים שנראו על המסלולים

25/10/2015
ורד ספיבק קבלו עדכונים מורד
  • RSS

מאק בשבוע האופנה. צילום: עידו איזק

החפירות והפקקים של הרכבת הקלה ומירוץ תל אביב שגרם לעיר להיסגר לא השפיעו על אלפי אנשים שהגיעו לראות, לטעום ולחוות בשבוע החולף את האופנה הישראלית.

גם השנה, בניצוחו המדהים של חברי היקר מוטי רייף, שבוע האופנה של תל אביב לא בייש אף בירת אופנה עולמית. היה פה אירוע שגרם לכל כך הרבה אנשים לצאת, להתלבש, להתאפר ולהתאבזר (לטעמי אפילו ברמה מגוכחת), רק בשביל לראות ולהראות. אבל אם לא לשבוע האופנה, אז לאן כן?

במהלך השבוע (שארך בפועל שלושה ימים+ערב הפתיחה), התקיימו 7 תצוגות אופנה ביום וטופפו על המסלול עשרות דוגמניות, חלקן מבוקר עד לילה. רובנו נחשפנו בעיקר לתמונות מהמסלולים, אבל העבודה הרבה שהושקעה מאחורי הקלעים והצוות האדיר ששקד על האיפור, השיער וההלבשה של הדוגמניות נותרו עמומים.

עכשיו, כשהכל מאחורינו, זה הזמן להיחשף לעבודה האינטנסיבית של צוות המאפרים של נותנת החסות MAC וללמוד מה היו הטרנדים שהובילו את מראות האיפור בתצוגות השונות.

כמאפרת שעובדת בתעשיית האופנה בארץ מזה 20 שנה, תמיד התייחסתי לאיפור כאביזר אופנה, כפריט לבוש. אנחנו בוחרות את סגנון האיפור בדיוק כמו שנבחר צעיף, תכשיט, נעליים, תיק וכיו"ב. האיפור משפיע על האווירה שאנחנו רוצות ליצור, נתאים אותו לבוקר או ערב, שובב או אלגנטי.

החלק של האיפור והשיער בתצוגות האופנה בכל העולם הוא אחד הדברים החשובים בתצוגה. צוות שלם של מוחות יושב יחד עם המעצב וחושב על השראות ועל המסר שהם רוצים להעביר באמצעות האיפור והשיער כדי לחזק ולהעצים את הבגד.

כבר כמה שנים יש טרנדים שחוזרים על עצמם על מסלולי התצוגות ונראה כאילו שאין הרבה העזה. רוב המעצבים בעולם אוהבים אותנו הנשים קלילות, נקיות ורעננות. מה שנקרא -  FRESH LOOK

המראה הטבעי לא עוזב וכנראה ישאר עוד הרבה שנים, עם שינויים קלים סביבו - לפעמים הגבות מודגשות, לפעמים השפתיים ולפעמים גם וגם, לצד נגיעות של צבע בדרך כלל בשפתיים או נאונים בעיניים וכמובן, איך לא, עיניים מעושנות.

על מראות האיפור השנה עבדו 2 מוחות מיוחדים נטע סקאלי מאפרת ראשית של מאק, נותנת החסות הראשית לשבוע האופנה, וידידי משכבר הימים מיקי בוגנים, שביחד יצרו מראות איפור עבור מעצבי האופנה הישראלים.

ביקרתי אותם מאחורי הקלעים, דיברתי, נגעתי, מיששתי מוצרים (מחלה של כל מאפרת) וקישקשנו על מה שאנחנו הכי אוהבים לעשות שזה לאפר. העבודה המשותפת הניבה יצירה יפה וקלילה.

זה נכון שאף מעצב בארץ לא עף על יצירות אוונגרד צבעוניות. אבל רובם בחרו מראות שמתאימים לקולקציות שלהם, עם נגיעות של הטרנדים הלוהטים מכל העולם.

אפשר לחלק את מראות האיפור בשבוע האופנה ל-3 קבוצות עיקריות:

המראה הטבעי

שני צימרמן מתוך שבוע האופנה גינדי, צילום עידו איזק (14)

המראה הטבעי מתבסס אצל כולם בעור יחסית ניטראלי עם מעט מייק אפ והצללות בגוון חום טבעי שנועדו ליצור עומקים ומסגרת רכה לפנים. גם הצלליות במראה הטבעי מגיעות בצבעים חומים וניודים בתוספת מעט מסקרה ולעיתים בלי מסקרה בכלל.

המראה הטבעי נראה כאמור במרבית התצוגות, ביניהן - משכית, גדי אלימלך, שי שלום, עידן לרוס, שני צימרמן ורבים אחרים. ההבדל העיקרי בין המראות הטבעיים הוא במרקם של העור מט או עם ברק באלמי (כמו קרם לחות), או ממש מבריק כמו צלופן.

GADI1GADI2MASKIT2510תצוגת עידן לרוס מתוך  גינדי TLV FASHION WEEK צילום אבי ולדמן (3)SHAI SHALOM FW15 שי שלום שבוע האופנה גינדי תל אביב צילום אבי ולדמן _048

***

המראה המעושן

RIMAEOMANO2510

יחסית לא היו הרבה תצוגות מודגשות ומעושנות. בלטו בעיקר 4 מעצבים שבחרו במראה מעושן ולכל אחד היה סגנון ומרקם אחר.

ירון מינקובסקי בחר בכחול כהשראה ובאיפור עירבבו עיפרון כחול וצללית שחורה לקבל גוון דיו מעושן.

אצל רימה רומנו העיניים היו שחורות עם קרם שחור במריחות לא מעובדות וקצת מרוחות מראה רוקנרולי שהיה בחירה נפלאה לקולקציה.

בלינקי בחרו במעושן שחור עם נגיעות ברק כסופות אך עדיין נקי יותר וגלאמי.

גם דודו בר אור בחרה בעיניים מעושנות עם קו תחתון דומיננטי ופנים נקיות.

איפור מעושם בתצוגה של דודו בר אור. צילום: עידו איזקRIMAROMANO25102 BELINKY2510MINKOVSKY25101

***

נגיעה של צבע

עיניים מנצנצות אצל דורים פרנקפורט. צילום: עידו איזק

צבע כמעט שלא נראה על המסלול (מבחינת האיפור כמובן). רוב המעצבים נתנו לבגד ולאביזרים את המקום שלהם.

הסטודנטים משנקר העזו עם פס צבע מתחת לקו הריסים התחתונים בטורקיז, שחור וכתום.

טובל'ה כהרגלה הכניסה את ההומור שלה ועל מראה איפור נקי מאד הוסיפה כתם צבע בזהב או בכסף בחלק התחתון של הפנים ועל השפתיים.

דורין פרנקפורט הוסיפה נצנצים כסופים על העפעף העליון במקום צלליות - מראה פייתי תמים וקסום.

האוברזונים היו היחידים שאיפרו שפתיים בצבע.

והגדיל ועשה מעוז דהאן מנובוריש דוג שבחר בתצוגה של בגדי גברים להתייחס גם לאיפור. לא רק שבחר אנשים רגילים יומיומיים וכולם ג'ינג'ים הוא הוסיף להם נמשים.

 TOVALE25101 SHENKAR2510 SHENKAR25101OBERSON2510NIVIRICH2510

 שבוע האופנה גינדי תל-אביב 2015 נערך במתחם קניון האופנה TLV fashion mall

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה