מקסימום טיפוח במינימום מוצרים

מהם חמשת מוצרי הטיפוח שיעשו את מרבית העבודה בשמירה על העור שלך חיוני ובריא?

28/01/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

מוצרי טיפוח לפנים (צילום: שאטרסטוק)

לכל אחת מאיתנו יש יחס שונה לתחום הטיפוח, חלקנו מסתפקות בשטיפת פנים במים וסבון, אחרות יוסיפו קרם לחות יומיומי ואולי מסיר איפור ייעודי והמקפידות יוסיפו לשגרת הטיפוח שלהן סרום, מסכות, קרם עיניים ופילינג.

מבחר מוצרי הטיפוח שמציעות לנו חברות הקוסמטיקה ענק ונשים רבות מוצאות עצמן מבולבלות אל מול השפע שממלא את המדפים ברשתות הפארם.

אם חשוב לך לטפח את עורך אבל את מעדיפה להסתפק במינימום ההכרחי של מוצרים שמחד לא יגזלו יותר מדי זמן ותקציב ומאידך יעשו את העבודה, מומלץ לדעת איך לבחור אותם בקפידה.

ביקשנו מאיריס אגיב, מנהלת ההדרכה של לנקום, למנות את 5 המוצרים שלא כדאי לוותר עליהם.

1. מוצר ניקוי נשטף או לא נשטף (לפי העדפה)

הפעולה הבסיסית והחשובה ביותר לטיפוח העור היא ניקוי. אם העור לא נקי, אף קרם שתמרחי לא ייבצע את עבודתו כראוי. לכן המוצר המומלץ הראשון הוא מסיר עודפי לכלוך ואיפור המכין את העור לקלוט את תכשיטי הטיפוח ביעילות.

תוכלי לבחור בסבון פנים לשטיפה או במי פנים/מים מיסילריים המנקים את העור ללא צורך בשטיפה.

חשוב - בכל מוצר שתבחרי חשוב להקפיד לבחור את המוצר המתאים לסוג העור שלך.

מסיר איפור של לנקום (צילום: מוטי פישביין)

BI-FACIL מסיר איפור מבית לנקום. מחיר: 244 ש"ח (צילום: מוטי פישביין)

2. מסיר איפור ייעודי לעיניים

אזור העיניים הינו אזור רגיש, מתבגר מהר ולכן מצריך טיפול עדין באופן יומיומי. גם הריסים עדינים ומצריכים ניקוי מותאם. בחרי במסיר איפור ייעודי לעיניים שיסיר בקלות גם איפור עמיד ללא מאמץ.

חשוב - אסור לשפשף את איזור העיניים. יש להניח צמר גפן עם מסיר איפור על גבי העין למשך 10 שניות ולאחריהן למשוך בעדינות את צמר הגפן כלפי חוץ. האיפור יימס ויחליק מהעין בקלות.

3. סרום

סרום הוא תמצית מרוכזת של חומרים פעילים בעלי מולקולה קטנה שמאפשרת יכולת חדירה וספיגה טובה לתוך שכבות העור התחתונות. הסרום משמש כ"סטארטר" להפעלת כל התהליכים בעור וכמוליך של החומרים הפעילים במוצרי הטיפוח שמניחים מעליו, על מנת להגביר את יעילותם. את הסרום יש להניח לאחר השימוש בתכשיר הניקוי ולפני מריחת הקרם.

חשוב - בכדי שהסרום יחדור עמוק לתוך העור ויבצע את עבודתו נאמנה, מומלץ להניח אותו בטפיחות עם כריות האצבעות ולא במריחה.

  serum v 2701

סרום ויזיונר לנקום - 523 ש"ח ל-30 מ"ל 679 ש"ח ל-50 מ"ל 

4. קרם יום במרקם מתאים לסוג העור ולמצב העור

קרם לחות יומיומי הוא מוצר בסיסי שכנראה לרובנו יש על המדף, אך על מנת שהוא יהיה אפקטיבי יש להקפיד על שימוש קבוע בקרם המותאם לגילך ולסוג העור שלך כפי שאובחן על ידי גורם מקצועי. יש לבחון את יעילות הקרם מדי מספר חודשים בהתאם לצרכי העור המשתנים.

חשוב - ישנן הנשים הסובלות מאלרגיות למרכיבים הקיימים בחלק מהקרמים דוגמת חומרים משמרים ובושם. מומלץ לבדוק רגישות לקרם באזור נסתר, לדוגמא מאחורי האוזניים שנחשב לאזור רגיש במיוחד. ובכל מקרה, העדיפי קרמים שאינם מכילים חומרים אלו.

5. קרם לילה לפעולת שיקום והתחדשות

במשך היום העור שלנו סופג נזקים מהסביבה ומפעיל את מערכות ההגנה הטבעיות שלו, בלילה, כשהעור רגוע, הוא נכנס למצב שיקום. קרם לילה ייעודי בעל רכיבים פעילים יעזור לו להאיץ את התהליך הטבעי ויפחית את סימני העייפות.

חשוב - בחרי בקרם לילה המכיל חומצה הילארונית המסייעת לאגור את המים בתוך העור ולהעניק לו מרקם צפוף ומלא, המאפיין עור באיכות טובה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה