מעדיף זריחה או שקיעה?

מטרה לשנה הקרובה: לתת למישהו לאהוב אותי, כלומר, לתת לו להכיר אותי באמת. עופרי ארבל מסכמת שנה ומנסחת שאיפות טריות

06/10/2011
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS
» עופרי ארבל. יש רק אנשים טובים שעושים דברים רעים, לא?
יש לי שאלה קבועה שאני שואלת אנשים, טוב, בעיקר גברים: מה אתה מעדיף, זריחה או שקיעה?
..
98 אחוז מעדיפים שקיעה. אני מתארת לעצמי שיש לזה כמה סיבות: אחת, אנשים נורמלים ערים בשעת השקיעה ולא בשעת הזריחה. שתיים, היא נחשבת יותר רומנטית. שלוש, היא יותר בנאלית.
..
אני מעדיפה זריחה, לא כי היא יותר יפה, שתיהן יפות עד מאוד, פשוט כי היא מסמלת לי התחלה ואני אדם של התחלות. סופים אף פעם לא עשו לי את זה.
..
ישנו משפט אלמותי של ג'ורג' אליוט שהולך כך: "לעולם לא מאוחר מידי להפוך לאדם שרצית להיות". תנו לי רגע שניה להתרגש מהמשפט הזה. הוא תמיד מרגש אותי מחדש.
..
ראש השנה הוא תמיד זמן של חשבון נפש. אני נדפקתי עוד יותר, כי זה יוצא עם יום ההולדת שלי, כך שזה חשבון נפש בריבוע.
זה לא שאני נגד חשבונות נפש, אבל מכיוון שאני בודהיסטית מתהווה ויהודיה מאמינה, אני מנסה להימנע מחשבונות נפש ואני יותר נוטה ל: סבבה, היה, קרה, יופי או לא יופי, מה הלאה?
..
לא תמיד הייתי כך כמובן, זו פשוט אחת הפרבילגיות של הגיל, שאתה מבין שכמה שתטחן מים, לא יצא מהם זהב, אז אתה פשוט לומד להביט בחייך ואוסיף ואומר שאני ממש משתדלת להביט בהם בחיוך. זה קורה 99 אחוז מהפעמים.
..
אך עדיין, בת אנוש אני ולכן אני כן מריצה את השנה האחרונה בראשי ובליבי ומנסה ללמוד מנסיונות שלא צלחו. אני לא מאמינה בטעויות, אלא רק בנסיונות שאיך לומר, לא היו להיט. אדם הינו סך חוויותיו, נסיונותיו, הרפתקאותיו, פגישותיו והחלטותיו (נשברו לי השיניים עכשיו רק מלנסות ולהגיד את זה) ואני לגמרי בעד לנסות וכמה שיותר.

אז הנה 10 דברים ממש חשובים שלמדתי/עשיתי/ניסיתי השנה:
..

1
למדתי שאם אני לא אזיז את התחת, שום דבר לא יקרה. זה אולי נשמע בנאלי, אבל זה בכלל לא. הרבה מאיתנו סומכים על מזל, גורל או לחילופין שמישהו יעשה את העבודה בשבילנו. אז זהו, זה לא קורה.
..
2
למדתי לעשות דברים בשביל עצמי ולא להתייחס למה שאנשים אחרים חושבים. האמת שאת זה אני עושה מזמן, אבל אני לומדת את זה מחדש כל שנה.
..
3
למדתי להקשיב ולא רק לשמוע. לעיתים אנחנו נוטים לשמוע מה אנשים אומרים לנו, אבל לא באמת להפנים את זה. הרבה כאבי לב מגיעים בעקבות.
..
4
אפרופו להקשיב, למדתי גם רק לשמוע. לפעמים אנשים אומרים דברים, אבל לא באמת מתכוונים לזה. אין לי מושג למה הם עושים את זה, אבל הם עושים.
..
5
למדתי שאני ברת מזל ושקיבלתי את המשפחה והחברים הכי טובה וטובים בעולם. גם את זה תמיד ידעתי, אבל את זה אני לומדת בכיף כל יום.
..
6
למדתי להקשיב ללב שלי יותר. הוא מדבר כל הזמן ולפעמים אני עושה את עצמי כאילו אני לא שומעת. אבל הוא עקשן ועלי לציין שגם סוג של פיקח.
..
7
למדתי עוד יותר לא להתנהל מהאגו. אני עובדת על זה כבר שנים וזה פשוט דבר נהדר. אני ממליצה בחום לכל אחד ואחת מכם. אגו זה דבר מיותר לחלוטין.
..
8
למדתי שאנשים אוהבים לסגור דלתות. אין לי מושג מה זה הקטע הזה, אני תמיד משאירה דלת פתוחה, כי אף פעם לא יודעים מי יכנס. יכול להיות שזה בגלל שהם מתנהלים מאגו. גם את זה אני ממליצה לעשות בחום. נכנס מלא אוויר לנשימה ככה.
..
9
התחלתי ללמוד לנגן גיטרה. כבר חמש שנים אני מתכננת לעשות את זה וסוף כל סוף יישמתי. אני עדיין מתכננת להתחיל ללמוד גלישת גלים.
..
10
למדתי שאני ממש גאה בדרך שלי. לעיתים היא לא מובנית לאנשים, לעיתים היא קשה בטירוף, אבל היא תמיד מסעירה, מרגשת, מעניינת, מפתיעה והכי חשוב, היא שלי.
..
וואו. ממש למדתי הרבה, אבל תמיד הייתי תלמידה מצטיינת. פחות מ-90 זה סוג של נכשל.

אז הנה:  עוד כמה דברים, בונוס ככה עלי, שהחלטתי שאני רוצה לעשות השנה בנוסף לגלישת גלים:

לאהוב אדם אחד באמת.
..
לתת לאדם אחד לאהוב אותי באמת (זה אומר שהוא צריך להכיר אותי באמת, עובדת על זה, מבטיחה!).
..
להגיד כל יום למישהו שאני אוהבת אותו.
..
לגרום לכל האנשים בעולם לפעול רק מאהבה ובעיקר שאנשים יבינו שאין אנשים רעים. יש רק אנשים טובים שעושים דברים רעים ועל זה תמיד אפשר לסלוח, לא ככה?
..
והרשו לי לסיים בעוד ציטוט שאני ממש אוהבת ושהוא הברכה שלי בשבילכם לשנה החדשה:
"אל תלך לאן שהנתיב מוביל. במקום זה, תלך היכן שאין נתיב והשאר שובל, כי רק אלה שיסתכנו בללכת רחוק, יוכלו לגלות כמה רחוק אפשר להגיע."
..
או במילים שלי: לכו על זה! מי יודע לאן תגיעו?
..
שנה טובה ומופלאה!
..תגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה