מעגל האימהות החדש נמצא בוואטסאפ

מאז ומתמיד הורים היו זקוקים לתמיכה והכוונה, וכך זה אפילו היום, בעידן האינטרנט. קבלו את הדבר הבא בגידול ילדים - קבוצות תמיכה וייעוץ מקצועי להורים בוואטסאפ

15/05/2016
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

materna whatsapp1
בחדר הלידה יונח בזרועותיכם יצור זעיר, שחיכיתם לו תשעה חודשים לפחות, שזקוק לכם בכל רגע ורגע בחייו, לפחות לשנתיים הקרובות. למרבה ההפתעה, לא יגיע איתו ספר עם הוראות מדוקדקות להפעלה ולגידול ילדים, אפילו שגם ההורים המנוסים ביותר יודו שהם צריכים הכוונה מדי פעם.

שאלות רבות עולות על בסיס יומי בגידול ילדים, בוודאי בשנים הראשונות- כל יום לומדים משהו חדש, מתנסים, חווים. ואם חשבתם שהצורך בתמיכה ובמענה לשאלות פוחת אחרי הילד הראשון – צר לנו לנפץ את המיתוס. כל ילד הוא עולם ומלואו, ומביא עימו גם התמודדויות ושאלות חדשות.

הורים רבים מספרים שעם הילד הראשון ישנו לילות שלמים והשני מפתיע אותם בלילות לבנים. אחרים מודאגים דווקא ממה שנראה להם כאיטיות משום שהתינוק החדש ישן יותר משהורגלו עם אחיו הגדולים, ועוד לא התחלנו לדבר על הנקה, אכילה וכל מה ששכחו שהוא מנת חלקה של אמא בהיריון. כך שגם עם הילד השני, השלישי או החמישי עולות שאלות שמחפשות תשובות, עצה, או מישהו שאפשר לסמוך עליו שיעזור בהכוונה להמשך הדרך.

שאטרסטוק

לכל שאלה - תשובה

הצורך של הורים במענה לשאלות ודאגות היה קיים תמיד, אבל היום בעידן הדיגיטלי התמיכה זמינה ממש מעבר לסמארטפון. אתרים ואפליקציות רבות מחפשים דרך להעניק תמיכה קרובה ועוטפת להורים, אבל אין כמו תמיכה אנושית ואישית.

הכירו את גרופ eat - שירות חדש שנולד במטרנה, שמאפשר להורים קבלת ייעוץ מקצועי ומיידי מבלי שאלה יצטרכו לצאת מהבית או להמתין לתור הפנוי אצל יועצת השינה. וגם השתתפות בקהילה של הורים בדיוק כמוהם .

תוכלו להצטרף לכל אחת מארבע קבוצות וואטסאפ הפונות לאימהות (וגם לאבות), ומלוות ביועצות מקצועיות הזמינות בימים א׳-ה׳ בשעות 08:00-17:00 לשאלות של חברות הקבוצה, בכל הנושאים שבהם הורים הכי זקוקים לעצה ועזרה.

שאטרסטוק

"אוכלות בשביל שניים" היא קבוצה מיוחדת לנשים בהריון, ובה דיאטנית מומחית נותנת עצות לתזונה נכונה להריוניות - מה כדאי לאכול וממה מומלץ להימנע וגם מענה לשאלות אישיות בנושא.

"שבועות ראשונים" היא קבוצה להורים לתינוקות בשבועות הראשונים לחייהם, בדיוק בשלב שבו לומדים להכיר זה את זה ומתרגלים לכוכב החדש בתא המשפחתי. הקבוצה עוסקת בנושאים המלווים את התקופה העמוסה והמרגשת הזאת - גזים, שאלות לגבי הזנה, ואפילו איך להתמודד עם האח הגדול, או כל אשאלה שעולה אצלכם בבית.

בקבוצת "טעימות או לא להיות" דיאטנית מקצועית מעניקה ייעוץ תזונתי עבור הקטנטנים שמתנסים לראשונה בטעימות ובמעבר למזון מוצק - באיזה גיל מתחילים טעימות? איך נכון להציע מזון מוצק? איך שוללים אלרגיה למזונות? מה עושים עם סרבני אוכל? כמה זמן ניתן לשמור חלב אם או תמ״ל? ועוד ועוד.

הקבוצה הרביעית, "ערות בלילה", מלווה ע״י יועצת שינה מקצועית שנותנת מענה לכל האימהות העייפות והתינוקות סרבני השינה. בקבוצה תוכלו לקבל עצות וטיפים לתכנון טקס שינה יעיל, עזרה בניהול נכון של האכלת לילה כדי לשפר את איכות השינה וגם הסברים לשאלה למה בכלל התינוק שלכם מתעורר לעתים כל כך קרובות ואיך אפשר לשפר את המצב.

 שאטרסטוק

לגדול ביחד

אבל הבשורה הכי גדולה שקבוצות הוואטסאפ מביאות היא הקהילה. היועצות המקצועיות הן רק צד אחד בקבוצה. בכל קבוצה חברות גם עשרות אימהות שנמצאות ממש באותו שלב שבו את נמצאת, שהופכות כל קבוצה לקהילה. הידיעה שאת לא לבד מביאה עימה הקלה גדולה – בכל שלב ושאלה בהריון או בהתפתחות התינוק תדעי שאת לא היחידה, והאימהות האחרות בקבוצה יספקו לא רק עצות מניסיונן אלא גם תמיכה והזדהות.

 

להצטרפות לאחת מקבוצות התמיכה של גרופ eat >> לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך