מעצבים דירה שכורה

דירות קטנות, מעברים תדירים, ומחסור בתקציב - אלו הם רק כמה מהאתגרים העומדים בפני המתגוררים בדירות שכורות. חמש עצות שימושיות שיהפכו דירה שכורה לבית

11/07/2016
לירון אוחנה קבלו עדכונים מלירון
  • RSS

 

יולי אוגוסט כבר כאן, ובעוד שעבור אחדים אלו חודשים של חופשות, מנוחה ופאן כללי, לרבים מאיתנו חודשי יולי אוגוסט הם המתישים בשנה וכוללים במקרה הטוב חתימה מחודשת עם בעל הבית על הארכת חוזה, ובמקרה הפחות טוב: אריזה, הובלה, פירוק ועוד מעבר – לדירה השכורה הבאה.

במקום להשקיע בשפכטל כסו קיר סדוק או ישן בלוח שבבי עץ ממוחזר (צילום: Shutterstock)

המגורים בדירה שכורה משאירים אותנו בסימן שאלה תמידי: עד כמה כדאי להשקיע בעיצוב הדירה שאיננה שלנו, ועד כמה הדירה הזאת היא רק עוד תחנה בדרך לדירה הבאה? התשובה נמצאת איפשהו באמצע: נכון, כנראה לא נשקיע בדירה את אותם המשאבים שהיינו משקיעים בבית משלנו, אך מן הצד השני, חשוב לחיות במקום שמרגיש כמו בית, אחרי הכל גם 'רק שנתיים שלוש' זה לא מעט זמן.

הנה חמישה רעיונות יצירתיים שיעזרו לכם להפוך גם דירה שכורה לבית:

שולחן אוכל עם ספסל ארוך: זול יותר מכסאות (צילום:Shutterstock)

 

1. הובלה רזה:

אין דרך לנצח את הסטטיסטיקה – בכל מעבר כמה מהרהיטים שלנו ישברו, ישרטו, יהרסו או פשוט ייעלמו להם. לכן תמיד עדיף להוביל כמה שפחות. איך עושים את זה? דואגים ליצור מפגש נינוח עם הבאים אחריכם בדירה שאתם עוזבים ולראות מה הם צריכים ומה הם היו רוצים לקנות מכם, ומיד אחר כך מתקשרים למתגוררים בדירה שאליה תעברו ורואים מה הם רוצים למכור לכם. ככל שתצליחו למכור יותר מהרהיטים לפני המעבר ולרכוש יותר רהיטים חדשים שיחכו לכם בדירה החדשה – תחסכו בהוצאות ההובלה, ובייחוד בבלאי של הרהיטים.

כיסאות לא תואמים: איספו כיסאות יפים וזולים, צבעו, ושלבו אותם יחד לפינת אוכל אקלקטית (צילום: Shutterstock)

מסננות ספגטי שהפכו לאהילים: פתרון זול ויצירתי (צילום: Shutterstock)

 

2. איקאה בערבון מוגבל:

אין ספק שאיקאה מאפשרת לנו לרהט את הדירה בתקציב שפוי, ולא לאכול את הלב במידה ורהיט נשבר או נפגע, מה שהופך ריהוט איקאה למתאים במיוחד לבעלי דירה שכורה. ובכל זאת, אנשים שמרהטים את כל ביתם באיקאה – חיים בקטלוג, ולא בדירה האישית שלהם. הם חולקים את מראה ביתם עם עוד עשרות מיליוני בתים ברחבי העולם. האם יש דבר פחות אישי מזה? היזהרו ממנת יתר של איקאה. דאגו שבכל חדר יהיה לפחות רהיט אחד מרכזי אחד שלא נקנה ברשת גדולה, וקשטו באקססוריז (שטיחונים, אגרטלים, תמונות וכו') שאספתם ממקומות שונים בעולם, ובזמנים שונים בחייכם. כך ישדר החדר סטייל אישי שמספר מי אתם.

דו שימושי: מקמו את שולחן האוכל במיקום נוח גם לפינת עבודה (צילום: Shuttrstock)

שמלה רקומה שהפכה לכריות נוי – שימוש מחודש במקום קניית חדש (צילום: לירון אוחנה)

 

3. לחשוב. לפרק. להרכיב:

ארגז עץ הפוך יכול להפוך לשולחן, בד שמלה ישן יכול להפוך לווילון, פקק יפה של בקבוק בושם – יכול להפוך לידית ארון, כיסא יכול לשמש כשידה ליד המיטה, וכך גם ערימת ספרים מסוגננת. לכל אובייקט יש את הפוטנציאל להפוך למשהו אחר. אז במקום לקנות חדש - חשבו מחדש על מה שכבר יש לכם. הוסיפו רגלים, בורג מרכזי, היעזרו בתופרת השכונתית או ברפד. אין דבר יותר שווה לב מאובייקט מוכר בשימוש חדש.

ארגזי עץ שהפכו למזנון עם אזורי אחסון: במקום לקנות חדש – חשבו מחדש על מה שיש לכם (צילום: Shutterstock)

פקק בקבוק בושם שהפך לידית ארון. במקום לקנות חדש חשבו מחדש על מה שיש (צילום: לירון אוחנה)

 

4. דירה ללא חורים:

בעלי דירה, כידוע, לא אוהבים חורים בקירות. בייחוד בקרמיקה שבחדר האמבט או המטבח, דבר שמאלץ אותנו, השוכרים הצעירים, לחשוב ביצירתיות. כשאנחנו משקיעים כספים במתלה מגבות, מתקן לסבונים, או מתקן לנייר טואלט חשוב שנוכל לקחת אותם אתנו הלאה, ולכן כדאי להעדיף מוצרים המתחברים לקיר בהדבקה, ולא בקדיחה. נוח במיוחד הוא ליין המוצרים שמייבאת חברת פלסאון להדבקה בחדר האמבט: שמוצמדים לקיר בהדבקה, נושאים משקל בלי ליפול, וגם מתנתקים מהקיר בלי להשאיר סימן, ויכולים לעבור יחד אתנו לדירה הבאה.

מחזיק נייר טואלט, מנקה אסלה, מיכל סבון נוזלי, כוס, ומתקן לפן המתחברים לקיר בהדבקה: לא משאירים חורים ועוברים איתכם הלאה לדירה הבאה (צילום: יח"צ פלסאון)

לדירה ללא חורים: במקום לקדוח הניחו את התמונות על הרצפה (צילום: Shutterstock)

5. מקסמו את החלל:

לא רק דירות שכורות, דירות בישראל בכלל הן קומפקטיות במקרה הטוב, צפופות מחניקות וקלסטופוביות במקרה הפחות טוב. אלו דירות שמשאירות אותנו בתחושה כללית שאין מקום: אין מקום לחדר עבודה, אין מספיק מקומות אחסון, אין מקום לצעצועים של הילד, אין מקום לשידה ליד המיטה. נכון, חיים צפופים הם דבר מבאס אבל גם הזמנה להיות יצירתיים, ולייצר מקום. החלל שמתחת למדרגות יכול להפוך לפינת עבודה חמודה, עדן החלון יכול להפוך לגינת עישבי תיבול נעימה, לייד המיטה אפשר לייצר מגש נשלף, ואת האופניים אפשר לתלות על קיר הסלון במקום תמונה. חישבו על מיקסום חלל כמשחק יצירתי – ותגלו שדירה עם מעט מקום, משאירה המון מקום לדמיון.

פינת עבודה מתחת לגרם מדרגות: ניצול מקסימלי של חלל (צילום: Shutterstock)

מקסמו חלל: תלו א האופניים במקום תמונה (צילום: Shuterstock)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה